kuchnieportal

Blaty kuchenne – najciekawsze rozwiązania

Kuchnia to miejsce, które wiele osób postrzega jako najważniejsze w całym domu. Bez względu na upodobania kulinarne czy zamiłowanie do gotowana, każdy z nas właśnie do tego pomieszczenia wchodzi kilka razy dziennie. Dlatego warto zastanowić się jak zwyczajność tego miejsca, zmienić w ekscytujące piękno – w nowoczesną kuchnię. 
 

Blat ? najważniejszy element

Niepowtarzalny charakter każdej nowoczesnej kuchni nadają meble. To od nich zależy funkcjonalność danego pomieszczenia oraz wygląd, bo przecież to na umeblowanie największą uwagę zwracają zarówno mieszkańcy domu jak i goście.
Urządzając nowoczesną kuchnię, należy jednak pamiętać, że meble, to jeszcze nie wszystko. Najważniejszy jest blat. Nawet najdokładniej przemyślany projekt nowoczesnej kuchni, bez odpowiedniego dopasowania tego elementu, nie zachwyci efektem końcowym.

Jak dopasować blat?

Skoro blat jest tak ważnym elementem nowoczesnej kuchni, warto się dowiedzieć jak go dopasować? Jest kilka odpowiedzi na to pytanie. Po pierwsze można go dobrać do podłogi. Na przykład jasna podłoga, jasny blat, jasny sufit ? wówczas powstają trzy płaszczyzny, które rozjaśniają pomieszczenie oraz które doskonale kontrastują z ciemnymi meblami kuchennymi. Innym rozwiązaniem jest dobranie koloru blatu do odcienia mebli kuchennych – tu sprawdzi się zaróno kontrastowe zestawienie, jak i to o podobnym wybarwieniu.
Część osób decyduje się na dobranie zlewu do blatu kuchennego. Najczęściej dotyczy to zlewozmywaków kamiennych, blat wykonany z podobnego materiału pozwala uzyskać wrażenie jednolitości całej lady kuchennej.

Blaty kuchenne ? najmodniejsze materiały

Bardzo często można się spotkać z ozdabianiem mebli kuchennych blatem granitowym. Jest to materiał bardzo wytrzymały, odporny na uszkodzenia. Ponadto charakteryzuje się wysokim połyskiem, co zawdzięcza między innymi swojej krystalicznej teksturze. Doskonale wygląda ozdobny granitowy blat w połączeniu z takim samym wzorem ścianki nad płytą gazową oraz z jasnymi frontami mebli kuchennych. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne – chroni ścianę przed pryskającym tłuszczem i innymi zabrudzeniami jakie mogą powstać w trakcie gotowania.

blat kuchennyblat kuchenny
Zwolennicy nowoczesnych, nietypowych rozwiązań mogą zdecydować się np. na blaty z kwiatowymi motywami (np. z corianu ub laminatu). Ciemny blat z nieco ciemniejszym bądź jaśniejszym deseniem nada charakteru gładkim i jasnym frontom mebli kuchennych.

blat z motywem kwiatowymblat z motywem kwiatowym
 Fot.www.lupus.eu 

Do kolorowych mebli kuchennych doskonale pasują natomiast blaty wykonane z konglomeratów kwarcowych. Są one bardzo wytrzymałe oraz tańsze od materiałów granitowych czy marmurowych. Konglomeraty kwarcowe mogą przybierać rozmaite wzory. Najczęściej jednak swoją teksturą imitują orginalny kamień.
blat z konglomeratu
Coraz modniejsze stają się również błyszczące gładkie białe blaty (np. z laminatu lub corainu). Wbrew pozorom są one wykonywane z odpornego na ścieranie materiału i długo zachwycają swoim pięknem. Dodają uroku ciemny meblom, jednocześnie zapewniając nowoczesnej kuchni elegancki wygląd.

biały blat kuchenny

Piękno nowoczesnej kuchni doskonale podkreśla blat drewniany lub drewnopodobny (np. z laminatu). Można go łączyć z kolorowymi frontami szafek, co wygląda zarazem modnie jak i elegancko. Jest to również interesujące rozwiązanie w przypadku, kiedy stylizujemy kuchnię na dawny staropolski charakter. Wówczas drewniany lub drewnopodobny blat wspaniale współgra z rzeźbieniami na meblach kuchennych oraz z mosiężnymi uchwytami.


Bez względu na to jak ma wyglądać kuchnia, należy pamiętać, że jej centrum będzie stanowił blat. Dlatego dokładnie trzeba zastanowić się, nim podejmie się decyzję o kupnie tego elementu wykończenia mebli kuchennych. Przecież to on – blat decyduje o ostatecznym wyglądzie nowoczesnej kuchni.

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Sebastian
16 listopada 2013, 17:58
8/0

W artykule piszą, że Corian jest odporny… Tylko nie wiem na co? Ten materiał nie nadaje się na blaty – chyba że do łazienki bo w kuchni jak coś się pokroi na tym blacie bez deski do krojenia to będą fajne rysy, których nie da się usunąć.

Majka
16 listopada 2013, 17:55
4/2

Nie polecam Corianu – po 5 latach strasznie się zniszczył 🙁

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95