kuchnieportal

Jak oddzielić wejście od salonu?

Jak oddzielić wejście od salonu?

Wejście do domu i przestrzeń, którą zajmuje przedpokój, może bezpośrednio łączyć się z salonem, co najczęściej ma miejsce w przypadku małometrażowych kawalerek. W niewielkich mieszkaniach w zasadzie trudno mówić o klasycznym korytarzu, gdyż nie ma w nich na tyle przestrzeni, żeby oddzielić strefę holu od strefy mieszkalnej. Jednak istnieje wiele sposobów, aby dokonać funkcjonalnego i stylowego oddzielenia wejścia od salonu, podczas urządzania kawalerki. Poznaj wszystkie z nich już dziś i wybierz najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie.

Sposoby na oddzielenie wejścia od salonu

Sama aranżacja dwóch pomieszczeń, które mają zupełnie różne przeznaczenie, nie należy do najprostszych. Jak wiadomo, tuż po wejściu do mieszkania znajduje się przedpokój, w którym zdejmujemy obuwie i odzież wierzchnią, a następnie kierujemy się wgłąb kolejnych pomieszczeń domowych. Jednak w przypadku niewielkich kawalerek, tuż po przekroczeniu progu możemy odnieść wrażenie, że od razu weszliśmy do salonu. Oczywiście nie jest to żaden problem, gdy aranżacja zostanie dobrze przemyślana. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, które warto wykorzystasz w celu stylowego i funkcjonalnego oddzielenia wejścia od salonu.

Po pierwsze: różne podłogi

Różne podłogi to znakomity sposób na wizualne podzielenie przestrzeni, która jest na tyle duża, że optycznie łączy salon z przedpokojem. W pierwszej części, która wita wszystkich domowników i gości można zastosować płytki, które są bardzo praktycznym materiałem wykończeniowym, gdyż są łatwe w czyszczeniu. Natomiast w dalszej części, od miejsca, w którym zaczyna się salon (https://meblezych.pl/salon), wystarczy położyć panele lub parkiet drewniany. To znakomity zabieg stylistyczny, który wyraźnie rozgraniczy te dwa pomieszczenia.

Po drugie: różne kolory ścian

Różne kolory ścian to kolejna propozycja, która pozwala oddzielić przedpokój od salonu. Warto stawiać tutaj na jaśniejsze i ciemniejsze tonacje, np. wybierając ciemniejszy beż czy szarość do korytarza, a jaśniejsze odcienie tych samych kolorów zastosować w salonie, co jednocześnie optycznie powiększy przestrzeń w pokoju dziennym.

Po trzecie: rozdzielenie przestrzeni za pomocą mebli

W każdym pomieszczeniu muszą znaleźć się niezbędne meble. W przedpokoju będzie to wieszak na ubrania czy szafka na buty, a w salonie komoda, sofa czy też szafka RTV. Niektóre bryły można z powodzeniem wykorzystać do podzielenia dostępnej przestrzeni, np. wykorzystując regał (https://meblezych.pl/regaly-do-salonu) i stawiając na nim ozdoby, dzięki czemu stworzona przegroda będzie lekka wizualnie i nie przytłoczy wnętrza, choć będzie widoczna już na pierwszy rzut oka, tuż po przekroczeniu progu. Świetnie sprawdzi się także komoda oraz ustawienie sofy w taki sposób, aby wyznaczała koniec przedpokoju i jednocześnie początek salonu.

Po czwarte: parawan

Na rynku dostępny jest szeroki wybór parawanów, które można wykorzystać do podzielenia przestrzeni. Świetnie sprawdzą się wstawione do przedpokoju, w którym mogą stać się piękną i atrakcyjną dekoracją, jednocześnie również wizytówką, gdy tylko zostaną dobrze dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia i ozdób. Warto wybrać model pasujący do stylu aranżacyjnego, którym kierowaliśmy się podczas urządzania domowych wnętrz. Plusem takiego rozwiązania jest niska cena, brak ingerencji w ściany czy podłogi, brak konieczności przeprowadzania generalnego remontu i korzystania z pomocy fachowców, jak i również możliwość złożenia i rozłożenia parawanu w każdej chwili.

Po piąte: ścianki działowe

Ścianki działowe to zawsze sprawdzony sposób na oddzielenie przestrzeni. Mogą być pełne, wykonane z płyt kartonowo-gipsowych i sięgać od podłogi, aż po sam sufit, jak i szklane, z modnymi szprosami. Ponadto można także zdecydować się na niższe ścianki, a szersze, stosując na górze blat i tym samym wykorzystując go jako praktyczne miejsce do odłożenia torebki czy kluczy bądź też eksponowania elementów dekoracyjnych.

Po szóste: oświetlenie

Czy wiesz, że nawet za pomocą oświetlenia można wizualnie oddzielić od siebie korytarz i pokój dzienny? Wystarczy w holu zastosować oświetlenie punktowe w postaci ledowych spotów, a w salonie wiszący żyrandol, którego design będzie zupełnie inny niż opraw świetlnych zastosowanych w przedpokoju.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95