kuchnieportal

Jasna kuchnia w zgodzie z trendami

Jasna kuchnia w zgodzie z trendami

Jasne kuchnie od lat cieszą się popularnością, jednak sposób ich wystroju uległ zmianie. Obecnie odchodzimy od wersji total white na rzecz łączenia bieli z innymi kolorami. Zobaczcie zatem, jak wprowadzić jasne elementy do wnętrza, aby uzyskać przejrzystą, a zarazem urozmaiconą aranżację.

Jasna kuchnia? Naturalnie!

Biel jest bardzo „towarzyska” – pięknie komponuje się ze wszystkimi kolorami, co daje szerokie możliwości aranżacyjne. Jeżeli zależy nam na osiągnięciu modnego, a jednocześnie przytulnego efektu postawmy na duet bieli i drewna.

Naturalne drewno jest kosztowne i wymagające w pielęgnacji, dlatego możemy zastąpić je frontami fornirowanymi lub laminowanymi w kolorze drewna. W zależność od efektu, jaki chcemy osiągnąć, do wyboru mamy bardzo jasne odcieniem, aż po głębokie i nasycone.

Nasza rada: jeżeli posadzka w kuchni jest wykonana z drewna lub jego imitacji, dobierzmy do niej kolor frontów. Unikajmy mocnych kontrastów, które utrudnią stworzenie harmonijnej i przyjemnej w odbiorze aranżacji  (np. łączenia posadzki o rudawym odcieniu z drewnianymi frontami w kolorze głębokiego brązu).

Jasna kuchnia stworzona do gotowania  

Kolejnym pomysłem jest wybór białego AGD. Nowoczesne płyty indukcyjne i gazowe, okapy przyścienne i podszafkowe oraz piekarniki w bieli proponuje nam m.in. firma TEKA.

  • Piekarnik HLB 860 z linii WISH Maestro – 70 litrów pojemności, 12 funkcji grzania i 20 programów automatycznych, czytelny panel sterujący, prowadnice teleskopowe oraz automatyczne szybkie grzanie – dzięki tym funkcjonalnościom biały piekarnik WISH Maestro jest sprzymierzeńcem każdego kucharza. TEKA zadbała również o bezpieczeństwo i wygodę jego użytkowania. Potrójne drzwi chronią przed poparzeniem, a zabezpieczenie przed dziećmi chroni szczególnie najmłodszych domowników. Natomiast system czyszczenia HydroClean-PRO, emalia łatwoczyszcząca i stal zabezpieczona przed odciskami palców sprawiają, że czyszczenie piekarnika jest wyjątkowo szybkie i mało problematyczne.

Jasna kuchnia z AGD TEKA

  • Płyta indukcyjna IZ 6420 WHITE – wykonana z jasnego szkła jest funkcjonalną ozdobą kuchni. Posiada 4 przydatne podczas gotowania funkcje: iCooking, iQuick Boiling, Gotowanie na wolnym ogniu, Rozpuszczanie oraz 4 strefy grzewcze z systemem rozpoznawania naczyń. Każdą zarządzamy indywidualnie za pomocą sterowania sensorowego Multislider Pro.
  • Płyta gazowa EFX 60 4G AI AL DR WHITE – to propozycja dla osób, które cenią gotowanie na gazie. 4 żeliwne ruszty dodają płycie industrialnego charakteru oraz zapewniają stabilne podparcie dla naczyń. Płyta posiada żeliwną podstawkę do Woka, a dodatkowo możemy dokupić podstawkę do kawiarki.

Jasna kuchnia z AGD TEKA

  • Okap przyścienny DVS 673 WHITE – to sterowany sensorycznie okap z 4 trybami pracy i timerem, dzięki któremu zaprogramujemy czas wentylowania kuchni. Charakteryzuje się wysoką wydajnością o maksymalnej wartości 665 m3/h. Ponadto posiada opcję recyrkulacji, co oznacza, że nie wymaga podłączenie do samodzielnego kanału wentylacyjnego.

Jasna kuchnia z AGD TEKA

  • Okap podszafkowy GFG2 GLASS WHITE – to kolejny biały okap od TEKA z funkcją recyrkulacji. Ma 3 prędkości turbiny, metalowe filtry oraz oświetlenie LED, dzięki któremu strefa gotowania jest lepiej widoczna.

Jasna kuchnia z AGD TEKA

Białe AGD możemy dopełnić jasnym zlewozmywakiem i baterią TEKA, które w połączeniu z blatem w tym samym odcieniu stworzą jednolitą powierzchnię, pasującą do estetyki nowoczesnych wnętrz.

Siła kontrastu, czyli jasna kuchnia z ciemnymi akcentami

Mówiąc o jasnej kuchni nie możemy pominąć… czerni! Duet black & white jest bowiem ponadczasowy, elegancki i wszechstronny. Sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych kuchniach. Umiejętnie dobierając proporcje bieli i czerni stworzymy jasne, a zarazem wysmakowane wnętrze. Możemy np. postawić na ciemne fronty dolnej lub górnej zabudowy.

Nasza rada: Jeżeli chcemy optycznie wydłużyć niską kuchnię, ciemne fronty zamontujmy w szafkach stojących, a w górnych białe.  Decydując się na jasne szafki sięgające sufitu, zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania oraz spotęgujemy efekt wyższej kuchni.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych


Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Dodomek
22 października 2018, 20:18
1/0

Tia..

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95