kuchnieportal

Old is gold! Oryginalne kuchnie z postarzanymi materiałami!

Old is gold! Oryginalne kuchnie z postarzanymi materiałami!

Fot. Fronty Ferro z drobinkami metalu w kolorze stali kortenowskiej oraz fronty z krawędziami w kolorze mosiądzu Flair. Producent Nolte Küchen.

Celowy efekt patyny, przetarć, rdzy oraz nieregularności w wybarwieniu dodają materiałom szlachetności i urozmaicają ich jednolitą strukturę. Kuchnie bazujące na takich materiałach, łączące efekt celowego postarzenia z współczesnymi, ciekawymi rozwiązaniami projektowymi oferuje m.in. niemiecki producent mebli firma Nolte Küchen.

Nowoczesne wnętrza w których znajdziemy stare, często z kilkudziesięcioletnia historią  przedmioty to sposób, by uzyskać ciekawy aranżacyjnie efekt  i dodać wnętrzu oryginalności.  Popularne stało się zatem odrestaurowywanie starych przedmiotów i komponowanie ich ze współczesnymi elementami wyposażenia. Równie popularnym trendem jest wykorzystywanie nowoczesnych, celowo postarzanych materiałów w aranżacjach wnętrz. Trend ten nie ominął również kuchni. W odpowiedzi na niego w ofercie wiodących producentów mebli kuchennych pojawiły się rozwiązania (m.in. fronty mebli, panele ścienne), dzięki którym możemy uzyskać efekt szlachetnie postarzanych materiałów i jednocześnie zachować wszystkie możliwości jakie dają współczesne rozwiązania projektowe.

kuchnia industrialna

Fot. Fronty Ferro w kolorze stali kortenowskiej, Nolte Küchen. www.nolte-kuechen.pl

Kuchnia w kolorze rdzy? Piękna!

Metal, obecny w aranżacjach kuchni przede wszystkim w postaci dodatkowych elementów, takich jak uchwyty mebli, podstawy stołów, stołków, półek i regałów, został kreatywnie wykorzystany przez Nolte Küchen, jako materiał wykończeniowy samych frontów mebli.

W jednej z linii frontów dostępnych w ofercie tego producenta – linii Ferro, niemiecki producent  wykorzystuje lakier ferromagnetyczny z dodatkiem drobinek metalu jako materiał wykończeniowy. Rezultatem jest ciekawy efekt wizualny – drobinki sprawiają, że fronty zyskują  oryginalny efekt nieregularnej, wielowymiarowej powierzchni. Fronty z tej linii dodatkowo zaplanowane zostały w dwóch efektownych wybarwieniach z czego jedna z nich –  stal kortenoweska – trwale rdzewiejąca, to doskonały przykład materiału z efektem postarzenia, który nadaje wnętrzu modnego, oryginalnego wyglądu. Mocny, bardzo dekoracyjny efekt, jaki uzyskamy stosując ten rodzaj  frontów w aranżacji, sprawia, że dobrze będą się one komponować z stonowaną kolorystyką otoczenia. Nolte Küchen proponuje m.in. łączenia frontów Ferro w kolorze stali kortenowskiej, dającej efekt postarzanego materiału z matowymi frontami w bieli lub w czerni.

Drobinki metalu jako materiał wykończeniowy frontów to rozwiązanie również o wymiarze praktycznym – do frontów Ferro można  za pomocą magnesów przypinać karteczki, zdjęcia, plany tygodnia czy listy z zakupami.  Jeśli planujemy, by nasza kuchnia posiadała zabudowaną frontami lodówkę , fronty wykończone lakierem ferromagnetycznym będą w takiej sytuacji doskonałą alternatywą.

 

stare z nowym aranżacje

Fot. Kuchnia Fot. Kuchnia z linii Nappa (kolor: Inca Gold), producent Nolte Küchen.

Skórzane fronty w kolorze starego złota

Szlachetny kolor starego złota to wybarwienie nieczęsto spotykane  w aranżacjach wnętrz, a jeszcze rzadziej jako kolor frontów. W ofercie Nolte Küchen ten oryginalny kolor pojawia się i to w dodatkowo w frontach mebli o nietypowej, imitującej skórę fakturze – linii frontów Nappa (kolor Inca Gold). Nietypowa kolorystyka materiału doskonale współgra tu z jego równie ciekawą, oryginalną strukturą. Bazując na frontach Nappa w kolorze Inca Gold można zatem stworzyć elegancką, nietuzinkową kuchnię. Wyrazisty, dekoracyjny charakter tych frontów podobnie jak w przypadku frontów Ferro w kolorze stali kortenowskiej, najlepiej eksponować w stonowanym otoczeniu.

Fronty Nappa,  oprócz swojej nietuzinkowej stylistyki, charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi. Podobnie jak wysokogatunkowa skóra, fronty te są trwałe i odporne na mechaniczne uszkodzenia. Posiadają także podwyższoną odporność na wilgoć, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w kuchennych warunkach.

Fot. Nisza Rusty Steel.

panele industrialne

Fot. Nisza Industrial Tile.

niemieckie meble Nolte

Fot. Fronty szklane Glas Tec Plus. Aranżacja z niszą Rusty Steel. Rozwiązania od Nolte Küchen

Nisze nad blatem roboczym z efektem postarzenia

Łączenie  elementów oryginalnie pokrytych patyną czasu lub postarzanych za pomocą współczesnych technologii produkcyjnych – z nowoczesnym otoczeniem, to zabieg który daje niemal gwarantowany przepis na modną, nietuzinkową kuchnię. W śród wielu możliwości takich łączeń, jest również wkomponowywanie w nowoczesną zabudowę kuchenną, ciekawych, dekoracyjnie postarzanych niszy nad blatem. W ofercie Nolte Küchen w tym asortymencie i w takiej stylistyce dostępne są m.in. panele „Rusty Steel” w ciekawym kolorze rdzewiejącej stali  oraz panele „Industrial Tile” z fotorealistyczną imitacją starej, ceglanej ściany. Panele te zestawione np. z nowoczesny frontami mebli w bazowej kolorystyce np. biel czy czerni, stanowią oryginalny kontrast i jednocześnie  urozmaicenie aranżacji.

Materiały z efektem postarzenia to jeden z ciekawszych trendów w aranżacjach wnętrz. Doskonale odnajdą się w aranżacjach industrialnych, jak nowoczesnych wprowadzając do wnętrz oryginalność i wyjątkowość.

 

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Oli_remonty
14 czerwca 2019, 10:07
1/0

Fajny klimat nadają stare rzeczy. Najgorzej jak kuchnia jest cała biała i tyko biel.

luiza
14 czerwca 2019, 09:55
1/0

uważam to za fantastyczną alternatywę dla tradycyjnych mebli kuchennych. bardzo ciekawy wyglad

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95