kuchnieportal

Współczesne trendy w aranżacji kuchni jakie farby kuchenne wybrać

Współczesne trendy w aranżacji kuchni jakie farby kuchenne wybrać

Choć myśląc o remoncie kuchni, mamy na względzie przede wszystkim odpowiednie zaopiekowanie doboru mebli, a także funkcjonalnych sprzętów AGD to nie należy zapominać, że i farby do kuchni, powinny stać się spójnym elementem całej koncepcji. Dobór farby kuchennej jest o tyle ważny, że jako produkt nowoczesny i sprawdzony powinien nie tylko odpowiadać specyfikacji tego trudnego w utrzymaniu w porządku wnętrza, ale również akcentować styl wnętrzarski.

Jaką farbę kuchenną wybrać, by spełniała oczekiwania wnętrza nowoczesnego? Względy praktyczne

Choć na rynku farb do wykończenia wnętrz, istnieje naprawdę wiele produktów i trudno nie stwierdzić, że paleta kolorystyczna jest wyjątkowo obszerna, to podczas wyboru idealnego produktu należy wziąć pod uwagę również inne parametry. Jakość i zadowolenie z farby do wnętrz kuchennych będzie korelowała z tym, jak produkt sprawdzi się w codziennych sytuacjach.

Dobra farba kuchenna powinna być łatwo zmywalna. Pamiętaj, że ślady po jedzeniu, tłuszczu lub kurzu to codzienność w tym często użytkowanym wnętrzu. Sprawdź takie produkty na dekoratorium.pl

A później wyobraź sobie sytuację, w której całą rodziną siedzicie przy stole w kuchni i nagle talerz dziecka wypełniony pyszną pomidorową ląduje na nieopodal oddalonej ścianie. Ten scenariusz jest wyjątkowo prawdopodobny do zrealizowania, ale? nie oznacza, konieczności natychmiastowego przeprowadzania remontu. Współczesne produkty dedykowane kuchniom, posiadają powłoki elastyczne, po których można spokojnie szorować gąbką. W praktyce oznacza to mnie więcej tyle, że jest spora szansa, aby gorąca pomidorowa już w kilka minut zniknęła z głównego pola widzenia rodziny.

Jeśli chodzi o wykończenie stref mokrych w kuchni, to można tutaj zastosować farby wodoodporne, którym nie zaszkodzi wilgoć powstająca podczas zmywania naczyń. Produkty o podobnych właściwościach stosuje się w strefach mokrych łazienki i biorąc pod uwagę ich jakość to sprawdzają się bardzo dobrze.

Jaka farba do malowania kuchni? Kilka wskazówek kolorystycznych

Jeśli wybrałeś już farbę kuchenną pod względem jej cech funkcjonalnych to nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć poszukiwania idealnego koloru.

Jaką farbę do ścian w kuchni wybrać? Wiele zależy od indywidualnych preferencji, ale również od wybranego wyposażenia. Do drewnianych mebli bardzo dobrze skomponuje się farba w kolorze beżowym lub mlecznym. W zależności od rodzaju drewna, lepiej będzie także pasował kolor szary, czy też biel.

W kuchniach z zestawem nowoczesnych mebli w białej okleinie, dobrze skontrastuje się farba kuchenna szara, ale również dowolny inny kolor. Jest jednak pewna zasada. Jeśli Twoja kuchnia jest otwarta na salon to zadbaj o to, by wybrany, mocniejszy akcent kolorystyczny wpasował się w aranżację całej przestrzeni rekreacyjnej.

Pomysł na farbę pomiędzy wiszącymi i stojącymi szafkami kuchennymi? Naszą ciekawą propozycją może być chociażby farba strukturalna lub beton architektoniczny. Zarówno jeden, jak i drugi materiał nada wnętrzu industrialnego wyrazu!

Farba kuchenna, a styl we wnętrzach!

Kolor farby do malowania kuchni, w dużej mierze zależy również od tego, w jakim stylu poprowadzisz całą koncepcję aranżacyjną. Do stylizacji bliskich boho sprawdzi się farba zbliżona w kierunku koloru brązowego, turkusu, błękitu lub szlachetnej zieleni. Tutaj mile widziane będą także efekty dekoracyjne w postaci akcentów florystycznych.

Wystarczy, że kupisz odpowiedni szablon malarski, a z ich wykonaniem poradzisz sobie samodzielnie. Farbą wystarczy przemalować puste miejsca w szablonie. I gotowe.

Jeśli poprowadzisz swoje wnętrze w stylizacji o zdecydowanym, nowoczesnym sznycie, to znacznie lepiej będzie się tutaj kierować zimną paletą kolorystyczną. Z pewnością dobrze zaprezentuje się w tej stylizacji szlachetna biel lub szarość, które zawsze oddają wspaniały i wyważony hołd minimalizmowi.

We wnętrzach nowoczesnych, stylizowanych na skandynawskie nie może zabraknąć bieli, a gdzie nie będzie ona wyglądała lepiej, jeśli nie na ścianach? Przemyśl tę bezpieczną i zawsze udaną koncepcję.

Lubisz klasyczne wnętrza i od wielu lat to właśnie w tym kierunku stylizujesz swoje pomieszczenia? Farby do malowania kuchni, odpowiadające w swojej stylistyce klasycyzmowi będą zawsze utrzymane w ciepłej palecie beży lub brązów. Te kolory wręcz idealnie przenikają się z drewnianymi meblami kuchennymi i tworzą z nimi bardzo przyjemną i współgrającą korelację.

A może kuchnia urządzona w stylu prowansalskim? Jeśli styl francuski jest Ci bliski, a latem nie możesz przejść obojętnie obok wspaniałego zapachu lawendy, to i kuchnia urządzona w stylu prowansalskim spełni Twoje oczekiwania. Dobór farby do takiego wnętrza powinien być jednak poprzedzony odpowiednim researchem. Nie każdy kolor będzie bowiem pasował do dekoracyjnie podkreślonych mebli, niekiedy stylizowanych na shabby chic. Naszym zdaniem do kuchni zaaranżowanej w stylu prowansalskim sprawdzi się farba kuchenna w kolorze szarym, wrzosowym lub delikatnym różu. Wybrany produkt skontrastuj z meblami oraz płytkami podłogowymi.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jaką farbę do kuchni wybrać, a Twoja kompozycja będzie prezentowała się wyjątkowo, jak nigdy dotąd!

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95