kuchnieportal

Aranżacje kuchni inspirowane magią Islandii!

Aranżacje kuchni inspirowane magią Islandii!

Skandynawskie wnętrza kojarzą się nam przede wszystkim z szwedzkim stylem aranżacyjnym, który cechuje się prostotą, funkcjonalnością, obecnością dużej ilości bieli przełamanej dodatkiem jasnego, naturalnego drewna oraz niewielkiej ilości czerni. Te same cechy, ale jednak z dodatkiem dużej dawki intrygującej, oryginalnej kolorystki znajdziemy w aranżacjach inspirowanych Islandią!

Kraina wodospadów, fiordów, gorących źródeł, jezior polodowcowych i zorzy polarnej – to właśnie Islandia. Przepiękna natura sprawia, że pomimo chłodnej i wietrznej pogody, jest wielu miłośników tego zakątka świata. Wnętrza inspirowane tą wyspą nie mogłyby być inne niż sama Islandia:  intrygujące, nieoczywiste i z dużą dawką chłodnych odcieni!  W ramach oferty Passion for color 2020 REHAU odnajdziemy kompletną kolekcję materiałów w takiej właśnie kolorystyce, która może być doskonałą bazą do wnętrz w stylu skandynawskim.  Dzięki niej wprowadzimy do aranżacji charakterystyczny klimat islandzkich wysp i dodamy wnętrzom oryginalności.

Kolory Islandii w Twoich wnętrzach!

  1. Neve.Islandia to przede wszystkim długa pora zimowa, ośnieżone skały i góry. Wpisana w naturalny islandzki krajobraz biel mocno kojarzy się z tą wyspą, choć w niższych rejonach kraju, po gwałtownych śnieżycach, śnieg zazwyczaj topnieje bardzo szybko ze względu na częste w tym rejonie świata opady deszczu. Neutralnego, czystego odcienia bieli nie mogło jednak zabraknąć w zestawieniu kolorów Islandii. Biel doskonale komponuje się z innymi kolorami i jest idealną bazą aranżacyjną!

Fot. Kolor Neve dostępny w polimerowym szkle lub akrylu.

2.Nebbia. Złamany odcień bieli z dodatkiem szarości i beżu. Lekko przybrudzony, nieco tajemniczy i kojarzący się z często występującą latem na Islandii mgłą. Mniej kontrastowy niż biel, doskonale sprawdzi się jako jej zamiennik w przypadku bardziej stonowanych kolorystycznie aranżacji w których granica pomiędzy kolorami ma być bardziej płynna, a kolorystyka wnętrza zbudowane na zasadzie ton w ton.

Fot. Kolor Nebbia dostępny w polimerowym szkle.

  1. Terriccio. Ciemny szarawy brąz kojarzący się z żyzną ziemią rejonów w których występują wulkany – a takich nie brakuje w Islandii. Ciemne kolory w aranżacjach wnętrz to jeden z obowiązujących trendów 2020. Niezależnie czy zdecydujemy się na przewagę ciemnej kolorystyki czy będzie ona niewielkim dodatkiem we wnętrzu, intrygujący, nieokreślony szarawo-brązowy Terriccio wyróżni każdą aranżację!

Fot. Kolor Terriccio dostępny w polimerowym szkle.

  1. Menta.Odświeżająca, chłodna kolorystyka zielni w rozbielonej wersji. Inspirowana kolorami roślinności rosnącej w letnich miesiącach na Islandii. Pastelowy zielony wnosi mocną dawkę odświeżenia, kojarzy się z czystością, chłodem i uporządkowaniem. Pastelowy zielony doskonale sprawdzi się, jako kolor bazowy mebli w aranżacjach kuchennych, wnosząc do nich dużą dozę oryginalności. Jasna, pastelowa kolorystyka to również idealne rozwiązanie w przypadku niewielkich kuchni.

Fot. Kolor Menta dostępny w polimerowym szkle.

  1. Laguna.Islandzka Błękitna Laguna to najbardziej znana atrakcja turystyczna Islandii. Chłodny, rozbielony i jednocześnie przełamany szarością niebieski kojarzy się z wodami polodowcowymi zarówno Błękitnej Laguny, jak i innych jezior Islandii. W aranżacjach wnętrz doskonale komponuje się z grantowym, z ciemno-niebieskim, z szarościami i innymi kolorami z palety chodnych odcieni.

Fot. Kolor Laguna dostępny w polimerowym szkle.

  1. Atlantico – intensywny kolor wód Oceanu Atlantyckiego oblewających wybrzeża Islandii. Kolor wnoszący elegancję (doskonale będzie komponować się m.in. ze złotem) i jednocześnie harmonię oraz spokój typowy dla niebieskich odcieni. W bardziej stonowanych aranżacjach, można łączyć go z innymi odcieniami niebieskiego oraz szarości.

Fot. Kolor Atlantico dostępny w polimerowym szkle.

Funkcjonalność i komfort użytkowania.

Styl skandynawski to prostota i funkcjonalność. Wnętrza w takim stylu z mają przede wszystkim pomagać w realizowaniu naszych codziennych zadań tj. przygotowywanie posiłków czy utrzymywanie porządku,  a także sprzyjać wypoczynkowi. Meble we wnętrzach skandynawskich oczywiście muszą doskonale wpisywać się w te założenia. Materiały z kolekcji Passion for color 2020 REHAU cechuje właśnie taka wysoka funkcjonalność.  Przypomnijmy sobie główne cechy materiałów: szkła polimerowego i akrylu.

Szkło polimerowe w kuchni

Fronty wykonane ze szkła polimerowego to nowa, ciekawa alternatywa dla tradycyjnych frontów szklanych.Polimerowe szkło REHAU odznacza się wysoką wytrzymałością i bezpieczeństwem w porównaniu do tradycyjnego szkła, jednocześnie zachowuje jego estetykę. Dzięki gładkiej powierzchni łatwo utrzymamy go w czystości używając wilgotnej mikrofibry. Ważna informacja dla każdego kto planuje kuchnię – polimerowe szkło to materiał, z którym swobodnie pracuje stolarz – nie wymaga dodatkowego angażowania np. szklarza.

W niezmienionym kolorze przez lata!

Szkło polimerowe charakteryzuje bardzo wysoka odporność na działanie promieni UV, dzięki temu  materiał ten mimo upływającego czasu skutecznie będzie opierać się procesom odbarwiania i blaknięcia koloru. Jeśli po wielu latach jeden z frontów ulegnie uszkodzeniu i konieczna będzie jego wymiana, z łatwością dopasujemy go do pozostałej części zabudowy!

 

Meble o niezwykłych cechach

Fronty kuchenne wykonane ze szkła polimerowego mogą być doskonałą alternatywą dla farby tablicowej, jak i okazją do dania upustu artystycznej fantazji najmłodszych członków rodziny. Podobnie jak na powierzchniach pomalowanych tablicówką,  po matowym szkle polimerowym bez konsekwencji możemy rysować kredą. Z łatwością usuniemy z niego wszelkie napisy!

 

Akrylowe fronty – pokochasz tę głębię koloru!

Są trwalsze i znacznie bardziej odporne na zarysowania niż tradycyjne lakierowane meble. Na tym nie kończą się ich atuty. Fronty akrylowe to przede wszystkim niesamowita głębia koloru! Intensywne, nasycone barwy frontów akrylowych współgrają z światłem, które podkreśla ich nasycenie i efekt trójwymiarowości.

Akryl z biegiem czasu nie będzie poddawał się procesom utleniania koloru, co gwarantuje niezmieniony wygląd kuchni przez lata oraz możliwość wymiany poszczególnych elementów mebli, jeśli powstanie na nich jakieś uszkodzenie mechaniczne.  Dobrą wiadomością,  szczególnie dla rodzin z dziećmi, jest również to, że podobnie jak w przypadku frontów ze szkła polimerowego, po matowych akrylowych frontach można pisać kredą!

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95