kuchnieportal

Jaki sprzęt AGD wybrać – tani czy drogi

Jaki sprzęt AGD wybrać – tani czy drogi

Czy tani sprzęt spełni wszystkie nasze oczekiwania? A może kupując drogi, po prostu przepłacimy? Zobacz, jak wybrać najlepszy sprzęt AGD i RTV.

Czym kierować się przy wyborze sprzętu AGD i RTV

Wbrew pozorom to nie cena powinna być decydującym czynnikiem, choć niekiedy to właśnie ona dyktuje subiektywną listę zakupów. Jednak zanim pozwolimy decydować o zakupie zasobności portfela, zastanówmy się, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Posiadanie sprzętu z górnej półki niewątpliwie jest przyjemne, ale czy zawsze słuszne? Prosty przykład: jeśli potrzebujemy blendera do robienia koktajli, to czy naprawdę musimy posiadać rozbudowany o wiele innych funkcji robot kuchenny? Zanim go kupimy, warto zastanowić się, ile z tych funkcji i jak często będziemy wykorzystywać w praktyce. Może jednak wystarczy prosty blender?

Wygląd sprzętu także ma znaczenie, szczególnie jeśli będzie zawsze widoczny. Kolor czajnika powinien pasować do wystroju kuchni, styl klimatyzatora do stylu wnętrza itp. Nawet taki drobiazg jak kolor żelazka warto dopasować do koloru deski do prasowania.

Wielkość sprzętu to kolejna rzecz, której warto chwilę poświęcić. Duży telewizor w małym mieszkaniu to nie jest dobry pomysł. Będzie robił przytłaczające wrażenie, a i oglądanie nie będzie komfortowe, jeśli nie będziemy mogli się odsunąć na dostatecznie dużą odległość. Jeśli w szafie lub garderobie nie ma za wiele miejsca, lepiej poprzestać na małym odkurzaczu. Podobnie czajnik elektryczny nie musi być duży w mieszkaniu singla.

Sprzęt AGD i RTV – czy przy zakupie kierować się marką?

Panuje powszechny pogląd, że za markę się płaci, a czasem nawet przepłaca. Czy to prawda? Niekoniecznie. Co prawda wyższa cena markowych produktów rzuca się w oczy i trudno z tym faktem polemizować, niemniej warto zastanowić się, co kryje się za wyższą ceną. Mogą to być lepszej jakości komponenty, dłuższy okres gwarancji, dodatkowe funkcje, których nie oferują tańsze sprzęty, łatwy dostęp do serwisu i części zamiennych itp.

Z drugiej strony, jeśli nie wykorzystamy wszystkich możliwości urządzenia markowego, to może warto oszczędzić? Albo kupić tańszy sprzęt tego samego producenta? W salonie fryzjerskim na pewno będzie potrzebna suszarka do włosów z górnej półki, w domu nie musimy mieć takowej.

To, czego lepiej nie robić, to kupowanie produktów całkowicie nieznanych marek, zwłaszcza tych niepolskich. Cena może być kusząco niska, ale w przypadku awarii może być problem ze zrealizowaniem gwarancji, czas naprawy może być wydłużony o dostawę części zamiennych z drugiego końca świata. Natomiast warto kupić tani sprzęt, jeśli wiemy, że jest tymczasowy i szybko wymienimy go na inny.

Gdzie kupić sprzęt AGD i RTV

Cena sprzętu AGD i RTV uzależniona jest nie tylko od jakości, marki i możliwości urządzenia, ale też miejsca, w którym je kupimy. Duże hipermarkety z elektroniką mogą sobie pozwolić na dyktowanie niższych cen, bo generują zysk dużymi obrotami. W mniejszych sklepach ceny są na ogół wyższe.

Dobrym rozwiązaniem są zakupy na portalu Allegro. Wybór wśród sprzedawców jest bardzo duży, a więc i oferta bardzo szeroka. Dodatkowo warto podkreślić, że kupując na Allegro, można skorzystać z opcji darmowej dostawy, co pozwala zaoszczędzić w portfelu okrągłą sumkę.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95