kuchnieportal

Jak urządzić jadalnię?

Jak urządzić jadalnię?

Jadalnia to pomieszczenie, w którym spożywa się posiłki, jednak niewiele osób może pozwolić sobie na osobne, przeznaczone do tego wnętrze. Często jest to jedynie kącik jadalny, wyznaczona strefa połączona z salonem i kuchnią. Miejsce to nie służy tylko do celebrowania wspólnych, rodzinnych obiadów czy kolacji. Jest miejscem, w którym toczy się codzienne życie rodzinne.

Podstawowe wyposażenie, nad którym należy w pierwszej kolejności się zastanowić, to wygodne krzesła do kuchni i jadalni, które swoim designem nadadzą charakter i styl całemu wnętrzu, oraz stół dopasowany wielkością do liczby domowników. Blat stołu czasami może służyć również do pracy i nauki, lub wspólnego spędzania czasu, na przykład przy grach planszowych. Jak urządzić piękną i funkcjonalną jadalnię?

 

Planujemy przestrzeń według potrzeb i możliwości

 

Kącik jadalny trzeba odpowiednio zaprojektować. Musimy wziąć pod uwagę liczbę domowników, czy w rodzinie są dzieci i w jakim wieku, oraz jak często zapraszamy gości. Od tych czynników będzie zależeć wielkość stołu i ilość krzeseł, a także to, które miejsce w mieszkaniu przeznaczymy na jadalnię.

W dużym domu możemy wygospodarować osobne pomieszczenie, co jest idealnym rozwiązaniem dla dużej rodziny, która dodatkowo lubi organizować przyjęcia i przyjmować gości.

 

W małym mieszkaniu dla singla lub pary wystarczy mały kącik jadalny, usytuowany gdzieś między salonem a kuchnią, lub wyspa kuchenna i wysokie stołki ? hokery. Jeśli dysponujemy małym lokum, a posiadamy dużą rodzinę, urządzenie wygodnego kącika jadalnego wymaga pomysłowości i odpowiedniego wykorzystania całej dostępnej przestrzeni.

Dobrze jest sprawdzić wcześniej widełki cenowe na stronie sklepu i określić, jaki stół i  krzesła do jadalni możemy zakupić. Budżet przeznaczony na meble jest kolejną obok metrażu i indywidualnych potrzeb sprawą, którą trzeba wziąć pod uwagę urządzając jadalnię.

 

Jadalnia nowoczesna, w stylu retro czy glamour?

 

Gdy mamy już określony plan rozmieszczenia poszczególnych sprzętów, wielkość stołu, liczbę krzeseł, możemy puścić wodze fantazji i wybrać styl naszej strefy jadalnej. Modne są obecnie wnętrza nowoczesne, minimalistyczne, bez zbędnych ozdób, wyposażone w wysokiej jakości, funkcjonalne meble. Rolę dekoracji mogą pełnić designerskie krzesła o ciekawej formie, z tapicerką w żywych, kontrastujących z jasnym, monochromatycznym wnętrzem barwach.

 

Często jednak w ostatnim czasie obserwuje się powrót do bardziej tradycyjnych rozwiązań, jak styl klasyczny, prowansalski czy glamour.

 

Jadalnia w stylu glamour – jak ją urządzić? Sprawdź!

 

Klasyka to stonowane barwy, prostota, elegancja, symetria i sprawdzone rozwiązania. Nie ma tu miejsca na ekstrawaganckie elementy, często spotykane w aranżacjach nowoczesnych. We wnętrzach prowansalskich panuje sielska, romantyczna atmosfera, królują białe, subtelne meble z nutką retro oraz naturalne drewno. Prowansalski kącik jadalny sprawdzi się nawet w małym mieszkaniu. Biel sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95