kuchnieportal
5 5 64

Kuchenna inspiracja: LaLucina – kuchnia w futurystycznym wydaniu

Jeśli marzy nam się nietypowa kuchnia w futurystycznym wydaniu, LaLucina włoskiej firmy antoniolupi sprawdzi się najlepiej. To zupełnie nowatorskie myślenie o kuchennej przestrzeni.

la lucina kuchnie

LaLucina tradycyjne kuchenne wyposażenie prezentuje w nietypowej formie. Cechą charakterystyczną i kluczem dla tej koncepcji jest technika montażu – zabudowa zawieszona jest na ścianie, przez co ma się wrażenie, jakby lewitowała nad ziemią. Nadaje to niepowtarzalnego wyrazu całej kuchni. Ta właściwość to jednak nie tylko względy estetyczne, a również walory funkcjonalne – montaż naścienny umożliwia dowolne dopasowanie wysokości blatu roboczego czy pozostałych sprzętów, dzięki czemu idealnie będą one współgrały z użytkownikami.

Polecamy
 

  • Ściana w roli tablicy szkolnej i inne pomysłowe rozwiązania w nowoczesnej kuchni
 
Oprócz oryginalności w przypadku LaLuciny należy mówić też o prostym, minimalistycznym designie. Zestaw ten charakteryzuje się prostotą formy i kształtu, nie ma w nim zbędnych zdobień czy dekoracji, dominuje nowoczesna surowość i oszczędność.


 
LaLucina na pozór może niepozorna – w rzeczywistości jednak posiada wszystkie potrzebne w kuchni elementy. Wyposażenie uwzględnia blat – bardzo praktyczny przede wszystkim ze względu na szerokość i dużą powierzchnię użytkową. Warto podkreślić, że jest on podświetlony na całej swej długości. W blacie zainstalowana jest prosta umywalka z dwukomorowym zbiornikiem oraz zintegrowaną baterią pozwalającą o dowolne sterowanie strumieniem wody. Sprzęty dodatkowe, ale niezbędne, to zmywarka, lodówka, spiżarnia a nawet chłodziarka do wina – wszystkie dopasowane według tego samego stylu, wysokie, a przez co praktyczne. Szafki kuchenne mogą znajdywać się w panelu ze sprzętami, pod blatem lub wedle preferencji można się ich całkowicie pozbyć.

la lucina kuchnie
 
Elegancja, minimalizm, nowatorstwo, funkcjonalność to cechy charakterystyczne futurystycznej kuchni spod znaku LaLucina. 

Źródło: www.antoniolupi.it

Dołącz do dyskusji