kuchnieportal

Aktualizacja wszystkich programów z oferty CAD Projekt K&A

Poznańska firma CAD Projekt K&A znowu ulepsza swoje oprogramowanie. Najnowsza aktualizacja sprzed kilku dni dotyczy wszystkich programów z oferty: CAD Decor PRO, CAD Decor, CAD Kuchnie, CAD Rozkrój, a także aplikacji CAD Share-it w wersji Publisher. Architekci wnętrz i projektanci znajdą w aktualizacji z 26.05 nowe funkcje, w tym niektóre swoje zrealizowane pomysły.
 

Cad-Projekt_aktualizacja oprogramowania

Posiadacze aktywnych Pakietów Serwisowych do programów CAD Decor PRO, CAD Decor 2.1, CAD Kuchnie 6.1 oraz programu CAD Rozkrój w wersji 3 mogą bezpłatnie zaktualizować swoje oprogramowanie do najnowszych wersji, oferujących nowe opcje i zoptymalizowane działanie. 
Najwięcej zmian wprowadzono w standardowym module Konwerter 3D, dostępnym w programach CAD Decor PRO, CAD Decor 2.1 i CAD Kuchnie 6.1. Dzięki nowym funkcjonalnościom i poprawkom,  praca w module (służącym do konwersji dowolnych modeli 3D z innych programów lub z Internetu do formatu obsługiwanego przez programy CAD Projekt K&A), stała się jeszcze bardziej efektywna, szybsza i prostsza. Część z tych zmian to: udoskonalenie konwersji plików SKP, wprowadzenie alfabetycznego segregowania zawartości drzewka bazy użytkownika w oknie konwertera i podglądu graficznej listy zawartości typów i  zestawów w bazie, możliwość przeciągania elementów z jednej grupy do drugiej z drzewka lub z graficznej listy,  funkcje zmiany nazwy typu lub zestawu oraz zaznaczania wszystkich elementów jednocześnie.

Projektantów ucieszą też z pewnością zmiany dotyczące aspektów prezentacji projektu. Firma CAD Projekt K&A zadbała o realizację najnowszych trendów oraz najwyższą jakość wizualizacji, jak i również jej wysoką funkcjonalność. Do wszystkich wskazanych wyżej programów dodano możliwość nagrywania filmów oraz zapisania wizualizacji w rozdzielczości 4 K. Technologia 4K jest aktualnie jednym z najwyższych standardów rozdzielczości filmów cyfrowych oraz grafiki komputerowej. Charakteryzuje się 4-krotnie większą liczbą pikseli w porównaniu do powszechnie używanej rozdzielczości Full HD oraz 10-krotnie większą od High Definition. Dodano również możliwość błyskawicznego ukrywania drzwi szaf wnękowych w wizualizacji, co ma praktyczne znaczenie dla posiadaczy Modułu Szaf Wnękowych.
Użytkowników programów CAD Decor PRO i CAD Kuchnie 6.1 usatysfakcjonują przede wszystkim zmiany, mające bezpośredni wpływ na możliwości modelowania 3D i funkcjonalność projektu. W dokumentacji technicznej wdrożono m.in.: nowe opcje zmiany grubości linii i gęstości kreskowania, nieporównywalne przyspieszenie wydruku rzutów (dla 700 000 powierzchni drukowanie rzutu skróciło się z ok. 10 minut do 20 sekund!!!), poszerzono okno konfiguracji dokumentacji w celu zwiększenia widoczności wpisów na przyciskach; zmniejszono zużycie pamięci. Zweryfikowano również działanie Edytora Szafek Użytkownika, wprowadzając nową opcję zmiany grubości pleców szafek prostych i narożnych. Natomiast dzięki optymalizacji bazy BNS_User i zmniejszeniu zbyt dużych plików podglądów baza szafek użytkownika zużywa mniej pamięci RAM. Poprawiono także możliwości tworzenia szafek z frontem dostosowanym do wstawienia zmywarki z odkrytym panelem.

Cad+projekt-aktualizacja-oprogramowania

Zmienił się również program CAD Rozkrój i aktualnie jest sprzedawany w wyższej wersji CAD Rozkrój 3.2.1.10. Wprowadzono zmiany w definiowaniu formatek, poprawiono działania ikony importu danych z plików tekstowych do listy formatek oraz widoczność oklein dla formatek o małych wymiarach (np. o szerokości 8 cm i mniejszych), usprawniono wyświetlanie oznaczeń okleinowanych krawędzi formatek wczytanych z plików CSV oraz wyświetlanie okleinowanych krawędzi formatek na wydruku optymalizacji. Co więcej poprawiono również działanie skalowania formatek szafek, importowanych z programów CAD Kuchnie i CAD Decor PRO – obecnie od skalowanego wymiaru formatki program odejmuje lub dodaje wartość, o jaką został zmieniony dany wymiar całej szafki (formatka zostaje zmniejszona lub zwiększona o wartość, o jaką została zmieniona szafka). 
Wszystkie powyżej opisane zmiany kolejny raz powstały na skutek długiej i owocnej współpracy z najbardziej aktywnymi klientami firmy CAD Projekt K&A, którzy chcą mieć wpływ na kształt programów z jakich korzystają. Poznańska firma wszystkie swoje aktualizacje i zmiany konsultuje również z zewnętrznymi testerami, dzięki czemu aktualizacja z 26.05.2014 r. jest ponownie konkretną odpowiedzią na potrzeby branży i wymierną poprawą w projektowaniu, dokumentacji i wizualizacji wnętrz.  

Cad Projekt

Czytaj również:

Szafki kuchenne na wymiar 

Wysokość mebli kuchennych 

Kuchnia w szarościach

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95