Jasne meble kuchenne z ciemnym blatem
Jasne meble kuchenne w nowoczesnej wersji często pozbawione są tradycyjnych, wystających uchwytów na rzecz uchwytów frezowanych lub systemów wspomagania otwierania (mechanicznego lub elektrycznego). Gładkie fronty podkreślają nowoczesną budowę mebli i współtworzą modne wnętrze.
Fot. Meble Zielonka, Świdnik k. Lublina
Jasne meble kuchenne często są łączone z ciemnymi elementami. Przełamują one jednolitą aranżację, nadając jej wyrazisty wygląd. Eleganckim i klasycznym dopełnieniem beżowych lub białych mebli jest np. czarny blat. To rozwiązanie aranżacyjne zastosowano w kuchni wykonanej przez studio Meble Zielonka. Aby zachować jednolity wygląd blatu, zabudowę wyposażono w zlewozmywak oraz płytę grzewczą w tej samej kolorystyce.
Jasne meble kuchenne z połyskiem
Jasna meble kuchenne o połyskujących frontach doskonale sprawdzają się w małych, pozbawionych dostępu do naturalnego światła wnętrzach. Lśniące, odbijające światło powierzchnie mebli rozświetlają przestrzeń, dzięki czemu wygląda ona lekko i nowocześnie. Widać to na przykładzie kuchni wykonanej przez studio mebli kuchennych BluMeb. Wnętrze dodatkowo rozjaśnia oświetlenie podszafkowe, które stanowi element dekoracyjny, a jednocześnie rozświetla przestrzeń blatu roboczego.
Fot. Meble kuchenne na wymiar BluMeb, Chwaszczyno k. Gdyni
Na tle jasnej, minimalistycznej kompozycji pięknie prezentuje się blat o drewnianym wybarwieniu (w tym samym kolorze wykonano również cokół oraz półki). Blat stanowi ponadto wizualny łącznik między strefą kuchenną a salonem, ponieważ koresponduje z kolorem podłogi w sąsiadującej części pomieszczenia.
Jasne meble z drewnianym akcentem
Drewno można łączyć z jasnymi meblami kuchennymi w jeszcze bardziej zdecydowany sposób. Firma Prestige stworzyła realizacje, w której wybrane fronty i korpusy mebli oraz zwieńczenie wyspy kuchennej mają drewnianą kolorystykę. Elementy te ocieplają aranżację oraz wprowadzają do wnętrza naturalny akcent.
Fot. Salon mebli kuchennych Prestige
Jasne meble kuchenne, ze względu na swój stonowany charakter, tworzą przestrzeń dla innych, wyrazistych elementów. Przykład? Wykończenie ściany między górną a dolną częścią zabudowy kuchennej. Często temu fragmentowi ściany nadaje się dekoracyjny wygląd poprzez zastosowanie ciekawych płytek, kolorowego szkła Lacobel, drewnianych i kamiennych okładzin czy grafik na szkle. Dzięki nim kuchnia zyskuje indywidualnych charakter. W przypadku kuchni wykonanej przez studio Prestige zdecydowano się na utrzymaną w szarościach grafikę. Jej delikatna kolorystyka harmonijnie łączy się z dwukolorową zabudową.
Jasne meble kuchenne – nowoczesna klasyka
Jasne meble kuchenne elegancko prezentują się również w klasycznej wersji. Biele i beże to, obok brązów, podstawowa kolorystyka klasycznej zabudowy.
Fot. Tall Studio, Gdańsk
Modnym rozwiązaniem jest również aranżacyjny mariaż klasyki z nowoczesnością. Projektanci Tall Studio umiejętnie połączyli nowoczesność z tradycją, nadając klasycznej kuchni współczesny rys. Charakterystyczne dla stylu klasycznego fronty ramowe czy pilastry zachowują stonowany wygląd, przez co subtelnie akcentują charakter zabudowy. W ten sposób powstała elegancka kuchnia o wyważonym stylu, która doskonale prezentują się we współczesnym wnętrzu. Ciekawym elementem projektu są elementy o głębokim, drewnianym wybarwieniu, które ocieplają aranżację i podkreślają jej elegancki charakter.
Fot. Tall Studio, Gdańsk
Polecamy:
Dołącz do dyskusji