kuchnieportal

Kuchnia firmy studiomebli.com najlepszym projektem marca!

Kuchnia firmy studiomebli.com najlepszym projektem marca!

Kuchnia wykonana przez firmę studiomebli.com z Warszawy została wybrana najlepszym projektem marca. Nasi Czytelnicy docenili jej nowoczesny styl oraz funkcjonalne zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni.  Minimalistyczna bryła zabudowy utrzymana w bieli i czerni odpowiada aktualnym trendom aranżacyjnym oraz nadaje projektowi eleganckiego charakteru. 

Funkcjonalność i estetyka

Zwycięska kuchnia, zaprojektowana dla dwupoziomowego mieszkania w podwarszawskim Piasecznie, utrzymana jest w modnej tonacji black&white. Inwestorom zależało bowiem na połączeniu bieli i czerni, które będą współgrać z kolorystyką pozostałych mebli w mieszkaniu. Dzięki temu otwarta kuchnia stanowi harmonijny element aranżacji całego wnętrza.

 

Fronty zabudowy kuchennej wykonano z lakierowanej na wysoki połysk płyty mdf. Zestawiono je z matowym blatem z kolekcji Kronopol pokrytym laminatem HPL. Laminat HPL zapewnia wysoką trwałość i wytrzymałość blatu, co jest kluczowe w strefach użytkowych kuchni. Do jego wyrobu wykorzystywane są żywice termoutwardzalne, które zapewniają laminatowi doskonałe właściwości mechaniczne oraz wysoką odporność na wilgoć czy wysokie temperatury. Ponadto wykończono laminatem te płaszczyzny zabudowy, które nie zostały nim pokryte fabrycznie, co pozwoliło uzyskać dopracowany i spójny efekt wizualny.

Kuchnia-firmy-studiomebli.com-najlepszym-projektem-marca-5.jpg

O dodatkowych walorach estetycznych i funkcjonalnych projektu decydują listwy z diodami LED, włączające się automatycznie za sprawą nowoczesnych czujników zbliżeniowych. Instalację zamontowano pod szafkami górnymi, dzięki czemu stanowi ona dodatkowe oświetlenie blatu roboczego. To niezwykle praktyczny element, który zapewnia bezpieczeństwo i komfort wykonywania prac kuchennych.

Kuchnia-firmy-studiomebli.com-najlepszym-projektem-marca-2.jpg

Cenne wnętrze zabudowy

Projektantom firmy studiomebli.com udało się stworzyć wnętrze wygodne w użytkowaniu, w którym ograniczony metraż nie stanowi utrudnienia dla mieszkańców. Sposób ustawienia zabudowy pozwolił uzyskać prawie 4 m powierzchni blatu roboczego, a liczne schowki stanowią wygodne i praktyczne miejsce do przechowywania wszystkich niezbędnych w kuchni rzeczy. Szuflady z pełnym wysuwem i cichym domykaniem od firmy Blum zapewniają pełen dostęp do zawartości, co ma duży wpływ na wygodę ich użytkowania.

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Innym przykładem optymalnego wykorzystania przestrzeni podblatowej są kosze cargo o szerokości 20 cm z miękkim domykaniem, które stanowią praktyczną mini spiżarnię. Natomiast zamontowane w pełni wyjezdne systemy do szafek narożnych typu magic corner oraz le mans pomogły wyeliminować problem trudnodostępnych i niezagospodarowanych przestrzeni wewnątrz zabudowy. Zarówno od strony płyty grzewczej, jak i zlewozmywaka jest do nich bardzo dobry i wygodny dostęp.

Kuchnia-firmy-studiomebli.com-najlepszym-projektem-marca-3.jpg

Innym, ważnym elementem, który musieliśmy uwzględnić projektując całą zabudowę kuchenną, była lodówka wolnostojąca typu side by side mówi p. Gracjan Ślusarski, właściciel firmy studiomebli.com – Lodówki tego rodzaju są pojemne i praktyczne. Jednak, ze względu na ich wymiary, wymagają bardzo przemyślanego sposobu ich ustawienia względem reszty zabudowy, aby korzystanie z nich było wygodne i bezkolizyjne. Jesteśmy zadowoleni, że udało się nam to osiągnąć i stworzyć w pełni funkcjonalną oraz komfortową w użytkowaniu kuchnię.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95