kuchnieportal

Innowacje: płyta grzejna zintegrowana z blatem

Innowacje: płyta grzejna zintegrowana z blatem

Stawiasz czajnik na blacie, a po chwili woda zaczyna wrzeć – wydaje się niemożliwe? Firma Nolte Küchen swoją ofertą udowadnia, że jest to nie tylko możliwe, ale również dostępne dla każdego z nas. Nolte wprowadzilo do oferty nowatorską technologię umożliwiającą pełne zintegrowanie płyty indukcyjnej z blatem ceramicznym. Pola grzejne oraz panel sterujący są praktycznie niewidoczne, a tym samym mamy funkcje gotowania bezpośrednio na blacie kuchennym.

Płyta grzejna, której nie widać

Dopasowanie AGD i zabudowy kuchennej to standard, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Niemiecki producent mebli kuchennych, Nolte Küchen, w swojej ofercie poszedł znacznie dalej. Proponuje nam nowatorskie rozwiązanie w postaci płyty grzewczej w pelni zintegrowanej z blatem ceramicznym. Indukcyjne pola wbudowane pod blat tworzą z nim jedność. Tym samym cała strefa gotowania zyskuje minimalistyczną i perfekcyjnie czystą formę, bez dodatkowego elementu w postaci płyty na blacie. Ponadto niewidoczne pola indukcyjne dają niewiarygodny efekt podczas gotowania – stawiamy garnek na blacie, a po chwili zawartość naczynia zaczyna wrzeć.

Czyszczenie prostsze niż myślisz!

Oprócz wyjątkowego designu, propozycję Nolte warto docenić również za wysoką funkcjonalność. Dzięki podbudowaniu pól indukcyjnych oraz dotykowemu panelu sterowania w blacie, jego powierzchnia jest idealnie gładka. Tym samym utrzymanie w czystości strefy gotowania jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku kuchenek z wystającymi elementami (np. rusztami), a nawet płaskich płyt w zabudowie, montowanych na równi z blatem. To zupełnie nowy standard w kuchni. Ponadto instalacja pól grzejnych nie wymaga wolnego miejsca wewnątrz zabudowy. Tym samym szuflady pod blatem możemy funkcjonalnie zagospodarować (umieszczając w nich np. organizery na sztućce), na co pozwala genialny raster Matrix 150. 

łyta indukcyjna zamontowana w blacie, Nolte Küchen

Blat chroniony przed pęknięciami

Konstruktorzy tego rozwiązania opracowali specjalne zabezpieczenie, które chroni ceramikę przed mikrouszkodzeniami, a w dalszej fazie pęknięciami blatu. Fragment zintegrowany z polami grzejnymi ma wbudowany wkład, który niweluje powstawanie mikropęknięć. Ponadto blat wytrzymuje temperaturę do 120 stopni C.  Aby dodatkowo chronić go przed uszkodzeniami, wskazane jest stosowanie specjalnych garnków z silikonowym podkładem bądź – w przypadku chęci użycia standardowych naczyń, które już posiadamy – zakup nakładek silikonowych na blat. Zarówno garnki, jak i nakładki z silikonu możemy kupić razem z blatem w salonach Nolte.

Polecamy:

Z targów wnętrzarskich do naszych kuchni    

Płyty ceramiczne z wbudowanymi polami grzejnymi po raz pierwszy zaprezentowano w lutym 2017 roku podczas targów Living Kitchen w Kolonii. W oficjalnej ofercie Nolte Küchen pojawiły się we wrześniu. Obecnie możemy kupić je m.in. w jednym z kilkunastu salonów Nolte w Polsce. Zamawiając produkt, sami określamy liczbę oraz rozmieszczenie pól grzejnych – standardowe płyty indukcyjne czy ceramiczne nie zapewniają nam takiej możliwości.

31.01.2018

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95