kuchnieportal

Zobacz najlepszą kuchnię sierpnia!

Zobacz najlepszą kuchnię sierpnia!

Biel przełamana ciepłym odcieniem bazaltu – taki zestaw kolorystyczny zastosowano w nowoczesnej kuchni otwartej na salon, projektu studia Ideal Kuchni z Oleśnicy. O słuszności tego wyboru może świadczyć fakt, że zdobyła ona tytuł najlepszej realizacji sierpnia.

Kuchnia powinna być funkcjonalna i bezpieczna w użytkowaniu – to oczywiste. Jednak od nowoczesnego wnętrza oczekujemy więcej. Chcemy, aby kuchnia była estetyczną wizytówką domu – szczególnie, jeżeli jest otwarta na salon. W jaki sposób te wszystkie elementy zostały zawarte w najlepszej realizacji sierpnia?

Projektanci firmy Ideal Kuchnie wybrali lakierowane fronty w macie, które łączą elegancję i nowoczesność. Ponadto matowe powierzchnie delikatnie rozpraszają światło, dzięki czemu wnętrze staje się bardziej przytulne. Podobny efekt zapewnia kolorystyka mebli. Chłodną biel przełamuje ciepły odcień bazaltu, który – mimo naturalnego charakteru – wyróżnia kuchnię. Fronty są otwierane za pomocą listew aluminiowych GOLA, stanowiących nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych uchwytów. Listwy pozwalają zachować jednolitą, gładką powierzchnię mebli, bez konieczności montowania systemów wspomagania otwierania.

Elektryczny system zastosowano natomiast w szafkach wiszących, gdzie świetnie sprawdził się pod względem designu i funkcjonalności. Ponadto meble wyposażono w szuflady z pełnym wysuwem od Blum, które są trwałe i zapewniają wygodę korzystania ze schowków, a w szafce narożnej zamontowano kosz wyjezdny marki PEKA.

Fot. Strefę zmywania wyposażono w zlewozmywak podwieszany i baterię marki BLANCO. W szafce zlewozmywakowej umieszczono sortownik na śmieci, który wysuwa się automatycznie po naciśnięciu frontu.

Sercem kuchni jest przestronna wyspa, na której zlokalizowano strefę gotowania. Płyta indukcyjna z wbudowanym okapem (BORA) licuje z powierzchnią blatu, dzięki czemu jest niemal niewidoczna. Tym samym bardzo dobrze wpisuje się w wymagania kuchni otwartej na salon: pomaga zaaranżować funkcjonalną, a zarazem estetyczną strefę roboczą. Po obu stronach kuchenki pozostawiono wolne fragmenty blatu, które ułatwiają przygotowywanie jedzenia.

Pojemna wyspa zapewnia także dużo miejsca do przechowywania. Szuflady wyposażono w podzielniki oraz organizery, które ułatwiają segregację rzeczy i utrzymanie porządku wewnątrz zabudowy.

Ważnym elementem naszego projektu jest oświetlenie. Postanowiliśmy wykorzystać jego dekoracyjne właściwości, montując wpuszczane listwy LED w specjalnych frezach, wykonanych w spodniej części blatów – mówi projektant studia Ideal Kuchnie. – Także w podstawie szafek wiszących umieściliśmy punkty świetlne, które rozjaśniają blat roboczy. Dzięki temu praca przy nim jest bardziej wygodna i bezpieczna. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest ozdobny wygląd podświetlonych powierzchni.

Fot. Blat wykonano z trwałego konglomeratu kwarcowego. Ścianę nad nim wykończono białym szkłem Lacobel, które jest łatwe w czyszczeniu oraz harmonizuje z nowoczesnym wyglądem kuchni.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Pik
24 listopada 2018, 21:49
1/1

Zimna, brakuje klimatu i tego czegoś… Taka zrobiona zgodnie z trendem(wychodzącym już z mody) bo odchodzi się od błyszczących powierzchni.

Ann
28 września 2018, 22:44
5/0

Wygląda suuuper!

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95