kuchnieportal

Kuchnia firmy DITTA-Polska najlepszą realizacją miesiąca

Kuchnia firmy DITTA-Polska najlepszą realizacją miesiąca

Nasi czytelnicy wyłonili zwycięzcę styczniowego konkursu na najlepszą realizację miesiąca. Najwięcej głosów otrzymał projekt kuchni wykonany przez p. Aleksandrę Bors z firmy DITTA Polska z Tychów. Głosujący docenili jasne, przestronne i funkcjonalne wnętrze, w którym wyraźnie dostrzegalne są elementy charakterystyczne dla stylu glamour.

Niezawodne połączenie bieli i czerni

Zamierzeniem twórców tego projektu było stworzenie komfortowej i jednocześnie eleganckiej kuchni z efektem glamour. Konsekwentnie decydując się na wybrane rozwiązania projektowe, projektantom z Ditta Polska w pełni udało się w zrealizować ten cel. Materiałem bazowym zabudowy meblowej są białe, lakierowane na wysoki połysk fronty szafek, które rozświetlają wnętrze i doskonale wpisują się w zamierzoną konwencję. Elementem charakterystycznym dla tej aranżacji, który idealnie komponuje się z zabudową szafek, są dwie, przeszklone i podświetlone witryny. Tworzą one nie tylko miejsce do ekspozycji kuchennych gadżetów, dodają także blasku i „lekkości” zabudowie wzmacniając efekt „jasnego, rozświetlonego wnętrza”.

konkurs styczen DITTA

Fot. Białe, lakierowane fronty szafek idealnie komponują się z czarnym, granitowym blatem. W jego fakturze wyraźnie widać błyszczące drobinki, które odbijają światło.

Blask oraz połysk są motywami, które odnajdujemy również i w innych elementach tej aranżacji. Autorka projektu zestawiła białe fronty szafek z czarnym, granitowym blatem, który doskonale wpisuje się w styl glamour, dzięki widocznym, błyszczącym drobinkom odbijającym światło. Ciekawym rozwiązaniem projektowym jest przedłużenie blatu tak, by tworzył on kontrastującą kolorem ściankę boczną w zabudowie szafek dolnych.

Funkcjonalna wyspa kuchenna z kącikiem jadalnianym

Sercem tej kuchni jest przestronna wyspa stanowiąca centralny jej punkt. Tyskiej projektantce zależało, aby za pomocą tego elementu mocno wyróżnić cały projekt i jednocześnie zaplanować tu kluczowe, kuchenne strefy: zmywania, przygotowywania posiłków i gotowania  – Nasz klient marzył o efektownej, multifunkcjonalnej wyspie przy której wykonywałby większość część prac związanych z przygotowywaniem posiłków.  Miała być ona również miejscem, w którym kilka osób w tym samym czasie mogłoby wspólnie pracować. Wyspa została zaprojektowana w taki sposób, by odpowiadała na te potrzeby. Łączy ona w sobie wiele funkcji, ma ciekawy kształt a korzystanie z niej jest komfortowe i wygodne. O funkcjonalności tej wyspy decyduje m.in. bezpośrednia bliskość różnych stref pracy w kuchni. Strefa gotowania wyposażona została tu w płytę grzewczą wmontowaną w blat, tuż obok znajduje się fragment blatu, gdzie można położyć np. deskę do krojenia, zaraz obok niej jej jest strefa zmywania, w której wykorzystano podwieszany zlewozmywak. Zamiast klasycznego ociekacza do naczyń w blacie wykonano perforacje dzięki którym woda ociekająca z naczyń może swobodnie spływać wprost do zlewu. – opowiada autorka projektu Aleksandra Bors.

DITTA Polska konkurs styczen

Fot. Na wyspie kuchennej wygospodarowano również kącik jadalniany dla dwóch osób. Obok niego znajduje się duża, ozdobna donica, wykonana z tego samego materiału, z którego został wykonany blat wyspy.

Na wyspie kuchennej zaplanowany został również kącik jadalniany, służący do spożywania szybkich posiłków. Tworzy go fragment blatu wykonany w kolorze drewna. Taki sam materiał – dekor drewna, znajdziemy również na okładzinie ściennej, w przestrzeni między szafkami wiszącymi i dolnymi. Dekor odwzorowujący kolor i fakturę naturalnego drewna, doskonale sprawdza się w połączeniu z jednolitą, białą kolorystyką szafek i ciemnymi blatami, dodając temu wnętrzu ciepła i przytulności.

firma DITTA zwyciezcy styczeń

Fot. Oświetlenie dodatkowo podkreśla i uwydatnia walory tej kuchni. Prócz oświetlenia sufitowego oraz lamp wiszących, wiele światła dają również punkty świetlne zamontowane w cokołach mebli oraz w witrynach.

Więcej realizacji Ditta Polska

Technologia ułatwiająca codzienne korzystanie z kuchni

Funkcjonalne rozmieszczenie sprzętów AGD podnosi komfort korzystania z tej kuchni. W wysokiej zabudowie szafek, na wygodnej dla użytkowników kuchni wysokości zainstalowany został piekarnik z kuchenka mikrofalową, piekarnik parowy oraz automatyczny ekspres do kawy wraz z podgrzewaną szufladą – sprzęty AGD marki Simens. W bezpośrednim ich sąsiedztwie znajduje się także duża, dwuskrzydłowa lodówka firmy Samsung, stylem i kolorystką dopasowana do pozostałych sprzętów AGD.

sprzet AGD realizacja miesiaca

Fot. Sprzęt AGD w czarnym kolorze umieszczony został na wygodnej dla użytkowników tej kuchni wysokości.

Autorzy tej aranżacji zadbali o to, by kuchnia prezentowała się nie tylko stylowo ale, by również korzystanie z niej było maksymalnie wygodne i komfortowe. Jedną z oczywistych decyzji było więc zastosowanie nowoczesnego wyposażenia w postaci elektrycznego systemu wspomagania otwierania i zamykania szafek oraz szuflad (produkty renomowanej marki Blum). W szufladach zamontowano system SERVO-DRIVE, który ułatwia  ich wysuwanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet ciężka szuflada wysunie się poprzez lekkie naciśnięcie powierzchni frontu. Z kolei szafki górne wyposażone zostały w system SERVO-DRIVE do AVENTOS – otwieranie i zamykanie frontów tych szafek jest sterowane za pomocą włącznika umieszczonego w korpusie mebli.

oświetlenie glamour

Fot. W tej aranżacji widocznych jest kilka elementów charakterystycznych dla stylu glamour. W tę konwencję wpisują się między innymi bogato zdobione drobnymi kryształkami lampy wiszące w jadalni oraz nad wyspą kuchenną.

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Marta
14 maja 2019, 14:46
1/0

Wow 🙂

Marta War.
10 kwietnia 2019, 00:22
2/0

Wygląda pięknie!

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95