kuchnieportal

Elektryczny system otwierania szuflad z funkcją ?Niania?

Tym razem rozwiązania przeniesione bezpośrednio ze świata mediów elektronicznych nie dotyczą informacji na temat skomplikowanych nowoczesnych urządzeń, lecz dotyczą obsługi otwierania szuflady…

System otwierania szuflad GTV, NianiaPewnie wszyscy znają mechanizm wysuwania się szufladki na płytę dvd z komputera lub wieży. Tak właśnie działać może szuflada w meblach w naszym mieszkaniu. Meblem tym może być komoda w salonie czy sypialni, ale miejscem szczególnie newralgicznym, w którym przyda się taki mechanizm, jest kuchnia w naszym domu, a to ze względu na specjalne zabezpieczenia ustawione na małe dzieci, ochoczo buszujące szczególnie w miejscach zabronionych i niedostępnych.

Można sobie wyobrazić sytuację, w której zbliżamy się do komody z naręczem koszul w rękach i nie możemy poradzić sobie z otwarciem szuflady bez odłożenia naszego pięknie i równo pokładanego stosika. A przecież wystarczy podejść i lekko łokciem nacisnąć na front szuflady, aby spokojnie wysunęła się samoczynnie. To niezwykłe, ale jakże praktyczne rozwiązanie zastosowane przez firmę GTV, nazywa się Modern Drive.

Szuflada po automatycznie wspomaganym otwarciu, zamyka się równie płynnie i cicho, dzięki prowadnicom z cichym domknięciem.
Aby w pełni zadowolić klienta, firma GTV wprowadziła do tego rozwiązania również dodatkową opcję będącą rodzajem zabezpieczenia dla osób, które wychowują w domu małe dzieci. Jest to system „Niania”. System ten po zamontowaniu specjalnego sensora, zabezpiecza dostęp do szuflady naszym milusińskim.

Sensor jest uruchamiany specjalnym zewnętrznym przyciskiem umieszczonym w ukrytym miejscu niedostępnym dla dziecka, zazwyczaj umieszcza się go pod blatem mebla tak, by po jego dotknięciu, a następnie po lekkim naciśnięciu czoła szuflady, znów mogła ona działać w automatyczny sposób, w przeciwnym wypadku szuflada pozostaje zablokowana, co zabezpiecza jej zawartość przed wścibską penetracją naszego maleństwa.

System działa na wszystkie szuflady danego mebla, w których umieszczono sensor, natomiast wystarczy przestawić przełączniki na urządzeniu bazowym, aby w określonych szufladach wyłączyć system działania z zabezpieczeniem. Po przestawieniu przełącznika do pozycji wyjściowej, znów mamy swobodny dostęp do naszej szuflady.

               System otwierania szuflad GTV, Niania

System obsługi szuflad z samoczynnym otwarciem i cichym zamykaniem oraz zabezpieczeniem radzi sobie z różnymi formatami szuflad, także z tymi o większych gabarytach, ale najbardziej skuteczny będzie w kuchni, gdzie znajduje się najwięcej niebezpiecznych i ostrych przedmiotów.

Szuflady z takim wyposażeniem pozwolą nam się cieszyć przestrzenią kuchenną w komfortowy i swobodny sposób, stanowiąc jednocześnie bezpieczną przestrzeń dla naszych dzieci, które tak chętnie przebywają z nami w miejscu, gdzie znajduje się tyle ciekawych i smakowitych rzeczy, nie zdając sobie sprawy z zagrożeń, jakie na nie czyhają w zakamarkach szuflad.

Fot. GTV 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95