kuchnieportal

Pralka w kuchni – jak ją ukryć?

Pralka w kuchni – jak ją ukryć?

Posiadasz małą łazienkę, w której nie zmieścisz już pralki? Bez obaw – możesz postawić ją również w kuchni i zakamuflować w taki sposób, aby była całkowicie niewidoczna. Mamy na to kilka metod – z pewnością znajdziesz wśród nich takie, które będą odpowiadały Twoim potrzebom, a także możliwościom aranżacyjnym.

Pralka nie tylko w łazience!

 

Miejscem przeznaczenia pralki wcale nie musi być łazienka. Tym bardziej, jeżeli jest niewielka, a Ty posiadasz większą kuchnię. Możesz postawić zarówno na urządzenia wolnostojące, które ukryjesz np. w szafce, jak i do zabudowy, które dopasujesz idealnie do kuchennych mebli. Dzięki temu zyskasz nie tylko funkcjonalność i komfort użytkowania pralki, ale również estetyczny wygląd swojej kuchni, która stanie się prawdziwym sercem Twojego domu. 

Pamiętaj tylko, by wybierać urządzenia nowoczesne, które wyposażone zostały w odpowiednie funkcje. Polecamy zwłaszcza pralki do zabudowy z oferty Electrolux, które posiadają odmienne wymiary i które wyposażono w nowoczesne technologie. Do tych najważniejszych zaliczamy SteamCare (mniej zagnieceń na ubraniach), SensiCare (automatyczne dostosowywanie parametrów prania do wielkości ładunku) oraz SoftPlus (ubrania bardziej pachnące i miękkie w dotyku). 

 

3 sposoby na ukrycie pralki w kuchni 

 

Jak ukryć pralkę w kuchni? Nie jest to trudne ? wystarczy skorzystać z jednego z trzech poniższych sposobów. 

  1. Pralka w szafce. Jednym z najprostszych rozwiązań jest umieszczenie pralki wolnostojącej w szafce. Oczywiście mebel musi posiadać odpowiednie wymiary, a pralka powinna być ładowana od frontu ? w przeciwnym razie cała operacja zakończy się niepowodzeniem. Dzięki zamykanym drzwiczkom szafki urządzenie stanie się niewidoczne, a Ty będziesz mieć do niego dostęp zawsze wtedy, kiedy okaże się to konieczne.  
  1. Pralka pod blatem. Pralka nie musi być skrzętnie schowana ? jeżeli posiadasz nowoczesny, atrakcyjny wizualnie sprzęt, będzie on wpływał pozytywnie na wystrój pomieszczenia. Możesz umieści pralkę pod kuchennym blatem, co da Ci do niej stały dostęp. A jeżeli jej widok nie pasuje do aranżacji kuchni, skorzystaj ze specjalnych rolet albo zasłon, dzięki którym skutecznie ukryjesz urządzenie. 
  1. Pralka pod zabudowę. Aby uniknąć kłopotu z ukrywaniem pralki w kuchni, warto postawić na urządzenie do zabudowy, które dopasujesz idealnie do innych mebli. Co więcej, takie rozwiązanie pozwoli Ci również postawić urządzenie w kuchni połączonej z salonem i zyskać wyjątkowy wystrój domowych wnętrz. Ze względu na bardzo dużą liczbę dostępnych rozwiązań tego typu, z całą pewnością znajdziesz idealne dla siebie ? zarówno od względem gabarytów, jak i funkcji. 

Nie zapomnij o dostępnie do gniazdka i wody! 

 

Jeżeli chcesz zabudować pralkę w kuchni, musisz pamiętać o ustawieniu jej w odpowiednim miejscu. Tak, aby miała dostęp do prądu, bieżącej wody oraz odpływu. Najlepszym miejscem jest w większości przypadków przestrzeń w pobliżu zlewu – wtedy nie będziesz musiał zajmować się przebudową instalacji. 

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95