kuchnieportal

Sposoby na odnowienie starych drzwi

Sposoby na odnowienie starych drzwi

Remonty w domu niejednokrotnie okazują się bardziej kosztowne, niż planowaliśmy. Jak więc za niewielką cenę odnowić swoje stare drzwi, by nie musieć inwestować w nowe? Istnieje kilka metod, dzięki którym tchniemy w nie nowego ducha i sporo przy tym zaoszczędzimy. Sprawdzą się one również jako sposób na zmianę designu wnętrz, w których chcemy zachować obecne meble mające wartość sentymentalną.

Spersonalizowane naklejki do każdego rodzaju drzwi

Jednym z najprostszych, najszybszych i najtańszych sposobów na odnowienie starych drzwi są spersonalizowane naklejki. Sam proces aplikacji jest prosty i nie powinien sprawiać problemu nawet osobom, które na co dzień nie zajmują się takimi pracami w domu. Niezależnie od stylu, w jakim urządzamy nasze mieszkanie, zawsze znajdziemy coś dla siebie, gdyż mamy dostęp do szerokiej gamy wzorów. Bardzo dobrym wyborem będą motywy geometryczne, które mogą stanowić nowoczesny akcent w salonie lub sypialni vintage, mogą także stanowić spójną całość z nowoczesnym wystrojem. Jeśli zdecydowaliśmy się na minimalistyczne urządzenie przedpokoju czy kuchni i mamy wrażenie, że pomieszczenia te wydają się puste i brak im wyrazu, doskonałą opcją będzie pejzaż lub motyw florystyczny, który nie zakłóci spokojnej aury całości. Naklejki na drzwi umożliwiają stworzenie zupełnie nowej aranżacji w pomieszczeniu, dlatego też cieszą się dużą popularnością. Ogromną zaletą jest szeroki wybór kolorów i wzorów tych naklejek, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie, co będzie dopasowane do jego preferencji.

 

Malowanie drzwi ? nadanie koloru i zakrycie niedoskonałości

Ta metoda wymaga od nas więcej zaangażowania. Efekt końcowy będzie zależny od tego, na jaki typ farby się zdecydujemy. Warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego wykonane są nasze drzwi, by dobrać właściwy preparat. Do wyboru mamy kryjące farby akrylowe, trwałe alkidowe lub dające delikatny efekt farby kredowe. Proces zaczynamy od zmatowienia powierzchni, jej wyczyszczenia i odtłuszczenia, następnie musimy zdemontować lub zabezpieczyć elementy, które mogą ulec zabrudzeniu. Malowanie dwa lub trzy razy zapewni nam odpowiednie krycie i długotrwały efekt. Wnętrza, które wymagają odświeżenia, dobrze prezentują się z białymi drzwiami, szczególnie w delikatnym macie. Pastele dodadzą pomieszczeniom lekkości i radosnego charakteru, a głębokie barwy ekskluzywnego sznytu.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95