kuchnieportal

Stół do jadalni – jaki wybrać?

Stół do jadalni – jaki wybrać?

Fot. Jadalnia Avinion, producent Meble Forte

Jadalnia ma być miejscem, w którym można wygodnie usiąść, zjeść oraz porozmawiać z bliskimi. Funkcjonalność i estetyka tego pomieszczenia sprawi, że stanie się ono centrum życia rodzinnego. Jaki zatem stół do jadalni wybrać, aby idealnie spełniał swoją funkcję?

Wysokość stołu do jadalni jest ważna

Spożywanie pokarmu przy odpowiednim stoliku może mieć zbawienny wpływ na zdrowie człowieka. Kilkukrotnie zbadano, że ludzie siedzący na kanapie przed telewizorem jedzą za dużo, a przy tym garbią się, uciskając żołądek. Obecność blatu w domu i jego właściwa pozycja wpłynie na dobre trawienie posiłków. Firma Forte posiada w swej ofercie różnorodne modele stołów od 73 do 78 cm wysokości. Najniższe z nich to FLOT16, FLOT16-C311 i AXDT41, a najwyższy – CQNT16.

Trwałość stołu do jadalni to podstawa

Stół w jadalni jest często wystawiany na różne próby. Jego powierzchnia ma styczność z wysoką temperaturą oraz wilgocią. Grożą mu również częste zabrudzenia. Warto zainwestować w mebel, który zostanie w domu na wiele lat. Forte oferuje trwałe stoły, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wszystkie produkty firmy powstają w innowacyjnym parku maszynowym przy zastosowaniu nowoczesnych technologii. Posiadają certyfikat ISO 9001.

Funkcjonalne stoły rozkładane

Stół jadalniany musi pasować do wielkości wnętrza. W przypadku dużej przestrzeni domownicy mogą pozwolić sobie na szeroki blat. Od razu pomieści on kilkadziesiąt naczyń i ozdób. Firma Forte oferuje m.in. model CLPT401-D64. Jest to stół, który można powiększyć z 200cm aż do 290cm.Oba rozmiary pozwolą zaprosić do jadalni wielu członków rodziny. Jeżeli jednak wielkość mieszkania zmusza do tego, by oszczędzać miejsce, warto postawić na coś innego. Mały stół nadal może być funkcjonalny. Dowodem na to są meble Forte o numerach seryjnych EST45, EST45-C172, EST45-C63 i EST406-D30. Pierwotnie przyjmują szerokość 90cm. W przypadku ważnej uroczystości można zwiększyć ich rozmiar dwukrotnie.

Jak dobrać stół do wyglądu jadalni?

Estetyczna jadalnia to nie tylko ładnie pomalowany pokój, ale także dobór odpowiednich dodatków. Stół odgrywa wśród nich główną rolę. W pomieszczeniach klasycznych i stonowanych najlepiej sprawdzą się meble o jednolitej powierzchni oraz prostej konstrukcji. Do bardziej modernistycznego wystroju wpasują się stoły łączące w sobie różne materiały, struktury oraz kolory. Szeroki wybór różnego rodzaju stołów z oferty firmy Forte (aż ponad 40 rodzajów stołów www.forte.com.pl) pozwoli wybrać idealny model do każdej jadalni.

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95