kuchnieportal

Aranżacja nowej kuchni gotowa? Pora na stylowe akcesoria kuchenne!

Aranżacja nowej kuchni gotowa? Pora na stylowe akcesoria kuchenne!

Wyposażenie kuchni to nie tylko meble oraz sprzęt AGD. Kiedy proces urządzania wnętrza kuchennego jest już zakończony przychodzi zazwyczaj pora na zakup do niego akcesoriów. One również są istotnym elementem aranżacji, dlatego warto zwrócić uwagę nie tylko na ich walory praktyczne ale równocześnie na estetykę oraz to, czy kolorystyką i stylem pasują do naszej kuchni. Jak stylowo dopełnić kuchnię akcesoriami i na co zwrócić uwagę w tym temacie?

A nóż widelec!

Podstawowe, najbardziej oczywiste akcesorium, które musi się znaleźć w kuchni to nóż a raczej zestaw kilku noży, które wykorzystamy w różnych czynnościach kuchennych. W zależności od naszych preferencji oraz nawyków kulinarnych możemy zdecydować na bardziej lub mniej specjalistyczny komplet. Niektórzy doskonale poradzą sobie w kuchni z 2-3 nożami, inni dla własnego komfortu wybiorą ich więcej. Co uchodzi za kuchenny niezbędnik w temacie noży?

  • nóż szefa kuchni. Sprawdzi się w codziennych, podstawowych pracach kuchennych takich jak porcjowanie mięs, siekanie warzyw czy precyzyjne krojenie w plastry. Jest na tyle uniwersalny, że w razie awarii zastąpi nam inne noże!
  • nóż do krojenia chleba. Charakterystyczna, ząbkowana krawędź i długie ostrze to jego cechy wyróżniające.  Dzięki takiej budowie łatwo nim pokroić twardą skórkę oraz wilgotne wnętrze bez naruszania struktury pieczywa.
  • nóż do obierania warzyw. W codziennym menu w każdym domu nie powinno zabraknąć warzyw. Niewielki, poręczny nóż o krótkim ostrzu skutecznie ułatwi nam ich obieranie. To jedna z bardziej czasochłonnych czynności, dlatego warto sobie ułatwić to zadanie!

Jakie jeszcze noże pomogą nam w codziennych pracach związanych z przygotowywaniem posiłków? Może to być nóż do smarowania o szerokim, szpatułkowatym ostrzu, którym komfortowo będzie można rozsmarowywać masło, margarynę, twaróg oraz wszelkiego rodzaju pasy. Wielbiciele azjatyckich smaków, którzy w zaciszu domowym chcą przyrządzać potrawy z tego rejonu świata, wybierają często do swojej kuchni także nóż typu Santoku. Posiada on charakterystyczny, odróżniający go od innych noży kształt oraz szerokie, średniej długości ostrze. Aby wykorzystywać ten nóż w kuchni trzeba nabrać nieco wprawy! Jeśli już ją posiądziemy, Santoku sprawdzi się także, jako nóż o uniwersalnym zastosowaniu. Jest nieodzowny podczas przyrządzania sushi!

Wybierając nóż warto zwrócić uwagę na jego jakoś wykonania. Wysokiej klasy noże kuchenne idealnie układają się w dłoni, są ostre i precyzyjne. Trzonek noża możemy dobrać tak, by pasował stylem i kolorystyką do aranżacji kuchni, np. jeśli wiodącym materiałem we wnętrzu jest drewno o określonym wybarwieniu, warto poszukać modelu o podobnej kolorystyce. Podkreśli to spójność całej aranżacji! Nie można również zapominać o wyposażeniu kuchni w dobrą ostrzałkę do noży (https://zasmakujradosci.pl/pl/menu/ostrzalki-do-nozy-198.html). Warto mieć ją pod ręką i wykorzystywać, gdy ostrze naszego nożna się już nieco stępi.

 

Do stołu podano

Piękna zastawa kuchenna jest niewątpliwie ważnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Ogromny wybór różnego rodzaju kolorów, motywów oraz kształtów talerzy sprawia, że jesteśmy dobrać te idealnie pasujące do naszego wnętrza. Jeśli mamy nowoczesny wystrój kuchni, możemy zdecydować się na bardziej awangardową kolorystykę lub nietypowe kształty. Jeśli w aranżacji dominuje styl klasyczny – tradycyjne, florystyczne motywy oraz delikatny złoty lub srebrny ornament sprawdzą się idealnie. Na jedno warto zwrócić uwagę! Nie warto odkładać użytkowania pięknej zastawy na wyjątkowe święta. Piękne talerze (https://zasmakujradosci.pl/pl/menu/talerze-na-sztuki-351.html) oraz sztućce mogą poprawić nam humor i uczynić każdy, nawet zwykły dzień wyjątkowym!

 

Sprawy wymagające wagi

Nieudany wypiek lub nie do końca taki smak, jak ostatnio? To może być problem (wielkiej) wagi! To kolejne, zaliczane do podstawowych w kuchni akcesoriów, które trzeba mieć na wyposażeniu. Dawniej nasze babcie przygotowywały potrawy odmierzając składniki na tzw. ?oko?. Babcine ciasta smakowały jak z bajki, choć dojście do takiej wprawy wymagało lat praktyki. Obecnie jest zdecydowanie prościej stać się doskonałym kucharzem dla własnej rodziny. Odmierzanie z pomocą wagi elektronicznej (https://zasmakujradosci.pl/pl/menu/wagi-kuchenne-205.html), która precyzyjnie, co do grama określi wagę składników, znacząco ułatwia nam to zadanie!

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95