kuchnieportal

Pomoc domowa dla Ciebie

Pomoc domowa dla Ciebie

Coraz więcej osób żyjących w dużych miastach decyduje się na zatrudnienie pomocy domowej. Trudno się temu dziwić, skoro z roku na rok pracujemy coraz więcej i pozostały wolny czas wolimy poświęcić rodzinie niż domowym obowiązkom.

Osoby decydujące się na zatrudnienie pani do sprzątania często mają problem z określeniem jej obowiązków, a tym samym ze sprawdzaniem wykonywanej przez nią pracy. Właśnie dla nich powstał dzisiejszy artykuł, z którego dowiedzą się co i jak często należy sprzątać.

Jak rozplanować sprzątanie?

W przypadku domów, w których mieszkają małe dzieci, warto zwrócić szczególną uwagę na czystość podłogi. Maluchy lubią bawić się na niej, raczkować oraz wkładać do buzi wszystko to, co znajdą. W takich domach dokładne odkurzenie podłogi powinno następować codziennie, a zmywanie jej co 3 dzień. W mieszkaniach zamieszkanych tylko przez pary lub singli, częstotliwość odkurzania i sprzątania może być o wiele mniejsza. Codziennie warto zatroszczyć się również o tzw. ogarnięcie mieszkania, czyli pozbieranie szklanek, przeładowanie zmywarki, pochowanie do szafek wyciągniętych przedmiotów, poskładanie ubrań, schowanie butów do szafy i przetarcie blatów.

Raz w tygodniu należy dokładnie posprzątać każdy pokój. W niektórych domach może to być potrzebne częściej, szczególnie jeśli przebywa w nich wiele osób, są małe dzieci lub zwierzęta zrzucające sierść. Myciem okien można zająć się raz na pół roku lub według potrzeb – na przykład po silnej i zacinającej ulewie.

Do obowiązków pomocy domowej może należeć również robienie prania i prasowanie. W rodzinach trzy lub czteroosobowych, zazwyczaj robi się to dwa razy w tygodniu lub raz, ale poświęcając na to kilka dobrych godzin.

Dbanie o porządek na tarasie

Osoby będące w szczęśliwym posiadaniu tarasu, powinny pamiętać o utrzymaniu czystości. W okresie letnim, raz w tygodniu warto go posprzątać, a na początku jesieni i po zimie, porządnie przygotować do zbliżającej się pory roku. Jeżeli w pobliży tarasu znajdują się drzewa, z których spadają liście, to szczególnie jesienią częstotliwość sprzątania będzie zdecydowanie większa. W niektórych przypadkach konieczna do wykonania nawet codziennie.

Dbanie o sprzęt AGD

Piekarnik należy czyścić na bieżąco, czyli zazwyczaj co 2 lub trzecie użycie – pomijając blachy, które wymagają każdorazowego czyszczenia. Podobnie jest z wnętrzem mikrofalówki. Lodówkę warto umyć raz na kilka tygodni, pamiętając o tym, by przynajmniej raz w tygodniu przetrzeć jej wewnętrzne półki. Natomiast samej zmywarki nie trzeba sprzątać. Do obowiązków pomocy domowej powinno należeć jej rozpakowanie i ponowne załadowanie. A pralkę warto przeczyścić specjalnym środkiem raz na kilka miesięcy, np. przed Świętami.

Wszystkie osoby zainteresowane zatrudnieniem polecanej pomocy domowej, powinny odwiedzić profesjonalne portale zrzeszające osoby wykonujące ten zawód. Jednym z najlepszych przykładów takiego serwisu jest www.pomocedomowe.pl.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95