kuchnieportal

Fototapety do kuchni

Fototapety do kuchni

Źródło: www.silkinteriors.com

Fototapety do kuchni są coraz chętniej wybieranym materiałem na pokrycie jednej lub kilku ścian w tym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie daje ogromne możliwości aranżacyjne, ponieważ bogactwo wzorów jest tak duże, iż każdy znajdzie motyw, dostosowany zarówno do gustu użytkowników kuchni, jak i do dominującej w niej stylistyki.

Fototapeta do kuchni inspiracje

Coraz częściej decydujemy się na to, by w przestrzeni swojej kuchni umieścić fototapetę. Jest to wydruk fotograficzny w wysokiej jakości na wielkoformatowym, specjalnym papierze. Rozwiązanie to ma wiele atutów, a najważniejszym z nich są te dotyczące walorów wizualnych. Mnogość dostępnych wzorów i kolorów, a także możliwość indywidualnego stworzenia przez siebie grafiki, jest gwarancją tego, iż nasza kuchnia będzie oryginalna, unikatowa i jedyna w swoim rodzaju.

Piękna, oryginalna fototapeta do kuchni – inspiracje związane z tematami takimi jak, np. ziarna kawy czy owoce i warzywa w intensywnych, soczystych kolorach, doskonale się sprawdzą!

Wśród zalet zastosowania fototapety w kuchni, należy wymienić również tę dotyczącą trwałości. Nawet fototapety niższej jakości, są wykonane z materiałów odpornych nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na promieniowanie słoneczne i ścieranie. Poza tym fototapety bardzo często są również odporne na czyszczenie środkami chemicznymi. Bez obaw możemy ścierać plamy i zabrudzenia z ich powierzchni przy użyciu gąbki i odrobiny detergentu. Kolejnym walorem charakteryzującym fototapety do kuchni, jest ich cena. Wybór jest tak szeroki, że możemy zdecydować się zarówno na okładzinę nieco tańszą, jak i wymagającą od nas większych nakładów finansowych.

fototapeta do kuchni

Źródło: www.dreamhomeideas.com

Fototapeta do kuchni aranżacje

Kiedy marzy nam się fototapeta do kuchni aranżacje nas których możemy się wzorować znajdziemy na stronach zajmujących się tematyką wnetrzarską. Wybierając fototapetę warto rozważyć różne materiały, z których wykonane są tego typu okładziny ścienne. Do wyboru mamy m.in. fototapety papierowe, lateksowe, winylowe oraz canvas.

Fototapety do kuchni papierowe – to najcieńszy materiał, z którego wykonywane są tapety. Nie sprawdzi się on w przypadku ścian z widocznymi nierównościami. Nie można ich również umieszczać w pobliżu źródeł ciepła oraz wilgoci, stąd fototapeta papierowa sprawdzi się w kuchni jedynie na ścianie oddalonej od miejsca przygotowywania posiłków, np. w miejscu, gdzie znajduje się stół.

Fototapety do kuchni lateksowe – określa się je jako ulepszone wersje tapet papierowych. Wzmocnienie tego materiału polega na naniesieniu fotografii na specjalną syntetyczną warstwę. Dodatek lateksu powoduje, że jakość wydruku jest zdecydowanie lepsza, a kolory wyraźniejsze. Fototapeta lateksowa jest także grubsza, zatem można ją wykorzystać do naniesienia na ściany z niewielkimi niedoskonałościami. Oprócz tego można ją również czyścić przy użyciu mokrej  gąbki.

Fototapety do kuchni winylowe – jest ona bardzo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia oraz promieniowanie słoneczne. Z powodzeniem można ją czyścić, korzystając z detergentów. Fotografie na tym materiale są trwałe i wyraźne, a matowe wykończenie sprawia, że obrazy wyglądają bardzo realistycznie.

Fototapety do kuchni canvas – jest to jeden z najnowszych produktów wśród fototapet. Innowacja tej okładziny polega na jej ciekawej strukturze, ponieważ do nadruku fotografii wykorzystuje się płótno, najczęściej bawełniane. Fototapeta canvas swoim wyglądem przypomina obraz namalowany farbami olejnymi. Duża gramatura tej okładziny sprawia, że doskonale pokrywa ona ścianę, maskując przy tym nierówności. Jest ona odporna na wodę i ścieranie, jednak ze względu na szorstką, delikatnie chropowatą powierzchnię, można ją myć wyłącznie przy użyciu delikatnych środków czyszczących. Sprawdzi się lepiej w części jadalnianej niż w bezpośredniej bliskości kuchenki czy zlewozmywaka.

Łatwo uzyskamy ciekawy, oryginalny wygląd pomieszczenia decydując się na zastosowanie fototapet do kuchni – aranżacje z ich zastosowaniem będą wyróżniać każde wnętrze. Dzięki mnogości wyboru, fototapety do kuchni zapewnią pomieszczeniu oryginalny i unikatowy wygląd. Warto pamiętać, że fototapeta w kuchni aranżacje powinna łączyć w sobie nie tylko design, ale również funkcjonalność, jaką w tym przypadku zapewni materiał, z jakiego będzie ona wykonana.

 

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych

 


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Patra
21 czerwca 2019, 13:32
0/0

ma ktos u siebie tapete z winylu w kuchni? jak z jej wytrzymaloscia?

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95