kuchnieportal

Akcesoria do kuchni niezbędne na Boże Narodzenie

Święta coraz bliższej … Warto już teraz zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze kuchenne akcesoria, które sprawią, że ten magiczny czas zyska właściwą sobie oprawę.

Fot. Foremka do pierogów firmy Dajar, www.garneczki.pl, cena 5,40 zł.

Kuchennych przyborów i przydatnych akcesoriów w świątecznym klimacie znajdziemy mnóstwo. Niemal każdy sklep posiada specjalne kolekcje produktów przygotowanych na Boże Narodzenie. Gwiazdki, mikołaje i renifery królują na wszystkich przedmiotach.

Trudno wyobrazić sobie święta bez ciast i ciasteczek. Doskonale zdają sobie z tego sprawę również producenci. Na rynku znajdziemy bogactwo form, foremek i wałków, które upiększyć mają nasze świąteczne wypieki.

Możemy na przykład przyozdobić nasze ciastka głowami reniferów przy pomocy pomysłowych wałków. Tworzone są one z drewna następnie grawerowanego laserowo ? wszystko wykonywane w Polsce. To gadżet praktyczny, ale i sprawiający wiele frajdy przy samych przygotowaniach, jak i późniejszym jedzeniu ciasteczek.

renifery wałekforemki choinka
Fot. Renifery – wałek do wytłaczania ciastek,                            Fot. Forma do czekolady choinki firmy Lekue,
www.pakamera.pl, cena: 149 zł.                                                  www.
fabrykaform.pl, cena 66 zł.

Święta to również doskonała okazja do przygotowania własnych czekoladek. Mogą one posłużyć do ozdoby innych wypieków lub być samodzielnym łakociem czy też drobnym upominkiem dla bliskich. Silikonowa forma ułatwi nam pracę, a kształty choinek świetnie wpiszą się w świąteczny klimat.

Nasze ciasta powinny wyróżniać się odświętnym wyglądem. Świetnie sprawdzą się tutaj formy do stworzenia bajkowego domku z ciasta. Specjalnie przygotowany zestaw sprawi, że bez trudności stworzymy imponującą i jadalną ozdobę naszego świątecznego stołu.

forma do pieczenia domek  
Fot. Forma do pieczenia / domek Vinterkul, www.ikea.com, Cena: 19,99 zł.

Pełne spektrum świątecznych form i kształtów zapewnią foremki do ciastek. Wykonane są one najczęściej ze stali nierdzewnej, która sprawnie radzi sobie z wykrawaniem ciasta. Dostępne są modele standardowe lub te z wycięciem, które umożliwia tworzenie trójwymiarowych rzeźb z ciasteczek bądź nakładanie ich na kubek z gorącą czekoladą.

foremki do ciastekforemki do ciastek
Fot. Wycinanki świąteczne Bake it,                                                      Fot. Formy do ciasta Vinterkul,
www.dukapolska.com, cena 12,90 zł.                                                
www.ikea.com, cena 9,99 zł.

Kolacja wigilijna nie obejdzie się bez pierogów. Ręczne formowanie pierogów jest praco i czasochłonne, dlatego też warto zainwestować w pierogownicę, która ułatwi i skróci czas pracy. To wydatek niewielki, natomiast funkcjonalność olbrzymia, a przy tym zwiększona precyzja lepienia pierogów.

W czasie gotowania i pieczenia nietrudno o wszelkie zabrudzenia, narażeni jesteśmy również na ciągły kontakt z gorącymi garnkami czy blachami. Nie sposób przetrwać kuchennych prac bez fartuchów, rękawic czy ręczników. One również na święta zmieniają swój charakter i przystrajają się w gwiazdki czy Mikołaje.

Fartuch z choinkami i kolorowymi łosiami będzie nie tylko praktycznym okryciem chroniącym nasze ubranie w trakcie kuchennych bojów, ale też gadżetem, który uprzyjemni swym uroczym i zabawnym charakterem nawet największe trudy przygotowań.

fartuch świątecznyrękawica deer
Fot. Fartuch z łosiami, www.zarahome.com, cena 139 zł.        Fot. Rękawica Deer, www.home-you.com, cena 25 zł.

Podobną funkcję pełnić będzie rękawica z podobizną renifera. Ustrzeże nas przed oparzeniami, ale i stanie się miłym akcentem w kuchni, który z pewnością wywoływać będzie uśmiech.
Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95