kuchnieportal

Jaką lodówkę do zabudowy wybrać?

Jaką lodówkę do zabudowy wybrać?

Fot. Chłodziarko-zamrażarka firmy Samsung BRB260034WW/EF (źródło: www.mediaexpert.pl)

Lodówka jest jednym z najbardziej podstawowych sprzętów AGD w każdej kuchni, zapewniającym przechowywanie we właściwych warunkach świeżej żywności, a co za tym idzie- gwarantującym jakościowe składniki dla przygotowywanych posiłków. Coraz więcej osób decyduje się na umieszczanie lodówki w zabudowie. O czym pamiętać, by móc długo i bezpiecznie korzystać z chłodziarki w tym właśnie miejscu?

Idealna lodówka do Twojej kuchni

Przy zakupie lodówki, musimy wziąć pod uwagę szereg różnych czynników, wpływających na późniejszy komfort korzystania z tego sprzętu. Jedną z najważniejszych kwestii, jest lokalizacja chłodziarki w naszej kuchni. Zgodnie z nowoczesnymi trendami wnętrzarskimi- coraz częściej decydujemy się na umieszczenie lodówki w zabudowie szafek kuchennych. Polega to na ukryciu lodówki za frontem mebli tak, że jest ona całkowicie niewidoczna. Pozwala to na ujednolicenie wyglądu kuchnie, dzięki czemu prezentuje się ona estetycznie i nowocześnie.

Chcąc umieścić lodówkę w zabudowie, powinniśmy zadbać o kilka ważnych kwestii. Najważniejszą z nich, jest idealne dopasowanie rozmiarów zabudowy do lodówki. Standardowe wymiary lodówek do zabudowy, to zwykle około 177 cm wysokości, 54 cm szerokości i 54 cm głębokości. Poszczególne rozmiary mogą się różnić w zależności od modelu i producenta.

Drugim czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę przy lodówce w zabudowie, jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji i cyrkulacji powietrza. Chłodziarka nie może zatem ściśle przylegać do tylnej ściany zabudowy. Wolna, kilkucentymetrowa przestrzeń zagwarantuje odpowiednie ujście ciepła, a w efekcie- uchroni sprzęt przed nadmiernym przegrzewaniem się, w wyniku którego może dojść do awarii urządzenia. Aby temu zapobiec należy pamiętać o wolnej przestrzeni w dolnej i górnej części zabudowy. Dzięki temu powietrze będzie mogło swobodnie wnikać i przemieszczać się wewnątrz korpusu szafki, w której umieścimy lodówkę.

Ponadto, czołowi producenci chłodziarko-zamrażarek, wyposażają swoje sprzęty w szereg udogodnień i innowacyjnych technologii, pozwalających na komfortowe i bezpieczne korzystanie z lodówek każdego dnia. Wiele modeli chłodziarek znajdziemy na stronie internetowej www.mediaexpert.pl . Przyjrzymy się bliżej wybranym ofertom.

Więcej miejsca do przechowywania

Jeśli zależy nam na dużej, funkcjonalnej i dobrze zorganizowanej przestrzeni do przechowywania żywności, zarówno w lodówce, jak i w zamrażalniku, warto zdecydować się na chłodziarko-zamrażarkę do zabudowy marki Samsung BRB260034WW/EF. Zastosowano w niej rozwiązanie Space Max. Model ten posiada cieńsze ścianki niż tradycyjne lodówki, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń wewnątrz chłodziarki, mimo że parametry zewnętrzne nie ulegają zmianie. Technologia Space Max zwiększa użytkową przestrzeń lodówki, poprzez jej poszerzenie i pogłębienie.

Wnętrze lodówki jest praktyczne, nie tylko ze względu na jego większy rozmiar, ale również dzięki systemowi eleganckich półek z hartowanego szkła oraz specjalnych pojemników w drzwiach. Możemy je rozmieścić w dowolnie wybrany przez siebie sposób- tak, by móc przechowywać produkty o różnej wielkości.

Dużo miejsca do wygodnego i praktycznego przechowywania produktów, znajdziemy nie tylko w lodówce, ale również w zamrażarce. Wyposażono ją w wygodne, pojemne szuflady, które wysuwają się do samego końca, dzięki czemu wyjmowanie zamrożonych produktów jest łatwe i komfortowe. W zamrażarce umieszczono także specjalną półkę Easy Slide, gwarantującą łatwe wysuwanie półki.

chłodziarko zamrażarka samsung

Fot. Chłodziarko-zamrażarka do zabudowy firmy Samsung BRB260034WW/EF (źródło: www.mediaexpert.pl).

Świeże i zdrowe produkty

Mnogość różnych produktów, które trzymamy w naszych lodówkach, wymaga ich specjalnego przechowywania, tak, by jak najdłużej zachowały swą świeżość. W chłodziarko-zamrażarce do zabudowy firmy Beko BCNA306E3S, znajdziemy szereg udogodnień, które sprawią, że nabiał nie będzie zbyt szybko wysychał, skórka warzyw i owoców wciąż pozostanie jędrna, a kolor -wyraźny i nasycony.

Lodówka do zabudowy marki Beko została wyposażona w specjalny system Active Fresh Blue Light, który ma za zadanie zadbać o świeżość warzyw i owoców. Światło o lekko niebieskim zabarwieniu gwarantuje ciągłość procesu fotosyntezy, a dzięki temu zwiększa walory odżywcze produktów. Ponadto w chłodziarce znajduje się również specjalna Komora Zero, która umożliwia dłuższe przechowywanie świeżych produktów w stałej temperaturze, wynoszącej 0 ° C. W lodówce znajdziemy także umiejscowioną w górnej części szufladę do przechowywania nabiału. Pojemnik, dzięki swoim przezroczystym ściankom, stanowi idealne miejsce do przechowywania produktów mlecznych, chroniąc je przed wysychaniem.

lodówka beko

Fot. Chłodziarko-zamrażarka do zabudowy marki Beko BCNA306E3S (źródło: www.mediaexpert.pl).

Oszczędność w dobrym stylu

Nowoczesne chłodziarko-zamrażarki do zabudowy pozwalają stworzyć nie tylko estetyczną kompozycję z szafkami kuchennymi, ale dzięki technologicznym ulepszeniom, pozwalają również zaoszczędzić środki w domowym budżecie. Tak jest przypadku lodówki firmy Electrolux ENN2812COW, która dzięki swojej klasie energetycznej A++ pozwala zaoszczędzić nawet do 25% energii więcej niż urządzenia klasy A+. Ponadto lodówka jest wyposażona w oświetlenie typu LED, które nie tylko dobrze oświetla wnętrze lodówki, ale także generuje niższe zużycie energii.

Dodatkowo chłodziarko-zamrażarka marki Electrolux posiada szereg wbudowanych funkcji pozwalających zadbać o idealną temperaturę wewnątrz lodówki. Zastosowany w niej inteligentny system FreeStore automatycznie wyrównuje temperaturę, jak i poziom wilgotności, sprawiając, że warunki przechowywania są takie same w całym wnętrzu. Atutem jest również specjalnie wydzielone miejsce w chłodziarce- FreshZone, w którym temperatura jest o ok. 15% niższa niż w pozostałej części urządzenia, dzięki czemu, to idealne miejsce do przechowywania mięsa i ryb, tak, by dłużej zachowały swoją świeżość.

chłodziarko zamrażarka electrolux

Fot. Chłodziarko- zamrażarka do zabudowy Electrolux ENN2812COW (źródło: www.mediaexpert.pl).

Nowoczesne lodówki są niezwykle bogate w technologie pozwalające zoptymalizować ich pracę i zużycie energii elektrycznej, zachować świeżość produktów, a także w łatwy sposób utrzymać ich czystość. O wszystkich tych wyjątkowych właściwościach dowiemy się więcej, czytając specjalnie przygotowane poradniki eksperta. Tłumaczą one w profesjonalny i przystępny sposób technologie wykorzystywane w poszczególnych produktach. Taki poradnik dostępny jest na : https://www.mediaexpert.pl/poradniki.html

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
do basiula
21 maja 2019, 15:10
0/0

Tak, to fajna sprawa. Warzywa rzeczywiście są dłużej świeże.

basiula
21 maja 2019, 13:30
0/0

hej ma ktos lodowke z tym niebieskim swiatlem ? faktycznie ten system tak działa?

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95