kuchnieportal

Blender kielichowy- jaki wybrać?

Blender kielichowy- jaki wybrać?

Fot. Blender kielichowy marki Princess z pojemnym dzbankiem (źródło: mall.pl)

Blender kielichowy jest bardzo przydatnym urządzeniem kuchennym, na które decyduje się wiele osób, chcących przygotowywać zdrowe smoothie czy aksamitne zupy. Jak wybrać blender kielichowy, by był funkcjonalny i służył nam przez długi czas?

Jaki blender kielichowy- podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie

Blender kielichowy nazywany jest również rozdrabniaczem, mikserem bądź blenderem stojącym. Składa się on ze stabilnej podstawy, pojemnego kielicha z zamontowanym nożykiem na dnie oraz pokrywy zabezpieczającej. Jest to niezastąpione urządzenie w kuchni, gdy chcemy przygotować gładką zupę krem, smoothie z owoców i warzyw, domowej roboty hummus, pesto czy masło orzechowe. Przy zakupie tego sprzętu, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech, wpływających na jego pracę oraz na jakość przygotowywanych potraw i napojów. Po pierwsze- dobrze jest sprawdzić, z jakiego materiału wykonany jest tzw. ?kielich?, czyli dzbanek z rączką. Tańsze modele wykonane są z tworzywa sztucznego, które z czasem może pękać, przebarwiać się i nie nadają się ono do kruszenia lodu. Droższe modele są zwykle wyposażone w kielich wykonany ze szkła hartowanego, odpornego na wysoką i niską temperaturę, dzięki czemu można w nim zarówno kruszyć lód, jak i miksować gorącą zupę. Kolejną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, chcąc nabyć dobry blender kielichowy, jest moc urządzenia.  Wysoka moc blendera kielichowego pozwala pracować mu przez dłuższy czas, bez robienia przerw. Kolejnym aspektem, który powinien być dla nas ważny, kiedy zastanawiamy się, jaki blender kielichowy wybrać, jest liczba obrotów na minutę. Tzw. blendery wysokoobrotowe oferują prędkość osiągającą nawet 40 tysięcy obrotów na minutę. Dzięki tak wysokim obrotom otrzymamy zupy i soki o idealnie gładkiej konsystencji, bez wyczuwalnego miąższu.

blender kielichowy kenwood

Fot. Blender kielichowy Kenwood Smoothie 2GO (źródło: aviarydecor.com)

Najlepszy blender kielichowy- jakie są możliwości tych urządzeń

Prócz podstawowych kwestii, takich jak materiał wykonania kielicha, moc oraz liczba obrotów, przy zakupie blendera kielichowego, powinniśmy zwrócić  uwagę także na inne parametry techniczne oraz wbudowane funkcje. Warto odpowiedzieć sobie na następujące pytania, które pozwolą wybrać najlepszy blender kielichowy, odpowiadający naszym potrzebom.

Jakie dania i napoje najczęściej będziemy przygotowywać- kiedy zależy nam na przygotowywaniu owocowo-warzywnych koktajlów, wystarczy nam blender o niższej mocy. Jeśli jednak w urządzeniu będziemy wyrabiać domowej roboty masło orzechowe bądź pasty i lody, to dobrym rozwiązaniem okaże się dla nas blender kielichowy o mocy co najmniej 500 W.

Czy zależy nam na kruszeniu lodu i miksowaniu twardych produktów– w przypadku, gdy zależy nam na kruszeniu lodu bądź mieleniu twardych orzechów czy daktyli warto wybrać urządzenie, które posiada tryb pulsacyjny.

Dla ilu osób będziemy przygotowywać napoje– kiedy mamy dużą rodzinę, bądź wiemy, że jednorazowo będziemy przygotowywać kilka porcji napojów, warto wybrać dzbanek o pojemności 1,5-2 litry. Na rynku dostępne są również modele powiększone o pojemności nawet 2,9 litrów.

Gdzie będziemy trzymać blender– kiedy wiemy, że miejsce naszego blendera kielichowego, będzie mieścić się w szafce kuchennej, nie musimy przywiązywać większej uwagi do jego koloru czy długości przewodu. Jeśli mamy zamiar umieścić go na blacie kuchennym, warto zwrócić uwagę na to, by urządzenie pasowało do wystroju naszej kuchni.

Wiedząc już, jaki powinien być nasz wymarzony blender kielichowy, zanim udamy się do sklepu, możemy najpierw sprawdzić w Internecie ranking blenderów kielichowych, który pozwoli nam przyjrzeć się bliżej specyfikacji poszczególnych produktów.

Ranking blenderów kielichowych- najważniejsze możliwości tych urządzeń

Chcąc wyłonić najlepszy blender kielichowy, na rynku możemy znaleźć ranking blenderów kielichowych, w którym prócz podstawowych parametrów, bardzo często dostępne są również szczegółowe opisy jego funkcji, a także filmy instruktażowe. Blender kielichowy ranking, to zestawienie sprzętów pochodzących od różnych producentów wraz z opisem  możliwości danego urządzenia. Blendery kielichowe ranking prezentuje m.in. najchętniej wybierane przez klientów sprzęty, np. w okresie minionego roku. Wśród trzech najczęściej kupowanych blenderów kielichowych, znalazł się produkt marki Russel Hobbs Explore 21350-56 300 W, który jest urządzeniem o ciekawym designie, pozwalającym kruszyć lód i miksować owoce oraz dodatki. 600 ml pojemnik do rozdrabniania, możemy w mgnieniu oka zamienić na poręczną butelkę, pozwalająca zabrać ze sobą swój ulubiony napój, bez konieczności jego przelewania. Na drugim miejscu znalazł się Philips HR 2100/00 400 W z pojemnym 1,5 litrowym dzbankiem, pozwalającym przygotowywać napoje dla całej rodziny. Wszystkie elementy z powodzeniem można myć w zmywarce. Trzecim najchętniej wybieranym przez konsumentów blenderem kielichowym okazał się być Kenwood Mikser Smoothie SB 055S2GO. Blender ten został wyposażony w pulsacyjną, dwustopniową regulację prędkości obrotów oraz ostrze ze stali nierdzewnej. Ciekawie zaprojektowany kielich można użyć również jako kubek, który można zabrać ze sobą.

blender kielichowy russell hobs

Fot. Blender kielichowy Russell Hobs, którego kielich można potraktować również jako poręczny kubek. Świeżo zmiksowanych owoców czy warzyw nie musimy przelewać do osobnego naczynia (źródło: morele.net)

 

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Szybki Szymon
30 maja 2019, 21:21
1/0

Przydaje się. Mnie pasuje blender ręczny. Mniej miejsca zajmuje i jest wygodny.

katarynka
28 maja 2019, 12:19
0/0

od kiedy mam dzieci wyłączam blender tylko po to, żeby go umyć xD pozdrawiam koktajlowo-musowe mamy

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95