kuchnieportal

Stolarnia na miarę włoskiego designu. Rozmawiamy z Moniką Pietrzak ze Studia Stolarnia Da Vinci

Stolarnia na miarę włoskiego designu. Rozmawiamy z Moniką Pietrzak ze Studia Stolarnia Da Vinci

Kreatywne, nietypowe, bardzo indywidualne – jeśli któreś z tych określeń jest wymogiem w przypadku aranżacji kuchennej, swoje kroki warto skierować do Da Vinci. Ekskluzywna stolarnia z Poznania specjalizuje się w wymagających projektach a własne hale produkcyjne z nowoczesnym parkiem maszynowym pozwalają jej realizować nawet najbardziej trudne i niestandardowe rozwiązania projektowe. O stylowych kuchniach, trendach oraz w pełni indywidualnym podejściu do projektowania i realizowania wnętrz opowiada Monika Pietrzak.

Jednym z głównych priorytetów Da Vinci jest bardzo wysoka jakość – materiałów, rozwiązań projektowych i obsługi Klienta. Równie ważne dla firmy jest realizowanie w pełni indywidualnych rozwiązań projektowych. Połączenie tych cech w jednym podmiocie specjalizującym się w produkcji mebli jest unikalną cechą w branży. Stolarska produkcja w przypadku Da Vinci oznacza zdecydowanie coś więcej a ekskluzywna jakość materiałów, dokładność wykonania i filozofia designu definiuje ciekawą markę – solidnego partnera w przypadku niestandardowych, wymagających projektów i jednocześnie dostawcę ekskluzywnych, wzorowanych na włoskim designie rozwiązań. Co jeszcze można powiedzieć o firmie Da Vinci?

Nazwa firmy wskazuje na nasze zainteresowania włoskim designem (choć nie tylko) i  kieruje uwagę na jakość naszych realizacji. Priorytetem są  doskonałe komponenty mebli, precyzja wykonania a także to co dodatkowo dajemy – indywidualne podejście i bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o realizację nietypowych, wymagających projektów. Produkcja naszych mebli mieści się w Poznaniu i realizowana jest w nowoczesnych halach przy udziale rozwiniętego parku maszynowego. Własne zaplecze produkcyjne daje nam możliwość realizowania nawet bardzo trudnych, niestandardowych projektów.

Da Vinci nie opiera się jednak wyłącznie na własnej produkcji. Zgodnie z głównym założeniem firmy, jakim jest otwartość na zróżnicowane wymagania Inwestorów, wasza oferta dopasowana jest do różnych potrzeb. Klienci szukający bardzo dobrych jakościowo rozwiązań ale dysponujący mniejszym budżetem, również mogą kierować swoje kroki do salonu Da Vinci.     

Oczywiście. Realizujemy projekty o różnym stopniu złożoności dopasowane do różnych założeń budżetowych Inwestorów.  Dla osób, które poszukują ciekawych, zgodnych z aktualnymi trendami pomysłów na swoje kuchnie ale jednocześnie mieszczących się w mniejszym budżecie mamy markę mebli – Kuchnie Bauformat. Współpraca z niemieckim producentem Bauformat & Burger daje nam możliwość oferowania wysokiej jakości i doskonale spełniających swoje funkcje rozwiązań. Kompromisem w takim jest wypadku konieczność poruszania się w określonym, cięgle jednak bardzo szerokim spektrum środków za pomocą którego realizujemy cel, czyli projekt kuchni.

 

Projekt kuchni w takich przypadkach jest wykonywany na wymiar?    

Tak, jak najbardziej. Jest to zawsze w pełni indywidualny projekt, wykonywany pod określone wnętrze.

Meble do domów oraz pomieszczeń komercyjnych wykonywane na wymiar to nie jedyny obszar działalności Da Vinci. Firma znana jest także różnych ciekawych współprac w efekcie których Klient znajdzie u Was także inne elementy dopełniające wnętrza.

Ofertę poszerzamy sukcesywnie, dzięki czemu obecnie dostarczamy już bardzo komplementarne rozwiązania do wnętrz. W przypadku kuchni od bardzo wielu lat oferujemy nie tylko meble ale także dopasowane do nich AGD i armaturę kuchenną marek Bosch, Siemens oraz Blanco. Klient wchodząc do nas otrzyma w pełni kompleksowy projekt wraz z profesjonalnym doradztwem dotyczącym zakupu sprzętu do zabudowy:  piekarnika, zmywarki, płyty grzewczej, kawiarki a także pasującej kolorystyką i stylem baterii kuchennej oraz zlewozmywaka. Ma również możliwość zamówienia tego wyposażenia u nas na miejscu. Realizujemy również zamówienia na stoły, drzwi oraz schody. W zależności od potrzeb niektóre elementy projektów są wykonywane w naszych halach produkcyjnych, w innych przypadkach, np. określone rozwiązania do garderób oraz przeszklone przegrody przesuwne dzielące pomieszczenia są efektem współpracy z firmą Raumplus.

Nowością, która pojawiła się stosunkowo niedawno w naszej ofercie jest nasza własna marka – Decotec, czyli okładziny ścienne w postaci modnych lameli oraz pełnych, klasycznych paneli. Można je wykorzystywać do celów dekoracyjnych lub mogą pełnić funkcję wygłuszającą i wyciszającą pomieszczenie. Ofertę dopełniają ogrodowe krzesła, stoły oraz zestawy wypoczynkowe z naturalnego drewna oraz stali – marka Rondo.

Jak długa jest historia działalności firmy?    

Meble realizujemy od ponad 25 lat.

Mamy początek nowego roku. Z racji tematyki naszego serwisu –  Kuchnieportal.pl chcielibyśmy zapytać jakie meble i wnętrza kuchenne będą modne w najbliższym sezonie?

Niezmiennie od dłuższego czasu modna jest różnorodność i wychodzenie poza standardowe ramy jednego stylu. Najbliższe miesiące będą kontynuacją takiego podejścia do projektowania oraz urządzania zarówno kuchni, jak i innych pomieszczeń. Będziemy łączyć nowoczesność z klasyką, proste formy z ozdobnymi akcentami lub w kolorze złota nawiązujące do stylu artdeco. Bardzo modne są i wszystko wskazuje, że będą – kuchnie klasyczne w stylu modern, czyli współczesne wersje stylu klasycznego bazujące na klasycznych, ramowych frontach pozbawione jednak wielu dekoracyjnych elementów, takich jak pilastry, korble czy dekoracyjne zabudowy okapów. Ponadczasowy i zawsze w trendach jest minimalizm oraz wykorzystanie naturalnych materiałów: drewna, forniru, kamienia, a także ich alternatywy – spieków oraz wysokiej jakości laminatów. Rośnie również zainteresowanie ciemniejszą kolorystyką mebli: fornirami wybarwianymi na czarno oraz ciemnymi, matowymi lakierami.

Więcej zdjęć realizacji firmy Da Vinci: www.stolarniadavinci.pl

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95