kuchnieportal

Idealny stół do Twojej kuchni

Idealny stół do Twojej kuchni

Stół to nie tylko serce każdej kuchni, ale także serce całego domu. Przy stole spotykamy się podczas ważnych uroczystości rodzinnych i codziennych obiadów. Zasiadamy do niego żeby nieśpiesznie delektować się odświętnym posiłkiem w weekend oraz aby zjeść szybkie śniadanie przed wyjściem do pracy. Stół to ważne miejsce w życiu każdej rodziny, więc sprawdź najnowsze trendy i wybierz najlepszą opcję do swojej kuchni.

Prostokątny kontra okrągły stół kuchenny

Pierwszą decyzją, którą musisz podjąć, wybierając stół do swojej kuchni, jest jego kształt. Pierwsza opcja, na którą możesz się zdecydować, jest klasyczny, prostokątny stół kuchenny. Ma on wiele zalet: jest ustawny i stosunkowo łatwo wykorzystać go w większości aranżacji. Prostokątny stół można ustawić w otwartej kuchni lub w jadalni: wszędzie zaprezentuje się elegancko i stylowo. Może stanowić centralną część aranżacji, jeśli ustawisz go na środku pomieszczenia, lub stanowić dodatek do wnętrza, jeżeli umieścisz go pod ścianą.

Stół do kuchni klasycznej

Ciekawą alternatywą jest stół okrągły, idealny nie tylko do kuchni, ale także do pokoju dziennego. W zależności od wielkości, możesz przy nim usadzić cztery lub więcej osób. Jeżeli zdecydujesz się na stół okrągły rozkładany: możesz z powodzeniem wykorzystać go w jadalni, ponieważ może być z powodzeniem wykorzystany podczas przyjęcia dla większej ilości gości.

Eleganckie drewno czy praktyczne tworzywo?

Stół kuchenny może być wykonany z wielu różnych rodzajów materiałów, które nie tylko mają odmienne właściwości, ale także pasując do innych typów aranżacji wnętrz. Klasyczne rozwiązanie to stół drewniany, wykonany z naturalnego surowca, odpowiednio zabezpieczonego przed uszkodzeniami bejcą lub specjalnym olejem. Stół wykonany z drewna zawsze prezentuje się elegancko i może być ustawiony w kuchni  w stylu klasycznym, a nawet dworkowym, ale także wiejskim i rustykalnym. Meble z naturalnego drewna są też podstawą modnego stylu skandynawskiego, więc ten typ stołu sprawdzi się w naprawdę wielu wnętrzach.

Stół do jadalni może być także wykonany z tworzywa sztucznego. Dużą zaletą tworzywa jest łatwość utrzymania go w czystości i korzystna cena, zwłaszcza w porównaniu do dobrej jakości drewna. Nie wymaga on konserwacji, a utrzymanie go w dobrym stanie nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów poza regularnym czyszczeniem, które jest wyjątkowo łatwe. Ciekawą opcją jest także stół ze szklanym blatem, idealny do minimalistycznych i industrialnych aranżacji.

Designerskie detale

Stół to jednak nie tylko funkcjonalny mebel, bez którego nie może obyć się żadna kuchnia. To także sposób na podkreślenie swojej indywidualności i gustu. Wystarczy, że wybierzesz niebanalny stół w oryginalnym stylu, a Twoja kuchnia nabierze zupełnie nowego wyrazu. Wykonany z tworzywa, biały stół z krzesłami w kontrastowym kolorze to świetny pomysł na nowoczesną, odważną aranżację. Jeżeli wolisz ciemne kolory, w tym zestawieniu możesz postawić także na czarny lub ciemno szary stół: także zaprezentuje się oryginalnie.

Stół do kuchni nowoczesnej

W nowoczesnych, designerskich wnętrzach, możesz pozwolić sobie na nieco więcej swobody w wyborze stołu. Szklany blat w połączeniu z metalowymi nogami o nieregularnym kształcie, a może składany stół, którego przedłużeniem jest modna wyspa kuchenna? Tylko Twoja wyobraźnia może ograniczać pomysły na awangardowe rozwiązania w Twojej kuchni.

Wybór stołu dla całej rodziny to ważne zadanie, od którego w dużej mierze zależy atmosfera codziennych posiłków. Weź pod uwagę wymagania wszystkich domowników i wybierz idealny stół do swojej kuchni.

3 komentarze

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Marika
17 lipca 2018, 22:33
3/2

Ja stawiam na trwałość jeśli chodzi o materiał, nie koniecznie musi być drewno.

Emilka Czarnecka
19 lipca 2018, 20:12
4/0

Klasyka górą 🙂 w kuchni powinien być stół drewniany

Kayah TT
3 sierpnia 2018, 07:57
1/0

Proste, drewniane, ponadczasowe

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95