kuchnieportal

Wszystko w porządku! Funkcjonalna organizacja szuflad kuchennych – przykłady i inspiracje

Wszystko w porządku! Funkcjonalna organizacja szuflad kuchennych – przykłady i inspiracje

Kuchnia to nie tylko ciekawy design, dobrej jakości materiały oraz zaplanowanie jej zgodnie z zasadami ergonomii prac kuchennych. Równie ważne jest to, czego nie widać, a co w równym stopniu przesądza o komforcie korzystania z kuchni, czyli wyposażenie wewnętrzne mebli, w tym szczególnie szuflad – niezbędnego elementu współczesnej kuchni! Na jakie rozwiązania postawić, które z nich sprzyjają utrzymaniu porządku w kuchni i które najlepiej sprawdzą się w codziennych użytkowaniu? Prezentujemy przegląd wybranych rozwiązań organizujących przechowywanie w szufladach, oferowanych przez niemieckiego producenta mebli, firmę Nolte Küchen.

Już na etapie planowania kuchni warto przeanalizować, jak dużo sprzętów kuchennych, naczyń, akcesoriów posiadamy oraz jak dużo miejsca chcemy przeznaczyć na magazynowanie produktów spożywczych. Taka analiza pozwoli wybrać określone rozwiązania, które ułatwią przechowywanie poszczególnych grup produktów. Czas zainwestowany na dokładne zaplanowanie wyposażenia każdej szuflady i szafki kuchennej na etapie projektowanie mebli, zwróci się nam w postaci funkcjonalnej, komfortowej kuchni, którą łatwo utrzymać w porządku. Dobrze zaplanowane  szafki i szuflady sprawią, że każdy przedmiot i produkt  będzie miał swoje stałe miejsce a my nie będziemy tracić zbędnego czasu na jego poszukiwania.

 

Współczesna kuchnia nie może przy tym oczywiście obejść się bez dużej ilości pojemnych szuflad.  Przechowujemy w nich praktycznie wszystko – od akcesoriów kuchennych, naczyń, sztućców,  po produkty spożywcze. W większych szufladach, znoszących duże obciążenia, z powodzeniem zmieszczą się nawet duże skrzynki z wodą. W kuchni musi się znaleźć także miejsce na środki chemiczne oraz akcesoria do sprzątania. Jak się okazuje dla każdej z tych grup produktowych, producenci przygotowali doskonale zaprojektowane szuflady.

wkłady do szuflad

Szuflady perfekcyjnie zorganizowane!

Szuflada na sztućce to może być nie tylko prosty wkład z tworzywa z podziałem na noże, widelce czy łyżki. W kuchniach Nolte Küchen produkty z tej kategorii, mogą w zależności od naszych preferencji, tworzyć eleganckie i wygodne w użytkowaniu zestawy uzupełnione o wkłady na noże, wkłady do przypraw czy dyspenser do papieru oraz folii spożywczej.

 

wkłady do szyflad

 

Funkcjonalnym pomysłem może być również wyposażenie szuflad w różnej wielkości podzielniki oraz  tacki, które doskonale organizują ich przestrzeń. Dzięki nim akcesoria nie przesuwają się podczas otwierania i zamykania szuflad. Tacki (posiadające otwory pełniące rolę uchwytów), usprawniają wyjmowanie z wybranych produktów, np. podczas przygotowywania posiłków, jeśli potrzebujemy danej grupy akcesoriów, wystarczy je wyjąć razem z tacka i ustawić na blacie. Tacki w wysokich szufladach można również, układać jedna na drugiej, dzięki czemu przestrzeń naszych mebli zostanie w pełni wykorzystana.

szuflady kuchenne

Szuflady to również doskonale miejsce do przechowywania przypraw. Tych, jeśli często w domu gotujemy, jest zazwyczaj dużo i warto poszukać dedykowanych rozwiązań, ułatwiających ich magazynowanie i  szybkie odszukiwanie. Jedną z opcji rozwiązujących problem przechowywania przypraw, jest zakup gotowych organizerów ustawianych na blacie. Innym możliwym rozwiązaniem może też być montaż dodatkowej półki, którą przeznaczymy na przechowywanie słoiczków z przyprawami. Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nam nie odpowiada, np. ze względu na styl wnętrza nie chcemy wprowadzać do niego kolejnych, dodatkowych, widocznych elementów, doskonałą opcją są funkcjonalne organizery do przypraw montowane w szufladach.  Słoiczki z etykietami ustawione na wyprofilowanych wgłębieniach organizera są dobrze wyeksponowane i  łatwo jest je odszukać.

szuflady kuchenneFot. Poszczególne wkłady, tacki i podzielniki od Nolte Küchen można zestawiać z sobą w dowolny sposób, konfigurując  przestrzeń szuflady zgodnie z naszymi potrzebami.

Zgodnie z zasadą, iż liczy się  nie tylko to co na zewnątrz, ale równie ważne jest wnętrze,  produkty z tej kategorii, podobnie jak same meble, producent wykonuje z dbałością  o wysoką jakość i wyjątkowy design. W wersji standardowej poszczególne wkłady, tacki, podzielniki wykonane z trwałego tworzywa dostępne są w eleganckim, ciemnym graficie, w wersji premium – z drewna dębowego  w jasnym, naturalnym kolorze lub w czerni.  Ich stylowy wygląd i przemyślane funkcjonalności doskonale dopełnią wygląd współczesnej, stylowej kuchni.

kuchnia organizacja

Jeśli kuchnia jest niewielka i liczy się w niej każdy centymetr wolnej przestrzeni lub ze względów projektowych i konieczności regularnych podziałów frontów chcielibyśmy zaplanować pod zlewozmywakiem szufladę, Nolte Küchen oferuje  doskonałe rozwiązanie – szufladę w kształcie litery U.  Wyprofilowana w taki sposób , by dopasować się kształtem do zlewozmywaka, pozwoli w pełni wykorzystać przestrzeń naszych mebli.

 

szuflada pod zlewozmywakiem

Szuflady  Nolte Küchen charakteryzują również doskonałe parametry techniczne – pracują lekko i stabilnie dzięki wysokiej jakości okuciom. Maksymalny udźwig 80kg, pozwala w wnętrzu szuflad niemieckiego producenta, przechowywać nawet tak ciężkie produkty, jak zgrzewki z napojami, duże zapasy jedzenia czy wieloelementowe zastawy kuchenne.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych

 


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Bartol
1 grudnia 2019, 23:28
5/0

Trzeba wyważyć ilość szuflad i Cargo w kuchni aby później móc się pomieścić

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95