kuchnieportal

Okapy sterowane smartfonem

Sprzęty AGD z funkcją zdalnego sterowania zajmują coraz silniejszą pozycję na rynku. Firma Ciarko stworzyła aplikację Ciarko Remote Control, która odpowiada na rosnącą popularność tego typu rozwiązań. Jak działa aplikacja i jakie możliwości zapewnia użytkownikom?

Okap_sterowany_smartfonem.jpg

Firma Ciarko, polski producent okapów kuchennych, opracowała funkcjonalną aplikację Ciarko Remote Control. Umożliwia ona zdalne sterowanie najnowszymi okapami marki za pośrednictwem modułu Bluetooth. Aplikacja dostępna jest dla większości urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android, Windows Phone oraz iOS. Jak rozpocząć korzystanie z Ciarko Remote Control? Należy pobrać z Internetu bezpłatną aplikację i połączyć się za pomocą Bluetooth z okapem (aplikacja jest dostępna w Google Play oraz App Store). Po krótkiej instalacji otrzymamy dostęp do jego zdalnego sterowania.

Zobacz też gotowe projekty domów w nowoczesnych i tradycyjnych technologiach: 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych

Funkcje aplikacji Ciarko Remote Control

Za pomocą smartfona z aplikacją Ciarko Remote Control możemy na odległość:

  • włączyć i wyłączyć okap;
  • zaprogramować czas, po którym nastąpi automatyczne wyłączenia okapu;
  • zmieniać tryb pracy okapu;
  • sprawdzić wysokość temperatury w obrębie strefy gotowania;
  • sprawdzić poziom zanieczyszczenia filtrów;
  • regulować natężenie oświetlenia LED zamontowanego w okapie.

Korzystanie z aplikacji jest ułatwione dzięki czytelnemu i intuicyjnemu interfejsowi.

 

Okap_sterowany_smartfonem_2.jpg

Smartfon w roli pilota

Na rynku dostępnych jest wiele okapów sterowanych zdalnie, jednak firma Ciarko poszła o krok dalej. W odróżnieniu od innych, podobnych rozwiązań aplikacja Ciarko Remote Control pozwala sterować okapem nie za pomocą pilota, ale smartfona, czyli urządzenia, które zazwyczaj mamy przy sobie. Dzięki temu ilość dodatkowych sprzętów jest ograniczona.

Polecamy również: Piekarnik sterowany smartfonem

W kontekście nowej propozycji od Ciarko może nasunąć się pytanie, czy funkcja zdalnego sterowania okapem, jest rzeczywiście potrzebna. Zapewne można obejść się bez niej, jednak podnosi ona komfort użytkowania okapu, jak i przekłada się większe zadowolenie z korzystania z kuchni. To rozwiązania sprawdzi się szczególnie w otwartych kuchniach, w których stół często jest oddalony od strefy gotowania. Dzięki aplikacji użytkownik będzie mógł wyłączyć okap w dowolnym momencie bez konieczności przerywania posiłku i odchodzenia do stołu.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95