kuchnieportal

Od czego rozpocząć remont w kuchni?

Od czego rozpocząć remont w kuchni?

W dzisiejszych czasach kuchnia to centrum życiowe większości mieszkań czy domów. Bardzo często połączona z salonem czy pokojem dziennym, sprawia, że spędzamy w niej dużo czasu i chcemy żeby była reprezentatywna. Jeśli zdecydujemy się remont kuchni, musimy się do tego jak najlepiej przygotować, żeby możliwie jak najmniej rzeczy nas zaskoczyło.

Co dokładnie chcemy wyremontować?

Dla jednych remont kuchni to wymiana wolnostojącej lodówki, a dla innych wymiana wszystkich mebli i zmiana ustawienia sprzętów. Dlatego jeśli w głowie zapaliła nam się żarówka z napisem „remont kuchni”, warto przeanalizować, co dokładnie chcemy zmienić.

Czy metamorfoza kuchni obejmie skuwanie płytek czy wymieniane będą tylko fronty szafek? Czy będziemy zmieniać położenie instalacji wodno – kanalizacyjnej czy tylko wymienimy meble kuchenne? Te pytania pozwolą nam określi wstępny plan remontu. Zarówno jeśli chodzi o budżet, który musimy przeznaczyć na remont, jak i całą logistykę tego procesu.

Po podjęciu decyzji o remoncie kuchni, zastanówmy się czy chcemy wykonać projekt kuchni. Teraz można to zrobić zarówno w sklepach budowlanych, jak i u profesjonalnych architektów, a nawet online. Takie projekty, dzięki doświadczeniu i umiejętnością wykonawców, pozwalają zwrócić uwagę na rzeczy o których często byśmy nawet nie pomyśleli. Pomyślmy także czy posiadamy wszystkie wymagane narzędzia ręcznie.

 

Jak się przygotować do remontu kuchni?

Jeśli zdecydowaliśmy się na gruntowny remont kuchni, to przed rozpoczęciem remontu kuchni zadbajmy o produkty spożywcze i wyposażenie kuchni. Szczególnie te pierwsze trzeba przenieść w miejsce, gdzie będą miały odpowiednie warunki. W przypadku elementów wyposażenia, warto zadbać o to, żeby nie popsuły się te, które będziemy chcieli wykorzystywać dalej.

Drugą sprawą są materiały wykończeniowe. Poprzez sklep online możemy zamówić praktycznie wszystko, co będzie nam potrzebne. Jednak wybór podłogi, mebli kuchennych, które posiadają systemy cargo, płytek ceramicznych, blat kuchenny, zlewozmywaki kamienne czy panel ścienny PCV ? warto pomyśleć o sprawdzeniu ich na żywo. Wybór tych produktów zwykle jest na lata i powinien być dobrze przemyślany.

 

Ile może kosztować remont kuchni?

Na pytanie od czego zacząć remont kuchni już odpowiedzieliśmy, pora na kolejne ciężkie pytanie: ile kosztuje remont kuchni? W zasadzie jest to pytanie otwarte, gdyż zależy od tak wielu czynników, że nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Warto spojrzeć jednak na główne czynniki, które mogą pomóc w określeniu budżetu remontowego.

 • Projekt wnętrza. Jeśli zlecimy to architektowi, to zapewne nasz budżet trzeba będzie zwiększyć.
 • Czy będziemy korzystać z pomocy fachowców. Remont wykonany we własnym zakresie zapewne jest tańszy, jednak choćby remont punktu wodno ? kanalizacyjnego, to nie są bardzo proste rzeczy.
 • Co z blatem? Zastosujemy stare drewno czy wolimy kamień?
 • Wymiana płytek. Czy mamy już dość starych płytek i chcemy kupić nowe płytki czy zostajemy przy tych, które są.
 • Meble kuchenne. W sklepach znajdziemy meble na każdą kieszeń. Pamiętajmy, że meble na wysoki połysk są droższe od standardowych. Warto przy okazji zadbać o poprawę funkcjonalności.

Jak widać tani remont kuchni jest możliwy, szczególnie w przypadku małych kuchni. Dodatkowo zdecydowanie prostsze jest wykonanie prac remontowych w domu jednorodzinnym niż w mieszkaniu. Przygotujmy się jednak na to, że koszt będzie liczony w wartościach rzędu tysięcy złotych.

 

Remont kuchni  – krok po kroku

 1. Dokładnie zaplanujmy zakres prac oraz skontaktujmy się z ekipą budowlaną
 2. Przygotujmy strefę gotowania w innym miejscu
 3. Wygospodarujmy dodatkową przestrzeń przed rozpoczęciem prac, gdzie będą mogły się znaleźć podstawowe narzędzia, takie jak ręczne narzędzia
 4. Zabezpieczmy pozostałe pomieszczenia i ściany
 5. Przeprowadźmy remont właściwy
 6. Posprzątajmy po remoncie
 7. Ukończmy dzieło za pomocą dodatków

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95