kuchnieportal

Jaki okap wybrać do swojej kuchni?

Jaki okap wybrać do swojej kuchni?

Okap kuchenny tu urządzenie, bez którego ciężko wyobrazić sobie funkcjonalną kuchnię. Jego podstawowym zadaniem jest filtrowanie powietrza. Dzięki niemu można pozbyć się pary pełnej tłuszczu, który lubi osiadać na meblach i ścianach. Poza tym okap niweluje nieprzyjemny zapach i chłonie parę wodną. Na rynku dostępnych jest wiele okapów – nie zawsze jest łatwo wybrać spośród nich ten najbardziej odpowiedni. Swój wybór trzeba każdorazowo przemyśleć, zwracając uwagę na kilka istotnych kwestii. Jakich dokładnie?

Zwróć uwagę na typ instalacji

 

Okapy kuchenne różnią się między sobą typem instalacji. Tradycyjny okap jest najczęściej spotykany i nie ma się temu co dziwić – w końcu cechuje się największą uniwersalnością. Dostępne są jego najróżniejsze modele, pozwalające wybrać ten najodpowiedniejszy. W ostatnich latach coraz więcej osób wybiera okap typu T-box. Decydują o tym głównie względy praktyczne, gdyż okap przeznaczony jest do zabudowy. Oznacza to, że jest on estetycznie ukryty przed wzrokiem gości – dlatego świetnie sprawdza się w kuchniach otwartych, połączonych z salonem. Sięgnąć można także po okap wertykalny, który na niewielkie rozmiary. W związku z tym idealnie nadaje się do małych kuchni, gdzie trzeba ekonomicznie zarządzać przestrzenią. Mimo niedużych rozmiarów jest on skuteczny i wydajny.

 

Pomyśl o przepływie powietrza

 

Okapy kuchenne oferują różny przepływ powietrza, który jest podawany w metrach sześciennych na godzinę. Im dana liczba jest wyższa, tym więcej urządzenie jest w stanie wciągnąć powietrza. Nie da się jednoznacznie określić, jaki przepływ powietrza jest najbardziej optymalny, zawsze jest to kwestia indywidualna. Należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak wielkość pomieszczenia, rodzaj i rozmiar kuchenki, a także częstotliwość gotowania. Na ogół jednak domowe kuchnie nie wymagają najwyższych wartości przepływu powietrza – są one potrzebne w takich miejscach jak restauracje i lokale gastronomiczne, gdzie gotuje się praktycznie cały czas.

 

Pamiętaj o klasie energetycznej

 

Nowoczesne okapy kuchenne są na ogół energooszczędne. Określa to klasa energetyczna – im jest wyższa, tym mniej urządzenie zużywa energii elektrycznej. Na najmniejszy pobór prądu można liczyć w przypadku urządzeń oznaczonych symbolem A++, z kolei najwięcej zużywa go urządzenie oznaczone literą E. Warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną przy zakupie okapu, ponieważ pomoże to nam zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Wysokiej klasy urządzenie jest także bardziej przyjazne środowisku, co dla wielu osób stanowi dużą zaletę.

 

Postaw na sprawdzonego producenta

 

Na rynku dostępnych jest wiele okapów kuchennych. Warto jednak zawęzić swoje poszukiwania do tych ofert, które pochodzą od sprawdzonego producenta. Ponieważ urządzenie nie należy do najtańszych z kuchennych urządzeń, raz kupione, powinno służyć przez wiele lat. Niestety, skuszenie się na dużą promocję może oznaczać niskiej jakości produkt lub sprzęt potrzebujący naprawy w niedługim czasie od zakupu. W przypadku sprawdzonego producenta otrzymujemy gwarancję, a także wiemy, że możemy liczyć na solidność wykonania i innowacyjność urządzenia. Wśród liderów na rynku wymienić można znaną wszystkim firmę Whirlpool. Przygotowała ona zróżnicowaną ofertę, wśród której wybrać można okap ze względu na typu instalacji, klasy energetycznej, koloru i innych czynników.

 

Wybierając okap, stoimy często przed trudnym zadaniem. Głównie dlatego, że trzeba uwzględnić wiele kwestii, by wybrać ten najodpowiedniejszy. Dodatkowo nowoczesne okapy oferuję wiele dodatkowych funkcji jak np. kontrola oświetlenia czy dotykowy panel sterowania. Uważne dobranie urządzenia pozwoli cieszyć się czystą, pachnącą i estetycznie prezentującą się kuchnią, a także niższymi rachunkami za prąd. Okapu kuchennego warto jednak poszukać w ofercie sprawdzonych producentów jak Whirlpool. Urządzenia tej marki znacznie ułatwiają życie, a okapy nowej generacji pracują cicho. Ich design może być ciekawym uzupełnieniem całego wystroju kuchnia, dzięki nowoczesnej technologii gotowanie staje się coraz przyjemniejsze.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95