kuchnieportal

W wnętrzach rządzi mat! Matowe powierzchnie sposobem na przytulne, praktyczne w użytkowaniu wnętrze

W wnętrzach rządzi mat! Matowe powierzchnie sposobem na przytulne, praktyczne w użytkowaniu wnętrze

Ciekawą opcją, polecaną osobom szczególnie wymagającym, jest rozwiązanie łączące estetykę i funkcjonalność – mowa o powierzchniach meblowych REHAU noble matt. Kolekcję tę wyróżnia odporność na zadrapania oraz przypadkowe uderzenia, a także całkowita niewrażliwość na powstawanie odcisków palców. Cechują ją również wyjątkowe walory estetyczne: jedwabiście matowa, niezwykle gładka powierzchnia. Więcej o tych rozwiązaniach, dostępnych jego wersjach i unikalnych cechach, przeczytasz w artykule!

Matowe meble hitem aranżacyjnym w roku 2021!

Od kilku sezonów rośnie popularność matowego wykończenia w aranżacjach wnętrz. Obecnie bez wahania można powiedzieć, że mat wyparł niemal całkowicie połysk a na rok 2021 przypada kulminacja jego popularności. Doświadczenie pandemii i większa ilość czasu, jaki spędzamy w domu wywołały jeszcze większą niż dotąd potrzebę tworzenia przytulnych, przyjaznych człowiekowi enklaw domowych. Doskonale w te założenia wpisują się matowe powierzchnie – jedwabiście gładkie, przyjemne w dotyku, w nienarzucającej się, spokojnej kolorystyce sprzyjają tworzeniu relaksujących, przytulnych przestrzeni. Jeśli dodamy do tego wytrzymałość na zarysowania i łatwość w czyszczeniu – otrzymujemy materiał idealnie odpowiadający obecnym potrzebom. Jak się okazuje większość inwestorów urządzających swoje wnętrza stawia bowiem na praktyczne rozwiązania. Dom nie ma być na pokaz, ale dla nas i dla naszej rodziny, a jego pomieszczenia oprócz walorów estetycznych mają cechować się przede wszystkim komfortem w codziennym użytkowaniu. Głęboko matowe i jednocześnie odporne na powstawanie odcisków palców meble na wymiar wykonane z kolekcji REHAU noble matt fantastycznie spełniają te kryteria.Powierzchnie te mają jedwabiście gładką, delikatną w dotyku strukturę, która jest jednocześnie odporna na zadrapania oraz uszkodzenia,a także nie uwidacznia odcisków palców. Dla użytkownika takich mebli oznacza to tylko jedno – trwały produkt na lata oraz mniej sprzątania!

 

 

Meble bez uchwytów i …. bez odcisków palców

Odporne na powstawanie odcisków palców matowe meble wykonane z laminatu akrylowego RAUVISIO brilliant noble matt oraz RAUVISIO noir to zatem szczególnie dobry wybór w przypadku, gdy planujemy meble z bezuchwytowym systemem otwierania mebli typu TIP-ON – często wykorzystywane rozwiązanie w aranżacjach w stylu nowoczesnym. Delikatne dociśnięcie frontu, jako sposób otwierania i zamykania szafek oraz szuflad zastępujący tradycyjne uchwyty, najczęściej wiąże się z powstaniem trudnych do usunięcia odcisków palców. Nie zawsze jednak! W przypadku, gdy zdecydujemy się powierzchnię REHAU, uciążliwe ślady pozostawiane po każdym dotknięciu mebla, nie będą dotyczyć ani nas, ani naszych wnętrz!

 

 

W jakich aranżacjach sprawdzą się matowe meble z kolekcji noble matt?

W każdej nowoczesnej, minimalistycznej aranżacji wnętrza laminat akrylowy o subtelnej, jedwabiście gładkiej powierzchni doskonale podkreśli styl wnętrza. Materiał ten cechuje się prostotą w najlepszym znaczeniu tego słowa – stonowany, elegancki i jednocześnie doskonałej jakości dyskretnie dopełni aranżację podkreślając jej klasę. Jego zdolność stapiania się z otoczeniem doceniają projektanci i użytkownicy wnętrz, którzy poszukują materiału do oszczędnych w wyrazie, modernistycznych projektów. Matowe fronty niczym kameleon dopasowują się do aranżacji takich wnętrz lub dobrane na zasadzie kontrastu stają się ich stylowym wyróżnikiem.

Matowe meble są również idealnym uzupełnieniem przestrzeni inspirowanych naturą. Wnętrza w duchu eko, scandi, boho, modern rustic czy japandi w których dominuje neutralna kolorystyka oraz naturalne materiały (drewno, plecionki z rattanu czy trawy morskiej, kamień, lniane tkaniny) pięknie skomponują się matowymi powierzchniami laminatu akrylowego. Połysk zdecydowanie im nie sprzyja! Wybór mebli o neutralnym, matowym wykończeniu podkreśli piękno naturalnych materiałów.

 

 

 

 

Powierzchnie meblowe z kolekcji noble matt – kolory inspirowane naturą 

Najmodniejsze style aranżacyjne oscylują wokół natury i w dużej mierze bazują na naturalnych dodatkach i materiałach. Nie inaczej jest w przypadku kolorystyki takich wnętrz – dominują kolory ziemi barwy inspirowane otaczająca nas przyrodą. W trendach są spokojne neutralne odcienie, które wnoszą do wnętrz klimat skupienia i wyciszenia oraz pomagają nam tworzyć przytulne, domowe wnętrza. Beże, brązy, szarości, taupe, wanilia, zieleń, odcienie niebieskiego i bieli to podstawowa paleta modnych, współczesnych wnętrz. Kolory te są czasem rozbielone, czasem przyprószone szarością – nigdy jaskrawe czy krzykliwe.

Nowe kolekcje matowych powierzchni REHAURAUVISIO noir oraz RAUVISIO brilliant noble mat doskonale odzwierciedlają fascynacje wnętrzami inspirowanymi naturą i stanowią jednocześnie do nich idealną bazę aranżacyjną. To subtelne kolory od bieli, po szarość, zieleń, granat, kończąc na czerni. W sumie 12 kolorów w obu kolekcjach laminatów akrylowych pozwoli stworzyć ponadczasowe aranżacje doskonale prezentujące się zarówno współcześnie, jaki i za kilka, a nawet kilkanaście lat.

 

akrtylowe fronty

 

Podsumujmy! Zalety akrylu nowej powierzchni RAUVISIO brilliant noble matt

Fronty akrylowe stanowią idealną alternatywę dla powierzchni lakierowanych. W odróżnieniu od lakieru, nie odkształcają się i są odporne na działanie promieni UV oraz wilgoci. Co oznacza to w praktyce? Jeśli po wielu latach uszkodzeniu ulegnie jeden z frontów zabudowy meblowej, bez problemu wymienimy go na inny! Akryl nie utlenienia się, dlatego nie musimy obawiać się, że meble ulegną odbarwieniu pod wpływem światła słonecznego. Jeśli zajdzie konieczność wymiany jednego frontu, zamiennik nie będzie się odróżniał kolorem od pozostałej zabudowy.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95