kuchnieportal

Nowoczesne kuchnie z otwartymi półkami

Nowoczesne kuchnie z otwartymi półkami

Modne kuchnie są otwarte. Nie chodzi wyłącznie o ich połączenie z salonem czy jadalnią, ale również o przełamanie jednolitych, zwartych brył mebli niezabudowanymi przestrzeniami. Odsłonięte półki w ciągu zabudowy kuchennej, przestronne regały czy panele z funkcjonalnymi akcesoriami pozwalają stworzyć kuchnię o bardzo indywidualnym charakterze i niepowtarzalnym wyglądzie. 

Nowoczesne profile w kuchniach: alternatywa dla tradycyjnych półek

W najnowszych trendach aranżacyjnych następuje stopniowy odwrót od jednolitych, minimalistycznych kuchni na rzecz projektów łączących zamknięte i otwarte przestrzenie.  Możemy to zaobserwować na przykładzie nowej oferty niemieckiego producenta mebli kuchennych na wymiar, firmy Nolte Küchen. Nolte już w swoich wcześniejszych projektach promowało wnętrza o spersonalizowanym charakterze. Otwarte półki umieszczone w zwartym ciągu zabudowy czy też stanowiące samodzielny element, były obecne m.in. w kuchniach Old Building, Penthouse i Terraced House. W najnowszych propozycjach od Nolte ten trend został rozwinięty i zdecydowanie wkracza do aranżacji kuchennych. Obok otwartych półek pojawiły się regały, które swoim wyglądem nawiązują do mebli pokojowych oraz systemy paneli dające niezwykłą swobodę kreowania wnętrza.

Nowoczesne_kuchnie_z_otwartymi_półkami_3.jpg  Nowoczesne_kuchnie_z_otwartymi_półkami_4.jpg
Fot. Panele z relingami, Nolte Küchen, www.nolte-kuechen.pl

Panele są wyposażane w półki i praktyczne relingi, na których można zawiesić m.in. kasetki na ręczniki papierowe, wyprofilowane półki na butelki, uchwyty z pojemnikami na noże i wiele innych akcesoriów. Dzięki relingom wybrane przedmioty kuchenne mamy zawsze pod ręką. Co więcej, system paneli pozwala również na zawieszenie odbiornika telewizyjnego w kuchni.

Nowoczesne_kuchnie_z_otwartymi_półkami_2.jpg
Fot. Kuchnia z linii Legno/Nova Lack, Nolte Küchen

Dodatkową ozdobę paneli stanowi oświetlenie LED, którego barwę oraz natężenie można dowolnie regulować za pomocą pilota. Wszystkie te detale sprawiają, że kuchnia staje się przytulna, klimatyczna i stanowi prawdziwe serce domu.

Dużo otwartości: półki, regały, wyspa?

Zamknięte szafki i szuflady tworzą przestrzeń dla wszystkich niezbędnych w kuchni rzeczy, również tych które niekoniecznie chcemy eksponować. Odsłonięte schowki pozwalają natomiast prezentować wybrane naczynia, designerskie akcesoria i inne, ulubione dodatki, aby tworzyć dzięki nim wyjątkową aranżację. Nieprzysłonięte półki, oprócz typowo kuchennych przyborów, zmieszczą np. książki czy ramki ze zdjęciami, które jeszcze bardziej podkreślą indywidualny rys kuchni oraz charakter jej właścicieli.

Nowoczesne_kuchnie_z_otwartymi_półkami_5.jpg
Fot. Wyspa kuchenna w kuchni z linii Artwood/Lux, Nolte Küchen

Niezabudowane schowki zostały również wprowadzone do projektów wysp kuchennych, przełamując ich jednolitą, niekiedy ciężką bryłę. Otwarte przestrzenie dodają całej kuchni lekkości i świeżego wyglądu. Dzięki nim wnętrze zyskuje bardziej domowy i przytulny charakter.

Niepowtarzalne zwieńczenie aranżacji kuchni

Jak dodatkowo podkreślić indywidualny wygląd kuchni? Ciekawie aranżując przestrzeń między dolną i górną częścią zabudowy. Ściana nad blatem roboczym zazwyczaj jest niezagospodarowana, dlatego stanowi świetną przestrzeń do wizualnej kreacji. Firma Nolte posiada w swojej ofercie szeroki wybór fotorealistycznych grafik o niezwykle ?smacznym? wyglądzie. Przedstawiają one m.in. owoce, warzywa, przyprawy czy ziarna kawy, a wszystko to ujęte w bardzo estetyczny sposób, z wyczuciem i fotograficzną precyzją. Modnym, a zarazem eleganckim rozwiązaniem są również panele 3D imitujące beton architektoniczny, mur z cegły lub z kamienia. To nowość w ofercie Nolte zaprezentowana podczas tegorocznych targów Hausmesse w Löhne (Niemcy).

Nowoczesne_kuchnie_z_otwartymi_półkami.jpg
Fot. Panel 3D o wzorze kamienia, Nolte Küchen

Trójwymiarowe panele idealnie odzwierciedlają naturalny kamień, cegłę czy beton. Jednocześnie, w przeciwieństwie do pierwowzoru, są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Gładka powierzchnia paneli pozbawiona jest bowiem załamań czy nierówności (w odróżnieniu np. od ściany wykonanej z kamiennych płytek), w które mogłyby wnikać zabrudzenia.

Otwarte przestrzenie w meblach kuchennych, dekoracyjne oświetlenie czy panele ścienne są elementami, które podkreślą niepowtarzalny charakter kuchni. Pozwolą one nadać wnętrzu niepowtarzalny wygląd i indywidualny styl, oddający gusta jego właścicieli. Dzięki temu kuchnia będzie estetycznym, a przy tym prawdziwie domowym miejscem.

Nowoczesne_kuchnie_z_otwartymi_półkami_6.jpg
Fot. Kuchnia z linii Soft Lack/Manhattan, Nolte Küchen, www.nolte-kuechen.pl

 

Polecamy:

Gotowe projekty domów

Projekty domów szkieletowych

Projekty garaży jednostanowiskowych

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95