kuchnieportal

Praktyczna kuchnie – jakich akcesoriów nie może w niej zabraknąć? 

Praktyczna kuchnie – jakich akcesoriów nie może w niej zabraknąć? 

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy sporo  czasu, dlatego też podczas jej urządzania, warto dokładnie zadbać o to, co się w niej znajdzie. Zanim rozpoczniesz jej planowanie, zapoznaj się z kilkoma zasadami, dzięki którym przebywanie w niej będzie czystą przyjemnością – zapraszamy!

Kuchnia marzenie – o czym warto wiedzieć?

Idealna kuchnia powinna być połączeniem estetyki z użytecznością. Pierwszym krokiem jest zazwyczaj wybór mebli, które trzeba rozpatrzeć nie tylko pod kątem wyglądu, ale przede wszystkim tego, czy są pojemne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Wśród kwestii istotnie wpływających na późniejsze zadowolenie, jest dostosowanie mebli do wzrostu domowników. Mowa tu o blacie, który powinien zostać umieszczony na takiej wysokości, aby móc swobodnie na nim pracować. Ma to ogromne znaczenie w trakcie, chociażby lepienia pierogów, czy ugniatania ciasta, gdzie nieprawidłowo dopasowana powierzchnia, może sprawiać, że szybko będziemy się męczyć i odczuwać dyskomfort.

Nie inaczej dzieje się w przypadku wysokości szafek. I choć wysokie zabudowy są niezwykle atrakcyjne, warto pomyśleć także o własnej wygodzie. Korzystanie z mebli pod sam sufit może nie być wygodne dla niewysokich osób, dlatego, zanim pokusimy się na najnowsze trendy, dobrze jest przewartościować pewne kwestie.

Podstawą funkcjonalnej kuchni, jest zastosowanie się do zasady trójkąta roboczego. Rozmieszczenie lodówki, zlewu i kuchenki na kształt tej figury, gwarantuje nam bowiem swobodną możliwość manewrowania. Układ ten sprawdza się zarówno podczas przyrządzania posiłków, gdy konieczne jest posiadanie wszystkiego pod ręką, jak i w trakcie późniejszego porządkowania pomieszczenia.

Akcesoria i gadżety, które warto mieć

Tym, bez czego nie można się obejść podczas sprawnego gotowania, są akcesoria kuchenne.
Dzięki przedmiotom takim jak organizery i pudełka możliwe jest zabezpieczenie otwartych artykułów spożywczych przed rozsypaniem, a nawet zniszczeniem. Do opanowania niezbędnych w kuchni przypraw, przydadzą się transparentne pojemniki, dzięki którym możliwe będzie uporządkowanie zgromadzonych zapasów. Ich zaletą jest to, że nie tylko pomagają zadbać o porządek, ale również stanowią atrakcyjną ozdobę całego wnętrza.
Gotowanie to czynność, która generuje sporo naczyń. Istnieje na szczęście estetyczny sposób na ich okiełznanie – zamiast gromadzić je w zlewie, lepiej zainwestować w stylowy, dostosowany do stylu pomieszczenia ociekacz.

Żeby zadbać o wnętrza szuflad, wskazane jest zaopatrzenie się w organizery, dzięki którym można zapanować nad przemieszczającymi się sztućcami, czy pokrywkami od garnków. Dopiero porządek i dobra organizacja wnętrza mogą sprawić, że śmiało nazwiemy swoją kuchnię, nie tylko praktyczną, ale i idealną.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95