kuchnieportal

Super funkcje nowoczesnych lodówek

Super funkcje nowoczesnych lodówek

Lodówki towarzyszą nam od bardzo dawna. Już w 1835 roku Jacob Perkins otrzymał patent na zastosowanie cyklu sprężania pary z użyciem ciekłego amoniaku. Od tego momentu zaczął się intensywny rozwój urządzeń chłodniczych, które na masową skalę trafiły do gospodarstw domowych po drugiej wojnie światowej. I choć mogłoby się wydać, że lodówki nie mogą być już lepsze, cały czas są one ulepszane przez ich producentów. Niektóre z nich posiadają naprawdę super funkcje. Jakie dokładnie? Wyjaśniamy!

Czy Twoja lodówka ma szósty zmysł?

Okazuje się, że niektóre lodówki są wyposażone w technologię 6. Zmysł Fresh Control. Co to oznacza? Funkcja polega na utrzymywaniu optymalnej temperatury i wilgotności na poziomie 70-85 procent w komorze chłodziarki, co pozwala na nawet 4-krotne przedłużenie świeżości umieszczonych w niej produktów. Umożliwia to szczególny algorytm, który na podstawie danych z czujników reguluje pracę kompresora i wentylatora. Oznacza to, że po otwarciu urządzenia, jego temperatura będzie przywracana dużo szybciej niż w tradycyjnej chłodziarce.

Pozbądź się szronu z systemem No Frost

 

System No Frost zyskuje na popularności. Nic dziwnego, gdyż ogranicza on powstawanie szronu w urządzeniu, dzięki czemu nie wymaga ono regularnego czyszczenia i odmrażania. Jak to możliwe? Pozwala na to wymuszony obieg powietrza – ciepłe powietrze jest usuwane z lodówki, a w zamian wdmuchiwane jest chłodne. Dzięki temu wnętrze lodówki jest regularnie osuszane, co sprawia, że nie powstaje w nim szron ani lód. Lodówka No Frost jest więc dużo prostsza do utrzymania w czystości niż urządzenia bez tej funkcji.

Decyduj o temperaturze chłodzenia

Niektóre lodówki posiadają funkcję specjalnej temperatury przechowywania. Pozwala ona na szybkie zamrażanie i chłodzenie produktów na określony czas (np. kilka godzin).
Możliwość ta zawsze zostaje doceniona, kiedy potrzebujemy szybko schłodzić jakieś napoje bądź chcemy zachować idealny smak potraw, które zaserwujemy wkrótce na kolację. Funkcja ta szczególnie przydaje się latem.

Wiele funkcji, wiele możliwości

Wśród możliwości jakie dają współczesne lodówki, wymienić można także produkcję kostek lodu. Chętnie dodajemy je do drinków i różnych napojów, szczególnie w upalne dni. Urządzenia chłodnicze mogą posiadać również funkcję powiadomienia i alarmów, pomagając lepiej organizować codzienne gotowanie i przygotowywanie posiłków. Dużą
popularnością cieszy się także technologia, która znaczenie ułatwia rozmrażanie komory urządzenia chłodniczego.

Wybierz sprawdzonego producenta

Jak widać, nowoczesne lodówki dają wiele możliwości, ułatwiając między innymi jej czyszczenie czy pomagając wydłużyć świeżość produktów. Choć funkcje te są dość
popularne, trzeba mieć na uwadze, że nie każdy producent je oferuje. Każdorazowo wczytać trzeba się w opis urządzenia i sprawdzić jego możliwości. Natomiast większość tych funkcji na pewno oferuje firma Whirlpool – lider na rynku, który od lat cieszy się renomą i zaufaniem klientów. Warto zapoznać się z zaprojektowanymi przez niego urządzeniami chłodniczymi, które są niezawodne i posiadają wiele ciekawych udogodnień. Ofertę sprawdzić można na stronie https://www.whirlpool.pl/. Oprócz ciekawych funkcji można mieć pewność, że każdy model został solidnie wykonany, cechując się najwyższą jakością, trwałością i
funkcjonalnością.

Choć historia lodówki jest długa, urządzenie cały czas jest udoskonalane. Niektóre modele sprawiają, że można zapomnieć o cyklicznym rozmrażaniu urządzenia bądź automatycznie potrafią dostosowywać temperaturę i wilgotność wewnątrz komory chłodniczej. Wszystkie te funkcje sprawiają, że codzienne funkcjonowanie staje się po prostu łatwiejsze. Aby jednak tak było, warto zainwestować w sprzęt pochodzący od sprawdzonego producenta, jakim jest Whirlpool. Lodówki to obowiązkowe wyposażenie każdego domu i mieszkania, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Choć niektóre funkcje wydają się dodatkiem, kto wie – może za parę lat będą one czymś równie oczywistym i oczekiwanym?

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95