kuchnieportal

Białe meble w kuchni. Czy warto się zdecydować?

Białe meble w kuchni. Czy warto się zdecydować?

Biel każdemu z nas kojarzy się z czystością i niewinnością. Zastosowanie białych mebli w kuchni uchodzi często jednak za niepraktyczne i ekscentryczne rozwiązanie. Jak jest faktycznie? Czy białe meble w kuchni to warty zastosowania pomysł? Czy nie będziemy mieć trudności z utrzymaniem czystości kuchni, w której biały jest dominującą barwą a sam kolor nie zżółknie w szybkim czasie?

Białe meble w kuchni – za, czy przeciw?

Okazuje się, że zastosowanie białych mebli w kuchni jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Zacieki z wody, tłuszczu i inne plamy na jasnych meblach są mniej widoczne w porównaniu z ciemnymi, błyszczącymi powierzchniami. Biały kolor można także łatwo zestawić z większością innych kolorów, z tego względu często wybiera się go do kuchni otwartych połączonych z salonem.Możliwości zastosowania koloru białego w różnych stylizacjach wnętrz kuchennych jest wiele. Wybiera się go zarówno do nowoczesnych, minimalistycznych projektów kuchni, gdzie jest zestawiany z materiałami takimi jak szkło, metal czy cegła, jak i w ciepłych, inspirowanych stylem prowansalskim kuchennych aranżacjach, w których biel jest zestawiana z beżową ceramiką, naturalną zielenią roślin doniczkowych oraz drewnem.
Wykorzystywany jest także chętnie w klasycznych stylizacjach, w których doskonale się sprawdza nadając wnętrzom świeżości, lekkości i elegancji.

Biel plus kontrasty

Ciekawym rozwiązaniem dodającym białej kuchni indywidualnego wyglądu, jest wprowadzenie do aranżacji wnętrza wyrazistego koloru. Białe meble w kuchni tworzą bezpieczne i stonowane tło dla bardziej zdecydowanych, czasami kontrastowych akcentów. Wykorzystując jasne meble, można wykreować w kuchni niepowtarzalne i bardzo stylowe wnętrze.

Polecamy: Wyspa kuchenna bez tajemnic

Poniżej prezentujemy przykładowe aranżacje pokazujące szeroką gamę możliwości wykorzystania koloru białego w kuchni:

4 komentarze

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Samanta
21 września 2017, 12:36
0/0

Ja postawiłam na meble od firmy EM-meble z Radomska i efekt okazał się nawet lepszy niż pierwotnie zakładałam. Kuchnia wygląda świetnie i o wiele wygodniej jest się po niej poruszać.

ala
15 lipca 2014, 20:39
1/6

Biel w kuchni do mnie nie przemawia, jakoś kojarzy mi się z kostnicą.

Kapitan Poland
8 października 2013, 11:45
5/4

Jako pomocnik Batmana powinieneś wiedzieć takie rzeczy.Ale zawsze możesz poprosić o pomoc Alfreda, służącego i powiernika Batmana

Robin
7 sierpnia 2013, 10:17
5/3

Ciekawe jak utrzymać taką kuchnie w czystości… Białe meble wyglądają dobrze ale myślę, że są trochę niepraktyczne.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95