kuchnieportal

Kuchnia – nowoczesna wizytówka domu

Kuchnia – nowoczesna wizytówka domu

Nowoczesne kuchnie często pełnią rolę wizytówki domu, a ich wygląd staje się równie ważny, co funkcjonalność. Jak zatem harmonijnie połączyć estetykę wnętrza z jego walorami praktycznymi? Wysokiej jakości materiały, staranny projekt i wykonanie to niezbędne elementy, aby kuchnia zyskała reprezentacyjny charakter. Zobaczmy to na przykładzie realizacji studia Formi z Koszalina.   

Fot. Studio Formi, www.formi.pl

Kuchnia – centrum domowego życia
 

Współczesna kuchnia jest nie tylko miejscem, w którym przygotowuje się posiłki i wykonuje inne prace domowe. W wielu domach stała się ona najważniejszym pomieszczeniem służącym wspólnemu spędzaniu czas domowników oraz gości. Wyrazem tego są coraz bardziej popularne wyspy kuchenne. Zapewniają one wygodny dostęp do blatu roboczego z czterech stron, dzięki czemu sprzyjają wspólnemu gotowaniu. Wyspa staje się w ten sposób centrum kuchennego życia, a zarazem najbardziej wyeksponowanym miejscem w pomieszczeniu. 

Kuchnia_nowoczesna_wizytówka_domu.jpg
Fot. Studio Formi, www.formi.pl

Wyspa często stanowi również łącznik między kuchnią a salonem. Z tego względu powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również  estetyczna. W przypadku wyspy bądź półwyspu w kuchni otwartej warto zastosować dwustopniowy blat – wyższa jego część będzie mogła służyć jako barek i strefa spożywania posiłków, a zarazem osłoni blat roboczy przed wzrokiem osób przebywających w salonie – mówi p. Michał Bazyli, product manager studia Formi, syn właścicielki firmy p. Marleny Bazyli. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet podczas przygotowywania posiłków wyspa kuchenna oraz sama kuchnia zachowają estetyczny, schludny wygląd. Ponadto wyspę warto wyposażyć w dodatkowe akcesoria, np. wysuwane z blatu gniazdko elektryczne. Na co dzień będzie ono niewidoczne, a w razie potrzeby ułatwi korzystanie z miksera, robota kuchennego i innych sprzętów.  

Kuchnia_nowoczesna_wizytówka_domu_3.jpg


Fot. Studio Formi, www.formi.pl

Solidne materiały dla piękna kuchni
 

Kuchnia otwarta na salon nabiera reprezentacyjnego charakteru, przez co powinna prezentować się równie estetycznie co pozostała część pomieszczenia. W jaki sposób zapewnić jej nienaganny wygląd pomimo trudnych warunków panujących w kuchni, m.in. wilgotności i zmiennych temperatur? Bardzo ważne w tym względzie są materiały użyte do produkcji mebli. Ich wysoka jakość w połączeniu z precyzyjnym wykonaniem zapewni zabudowie estetyczny wygląd na długi czas – wyjaśnia p. Michał Bazyli – W ostatnim czasie najczęściej wybieranym przez naszych klientów materiałem meblowym jest akryl. Na podjęcie tej decyzji przez kupującego wpływa jego jakość, która idzie w parze z przystępną ceną. Akryl charakteryzuje się bowiem dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Jego powierzchnia jest również odporna na zarysowania, które pojawić się mogą podczas codziennego użytkowania kuchni. Dodatkową zaletą płyt akrylowych jest także ich odporność na promieniowanie UV, która gwarantuje wyjątkową trwałość koloru. Akryl słynie ponadto z wyjątkowej głębi koloru oraz lustrzanej powierzchni, trudnych do uzyskania w przypadku innego rodzaju materiałów.  

Kuchnia_nowoczesna_wizytówka_domu_4.jpg
Fot. Studio Formi, www.formi.pl

W naszej ofercie znajdują się również fronty akrylowe z dekorem drewnopodobnym. Nowością jest akryl o wykończeniu matowym – mówi p. Michał Bazyli. Fronty akrylowe nadają kuchni nowoczesny, a zarazem elegancki wygląd. Dzięki nim zabudowa prezentuje się bardzo estetycznie i może stać się prawdziwą wizytówką domu. Powierzchnie matowe są przy tym jednym z aktualnych hitów kuchennych aranżacji i nadają wnętrzu modnego charakteru.
 
Rozwiązaniem, które zyskuje na popularności jest także tzw. „bezszwowe” łączenie umeblowania kuchni i salonu. Mówimy o nim wówczas, kiedy meble w obu pomieszczeniach wykonane są z tego samego materiału oraz utrzymane w identycznej kolorystyce i stylu. Taka zabudowa harmonijnie się z sobą komponuje, zacierając granicę między kuchnią a salonem. 

Kuchnia_nowoczesna_wizytówka_domu_5.jpg
Fot. Studio Formi, www.formi.pl

Kuchnia_nowoczesna_wizytówka_domu_6.jpg
Fot. Studio Formi, www.formi.pl

Nowoczesne rozwiązania dla większej estetyki i funkcjonalności

Elegancka kuchnia, która będzie wizytówką mieszkania powinna wyróżniać się uporządkowanym, harmonijnym wyglądem. W jego uzyskaniu pomagają m.in. szuflady wewnętrzne. Zapewniają one dużą ilość schowków o wymiarach dostosowanych do różnych przedmiotów kuchennych, a jednocześnie pozwalają uzyskać symetryczny wygląd zabudowy (bez zbędnych podziałów frontów). 

Kuchnia_nowoczesna_wizytówka_domu_7.jpg
Fot. Studio Formi, www.formi.pl

Kuchnia_nowoczesna_wizytówka_domu_8.jpg  Kuchnia_nowoczesna_wizytówka_domu_9.jpg
Fot. Studio Formi, www.formi.pl

Atutem zabudowy są również nowoczesne systemy wyposażenia wewnętrznego, np. kosze cargo czy rozwiązania przeznaczone do szafek narożnych (m.in. karuzele oraz kosze Le Mans), które umożliwiają optymalne zagospodarowanie mebli kuchennych. Dzięki nim większość rzeczy ma swoje ustalone miejsce wewnątrz zabudowy. W ten sposób zyskujemy więcej wolnej przestrzeni blatu roboczego, który staje się przez to wygodniejszy w użytkowaniu oraz zachowuje nienaganny wygląd – podsumowuje p. Michał Bazyli.
 

6 komentarzy

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Masia
7 grudnia 2017, 11:18
0/0

Szczególnie na drugim zdjęciu podoba mi się okap wbudowany w sufit.

gosienka
3 sierpnia 2017, 09:06
0/0

Naprawdę fajne wnętrza, nowoczesne i minimalistyczne, takie jak lubię. Nie lubię przesady, a o nią w kuchniu łatwo., Wystarczy nieostrożnie kupić jakiś dodatek typu okap, loówka, który będzie wyglądał jak od czapy i nieszczęście gotowe. Ja sprzet kuchenny kupowałam przez neta, siedząc w kuchni, np. okap na globalo kupiłam; i mogę powiedzieć, że to była najlepsza rzecz, takiew zakupy – od razu widzisz, jak coś będzie w kuchni wyglądąło:)

sis
15 kwietnia 2016, 15:42
1/0

Jestem pod wrazeniem tych kuchni

Kz.
12 kwietnia 2016, 11:11
0/0

a ja polecam szuflady wewnętrzne. pełna zgoda, że dzięki nim meble wyglądają bardzo schludnie

Jo_Fi
12 kwietnia 2016, 11:10
1/0

Pięknie się te kuchnie prezntują. Szczególnie ostatnia jest super

Weronika
12 kwietnia 2016, 11:08
2/0

Również polecam akryl. Wygląda bardzo dobrze i niczemu nie ustępuje wobec lakieru (chociaż wiadomo że lakier lakierowi nie równy )

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95