kuchnieportal

Uchwyty do mebli potrafią całkowicie odmienić wygląd mebli kuchennych! Wybierz rączki do mebli w swoim stylu

Uchwyty do mebli potrafią całkowicie odmienić wygląd mebli kuchennych! Wybierz rączki do mebli w swoim stylu

Uchwyty do mebli kuchennych są jak biżuteria – potrafią całkowicie odmienić wygląd kuchni. Do wyboru pozostają zarówno niewidoczne uchwyty kuchenne w formie frezu, jak i dekoracyjne gałki i rączki do szafek kuchennych. Jakie uchwyty wybrać do posiadanych mebli?

Dlaczego uchwyty do szafek kuchennych są tak ważne?

 

Uchwyty do mebli kuchennych, nawet te niewidoczne, frezowane, stanowią istotny element wykończeniowy kuchni. Pełnią w niej funkcję praktyczną i dekoracyjną. Odpowiednio dobrane zwiększają komfort otwierania i zamykania szafek oraz ułatwiają dbanie o czystość. Znakomicie podkreślają stylistykę szafek i całej aranżacji. Gdy chcesz urządzić wnętrze w konkretnym stylu, wybór uchwytów kuchennych będzie miał kluczowe znaczenie. Do wyboru pozostaje szeroka gama modeli, co pozwala na dopasowanie uchwytu zarówno do stylistyki, jak i rozmiaru frontów.

 

Uchwyty do szafek kuchennych w stylu minimalistycznym i nowoczesnym

 

W nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach dominują fronty z uchwytami kuchennymi frezowanymi, krawędziowymi lub relingowymi. Podfrezowanie efektownie prezentuje się zarówno przy frontach matowych, jak i błyszczących. Fronty tworzą wówczas duże, jednolite powierzchnie, co pozwala lepiej wyeksponować zabudowę kuchenną oraz dodaje jej lekkości i elegancji. Równie minimalistyczną i nowoczesną alternatywą jest krawędziowy uchwyt meblowy montowany na górnej krawędzi frontu.

Popularnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdej współcześnie zaprojektowanej kuchni, są relingowe rączki do szafek kuchennych – ich szeroki wybór znajdziesz m.in. w Salonach Agata. Charakteryzują się one prostą, minimalistyczną formą. Zwiększają wygodę korzystania z szafek i zapewniają dodatkowe miejsce do zawieszania akcesoriów kuchennych. Można je mocować w pionie lub poziomie. Do wyboru pozostają różne modele.

 

Uchwyty do szafki kuchennej w stylu retro i klasycznym

 

Do zabudowy kuchennej w stylu klasycznym i retro idealnie pasują uchwyty o fantazyjnym, eleganckim kształcie, wykończone w kolorze stali oksydowanej, mosiądzu patynowanego lub czerni. Doskonałym dopełnieniem niewielkich szuflad i szafek będą stylizowane gałki o wspomnianym wykończeniu.

 

Uchwyty do kuchni rustykalnych, angielskich i prowansalskich

 

W kuchniach urządzanych w stylu rustykalnym, angielskim i prowansalskim każdy detal powinien stanowić dobrze przemyślaną ozdobę wnętrza. Nie inaczej jest z uchwytami do mebli kuchennych. Z tymi stylami najlepiej współgrać będą uchwyty porcelanowe oraz tzw. muszelki, czyli niewielkie metalowe uchwyty w kształcie muszli. Sprawdzą się one także w kuchniach retro.

 

Uchwyty do szafek kuchennych w stylu glamour

 

Kuchnia glamour kocha blask, złoto, srebro i kryształy, dlatego świetnie pasować będą do niej gałki o chromowanym lub złotym wykończeniu, z głowicą z ciemnego lub transparentnego szkła. W kuchniach glamour można zastosować także złote kule albo proste relingowe uchwyty kuchenne w złotym kolorze. Jednak nawet w pełnej blichtru przestrzeni glamour należy pamiętać o umiarze. Jeśli w Twojej kuchni znajduje się już sporo błyszczących, złotych, srebrnych czy kryształowych dodatków, warto rozważyć zakup gładkich frontów z frezowanymi uchwytami.

 

Podsumowanie

 

Jednym z kryteriów decydujących o wyborze uchwytów do szafek kuchennych jest stylistyka frontu i całego wnętrza. Za pomocą odpowiednio wykończonych rączek i gałek wpłyniesz nie tylko na funkcjonalność mebli kuchennych, ale również na ich wygląd. Dzięki rozbudowanej gamie modeli i rozmiarów nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem perfekcyjnie dopasowanych uchwytów w założonym budżecie.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95