kuchnieportal

Klasyka w nowoczesnym wydaniu – kuchnia miesiąca od studia Kuchnie PINIO

Klasyka w nowoczesnym wydaniu – kuchnia miesiąca od studia Kuchnie PINIO

Realizacją miesiąca, która znalazła największe uznanie Czytelników naszego portalu w listopadzie, został wyjątkowy projekt łączący w sobie elementy klasyki oraz stylu nowoczesnego. Autorem tej eleganckiej, stylowej kuchni jest studio Kuchnie Pinio z Tychów.

Kuchnie PINIO ciekawa propozycja

Duża otwarta na salon przestrzeń, klasyczne ale jednocześnie lekkie w swej formie meble oraz jasna, pastelowa kolorystyka  – tak w skrócie można opisać zwycięski projekt od Kuchnie Pinio. Całość dopełniają starannie dobrane dodatki, które  sprawiają, że kuchnia ta sprawia niezwykle przytulne wrażenie. Celem inwestorów, którzy zamawiali ten projekt było stworzenie wnętrza, które będzie nie tylko funkcjonalnym miejscem umożliwiającym szybkie i komfortowe przygotowanie posiłków ale również takim, które cieszy estetyką  i ciepłym, przytulnym klimatem. Czy udało się nam stworzyć takie wnętrze? Sądząc po zadowoleniu naszych Klientów, w pełni tak  – opowiada o projekcie p. Małgorzata Sułek ze studia Kuchnie PINIO.

Kuchnia zaprojektowana przez projektantów z Tychów bazuje na eleganckich ramowo-płycinowych frontach (firmy CMM), które przesadzają o klasycznym charakterze tej aranżacji. Klasyczny charakter tej kuchni podkreślają również dwie przeszklone witryny. Podświetlone i pięknie zaaranżowane przez właścicieli tej kuchni, stały się „mocnym” akcentem dekoracyjnym tego wnętrza. Witryny pozwalają na wyeksponowanie książek kucharskich, dekoracyjnych naczyń i akcesoriów kuchennych – użytkowych elementów wyposażenia kuchni, które sprawiają, że nabiera ona przytulnego, domowego charakteru. Jeśli lubimy od czasu do czasu dokonywać zmian aranżacyjnych otoczenia w którym przebywamy, posiadanie witryn jest doskonałą do tego okazją.

witryna

Projektanci z Kuchnie Pinio zdecydowali się w projekcie na zastosowanie dekoracyjnych uchwytów wykończonych porcelaną, które pięknie korespondują z całą aranżacją, podkreślając jej klasyczny charakter. Próżno tu jednak szukać typowych dla stylu klasycznego elementów takich jak: pilastry, listwy ozdobne, wieńce. Nietypowy jest również wybór kolorystyki kuchni. Chłodnym, złamany odcień  bieli  (kolor lakieru RAL 9003 MAT) w tym projekcie zestawiony został z jasną, pastelową szarością (RAL 7042 MAT).

Zastosowanie pastelowej kolorystyki w chłodnym odcieniu (typowej dla aranżacji w stylu nowoczesnym) przy jednocześnie dekoracyjnej formie samych frontów mebli sprawia, że prezentują się lekko i nie są odbierane jako typowo klasyczne. Z tego samego powodu i spełniającym tym samym oczekiwania inwestorów, którym zależało alby ich kuchnia posiadała klasyczny charakter ale jednocześnie nie była przeładowana nadmiarem dekoracyjnych detali, zdecydowaliśmy o rezygnacji z ozdobnego wykończenia mebli   –  wyjaśnia p. Małgorzata Sułek.

stół w kuchni

Dopracowane detale podkreślają styl kuchni

Jasny pastelowy kolor mebli  w tej aranżacji skontrastowany został blatem roboczym w ciemno szarej kolorystyce o wzorze przypominającym strukturę kamienia (produkt marki Kronospan w kolorze Ciemny Tassili 4272 RS). Na ścianach i podłodze projektanci z Kuchnie Pinio zastosowali bardzo modny od kilku sezonów, wzór białego marmuru (na ścianach płyty ze spieku kwarcowego, a na podłodze płytki ceramiczne). Zadbano również o dopasowanie koloru stolarki okiennej  do koloru mebli  – część frontów mebli, jak i ościeżnic okiennych wykonano w tej samej jasnej, pastelowej szarości (RAL 7042 MAT). Dzięki dbałości o takie detale całość aranżacji odbierana jest jako stylowe, spójne i niezwykle dopracowane wnętrze.

realizacja miesiąca

W centrum kuchni został umieszczony duży, rozkładany drewniany stół, którego miodowa barwa ożywia pastelową przestrzeń. Jego kolor wyraźnie odcina się od otoczenia i jednocześnie pełni rolę łącznika aranżacyjnego pomiędzy strefą kuchenną a jadalnianą – kuchnia, jak i jadalnia wyposażone zostały w stoły w podobnym kolorze i stylistyce. Otwarta przestrzeń łącząca jadalnię i kuchnię tworzy tym samym jedną, stylistycznie zgraną całość.

Zobacz inne projekty studia Kuchnie Pinio z Tychów.

Bardzo ciekawym elementem tej aranżacji jest wygodne siedzisko, znajdujące się przy oknie, wyłożone materacem i poduszkami w odcieniach szarości. Daje ono możliwość relaksu w oczekiwaniu na „dochodzące” potrawy, spoglądania na dzieci bawiące się w ogrodzie lub po prostu towarzyszenia członkom rodziny podczas prac w kuchni. To rozwiązanie idealnie wpisuje się zatem w zamysł kuchni „serca” domu, która służy nie tylko do przygotowywania posiłków ale w której członkowie rodziny dobrze się czują i wspólnie spędzają czas.

kuchnia śląskie

Funkcjonalne wyposażenie kuchni

W realizacji studia Kuchnie Pinio  zastosowano rozwiązania wiodących producentów akcesoriów meblowych. Wewnątrz mebli znajdują się niezawodne szuflady marki Blum z linii TANDEMBOX antaro. W szufladzie zlewozmywakowej zamontowano funkcjonalny sortownik na odpadki.

W najlepszej kuchni listopada widać również dużą dbałość o dobór sprzętu AGD. Kuchnię tę wyposażono w AGD o starannie dobranej, minimalistycznej linii. Znajdujące się na jednej ścianie lodówka (Samsung RFG23UERS1) oraz piekarnik (Electrolux EOB8857AAX) w kolorze srebra, idealnie komponują się z szarymi frontami mebli. Z kolei biały okap ELICA STONE, wiszący po drugiej stronie kuchni, ładnie współgra z białą częścią mebli oraz kontrastowym czarnym zlewozmywakiem granitowym Teka Radea 550/370 TG i czarną płytą indukcyjną Electrolux EHI6740FOK.

Dobór minimalistycznego, nowoczesnego w stylistyce sprzętu AGD to celowy zamysł, który ma podkreślić międzystylowy, „lekki” wizualnie charakter całego projektu – podsumowuje  p. Małgorzata Sułek.


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Ann
27 stycznia 2019, 21:54
3/0

Wow 🙂

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95