kuchnieportal

Białe meble kuchenne – różnorodność, która zaskakuje!

Białe meble kuchenne – różnorodność, która zaskakuje!

Białe meble bardzo często goszczą w naszych kuchniach. Mimo swojej ogromnej popularności, każda jasna zabudowa może zyskać indywidualny i wyjątkowy wygląd. Kluczem do tego jest odpowiednie zestawieniu bieli z innymi kolorami, dodatkami i materiałami wykończeniowymi. Zobaczmy to na przykładzie realizacji wykonanych przez studio mebli kuchennych Grodex z woj. śląskiego (Rybnik i Pszyczyna). 

Ciepła kuchnia z drewnianymi detalami

Drewno jest naturalnym i stylowym dopełnieniem białych mebli. To niezwykle uniwersalny materiał, dzięki któremu zabudowa zyskuje ponadczasowy i prawdziwie domowy wygląd. Biała kuchnia nie musi być chłodna mówi p. Wojciech Grodecki, właściciel studia Grodex Drewno pięknie ociepla wnętrze i sprawia, że cała aranżacja jest przyjemna w odbiorze. Świetnie pokazuje to jedna z realizacji firmy Grodex, w której biały lakier w połysku zestawiono z elementami w kolorze dębu Arlington. Przełamują one jednolity wygląd białej kuchni, dodając jej przytulności i ciepła. Jednocześnie drewno ciekawie współgra z nowoczesnym stylem zabudowy, który podkreślają gładkie, frezowane fronty i prosta bryła mebli.


Fot. Studio mebli kuchennych Grodex


Połączenie bieli i drewna sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i w klasycznych aranżacjach. Jasne fronty elegancko prezentują się w wersji minimalistycznej (typowej dla współczesnych projektów), ale także wzbogacone stylowymi żłobieniami i jako tzw. ramiaki (charakterystyczne dla kuchni klasycznych).


Fot. Studio mebli kuchennych Grodex

Warto wiedzieć, że łączenie drewna lub materiałów o drewnianym wybarwieniu z jednobarwnymi powierzchniami, to jeden z najmodniejszych trendów aranżacyjnych przewidywanych na 2016 rok.

Dwa żywioły biel i fuksja

Ciekawym pomysłem, aby nadać białej kuchni indywidualny wygląd, jest wprowadzenie do aranżacji wyrazistego koloru. Białe meble tworzą bezpieczne, stonowane tło dla bardziej zdecydowanych akcentów. Wykorzystując ten atut jasnych mebli, projektanci firmy Grodex wykreowali niepowtarzalne i bardzo stylowe wnętrze. Białe, lakierowane na wysoki połysk fronty MDF zestawiono ze szklanym panelem w kolorze fuksji. Fuksja to kolor, który pokochały nasze klientki  zdradza p. Wojciech Grodecki  Ta barwa pięknie ożywia przestrzeń i nadaje jej charakteru. Białe fronty oraz ciemny blat równoważą zdecydowaną barwę panelu, tworząc harmonijne i wysmakowane wnętrze. Kuchnia ta zyskała duże uznanie czytelników serwisu kuchnieportal.pl zdobywając w czerwcu tytuł Realizacji miesiąca.


Fot. Studio mebli kuchennych Grodex


Wyraziste szkło Lacobel jest nie tylko dekoracyjnym, ale również funkcjonalnym elementem kuchni. Wszelki zabrudzenia i zachlapania, na które szczególnie narażona jest ściana nad blatem roboczym, można łatwo usunąć z tego typu materiału.

Biel i czerń ponadczasowy wymiar elegancji

Kuchnia w bieli i czerni to ponadczasowa klasyka, która doskonale prezentuje się również w nowoczesnych aranżacjach. Meble lakierowane na wysoki połysk, wzbogacone czarnymi elementami, to ukłon w stronę niezwykle eleganckiego stylu glamour. We współczesnych kuchniach elegancja ma jednak wysmakowaną i wyważona formę. Nie inaczej jest w przypadku czarno-białej kuchni wykonanej przez studio Grodex. Nowoczesne zabudowa w bieli, uzupełniona ciemnym blatem, szklanym panelem i sprzętem AGD, zachowuje stonowany szyk.


Fot. Studio mebli kuchennych Grodex


Projektanci kuchni zadbali również o jej funkcjonalny aspekt. Długi blat roboczy zapewnia wygodną przestrzeń do wykonywania prac kuchennych, a szafki wiszące sięgające sufitu zwiększają powierzchnię strefy przechowywania.

Różnobarwne materiały, dodatki i elementy wykończenia mogą doskonale dopełnić białe meble kuchenne nadając im niepowtarzalnego charakteru. Biel daje szerokie możliwości kreowania wyglądu wnętrza ? ważne, aby trafić na profesjonalistów, którzy w pełni wykorzystają jej aranżacyjne walory.

Zobacz więcej jasnych kuchni wykonanych przez studio Grodex:

Zobacz też – projekty domow: 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych

3 komentarze

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Mimi
7 stycznia 2016, 11:31
6/0

Zakochałam się w tych kuchniach 😀

AGA
17 marca 2016, 01:28
9/0

WITAM PROSZE POWIEDZIEC GDZIE TAKA SZYBE MIEDZY MEBLAMI KUPIC TA CZARNA???

Sky
10 maja 2017, 08:33
1/1

Firma Grodex jest producentem takich szyb najlepiej u nich zapytać

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95