kuchnieportal

Jak praktycznie urządzić małą kuchnię z salonem i jadalnią

Jak praktycznie urządzić małą kuchnię z salonem i jadalnią

Kuchnia połączona z salonem i jadalnią to często spotykane rozwiązanie w nowocześnie urządzonych domach czy mieszkaniach. Przy takiej aranżacji przestrzeni powinna spełniać potrzeby nie tylko estetyczne, ale też funkcjonalne. Jak urządzić takie pomieszczenie, żeby było praktycznie?

Aneks kuchenny to świetne rozwiązanie w małej kuchni

Mała kuchnia z salonem i jadalnią nie jest wcale łatwa w aranżacji. Musisz dobrze przemyśleć, ile przestrzeni chcesz przeznaczyć na każdą z wydzielonych stref. Ważne jest również podjęcie decyzji dotyczącej kolorystyki ? czy całość będzie utrzymana w monochromatycznej tonacji, czy zdecydujesz się na kolorystyczne kontrapunkty.

Jeżeli na kuchnię masz naprawdę mało miejsca, wybierz aneks kuchenny. Bardzo dobrze komponuje sięz resztą wystroju. Dostępne elementy zabudowy można kupić zarówno w kolorach jasnych, jak i ciemnych, również z drewnianymi elementami.. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zoptymalizować przestrzeń, rozważ wstawienie wyspy kuchennej. Pełni także funkcję stołu, więc jest to świetny pomysł na połączenie kuchni z jadalnią. Jednocześnie wyraźnie odgrodzisz część jadalną od wypoczynkowej.

Mała jadalnia również może być funkcjonalna

Połączenie części jadalnianej z salonem jest pożądane zwłaszcza wtedy, gdy często przyjmujesz gości. Wielkim ułatwieniem będzie w tym wypadku zakuprozkładanego stołu. Złożony – nie zajmie dużo przestrzeni, a gdy spodziewasz się znajomych, możesz w prosty sposóbzwiększyć rozmiary blatu.

Jeśli nie potrzebujesz stołu,postaw na okrągły stolik. Jego kształt pomoże optycznie powiększyć pomieszczenie. Podobną funkcję będą miały przeszklone witryny, w których możnaustawić kieliszki czy ozdobne zestawy porcelany. Jak urządzić małą jadalnię, by wizualnie jeszcze bardziej ją powiększyć? Najprostszym sposobem będzie użycie jasnych barw na ścianach.

Salon jest najważniejszą częścią domu

To właśnie w salonie odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną czy spotykamy się ze znajomymi. Dlatego upewnij się, że twoja kanapa jest nie tylko wygodna, ale też może pomieścićcałą rodzinę!

Pamiętaj, że strefa odpoczynku powinna być w miarę możliwości wolna od hałasu, dlatego wybierając sprzęty AGD do jadalni połączonej z salonem,wybierz okap i zmywarkę, którecicho pracują. Dobrym pomysłem jest takżekupno pochłaniacza zapachów.

Połączenie małej kuchni z salonem i jadalnią, to świetny pomysł na oszczędzenie przestrzeni. Jest też dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz więcej czasu spędzać z domownikami. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni sprawi, że będziesz zadowolony z jej użytkowania.

 

Artykuł sponsorowany.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95