kuchnieportal

Nowe szklane okapy Maris Plus od Franke

Nowe szklane okapy Maris Plus od Franke

Firma Franke wprowadziła na rynek nową serię okapów Maris Plus, które wyróżniają się wysoką funkcjonalnością oraz atrakcyjnym designem. Ich przemyślany, nowoczesny projekt został nagrodzony w prestiżowym konkursie wzornictwa przemysłowego reddot award 2015. 

Nowe_szklane_okapy_Maris_Plus_od_Franke.jpg

Okapy przestały być jedynie urządzeniami, które mają zapewnić sprawne oczyszczenie powietrza w kuchni. Coraz częściej pełnią również rolę ozdoby wnętrza i ważnego elementu aranżacji. Wybierane są nie tylko pod kątem swoich parametrów użytkowych, ale również designu. Z tego względu nowoczesne okapy wyróżniają się przemyślanym i dekoracyjny  wyglądem. Przykładem tego jest nowe okapy ścienne Maris Plus od Franke. Wykończone białym lub czarnym szkła łatwo wkomponują się w nowoczesną aranżacje kuchni, stają się jej eleganckim dopełnieniem.

W serii Maris Plus dostępne są dwa modele okapów:

 • FMPL 606 (w bieli i w czerni)  – o szerokości 60 cm.
 • FMPL 906 (w bieli i w czerni)  – o szerokości 90 cm.

Oba typy mogą pracować w obiegu otwartym i zamkniętym, a zatem sprawdzą się zarówno w roli wyciągu, jak i pochłaniacza. Zasysanie krawędziowe zapewnia efektywne oczyszczenie powietrza, a trzy biegi pracy pozwalają na dostosowanie trybu pracy urządzenie do warunków panujących w kuchni.  Urządzenie działające na biegu intensywnym jest w stanie oczyścić 870 m3 w ciągu godziny. Jego wydajność na biegu najwyższym wynosi natomiast 650 m3/h, na najniższym 280 m3/h.

Nowe_szklane_okapy_Maris_Plus_od_Franke_2.jpg

Nowe okapy od Franke odznaczają się bardzo cichą pracą, co w istotny sposób przekłada się na komfort osób przebywających w kuchni (głośność na biegu najwyższym wynosi 67 dB(A), na biegu minimalnym – 49 dB(A) ). Ponadto Maris Plus posiadają klasę energetyczną A+, bezszczotkowy silnik oraz energooszczędne oświetlenie LED z możliwością przyciemniania. Lampy LED gwarantują niewielką emisję ciepła i równomierne rozprowadzenie światła.

Nowe_szklane_okapy_Maris_Plus_od_Franke_4.jpg

Maris Plus są wyposażone w funkcje podnoszące komfort ich użytkowania, m.in.

 • sterowanie za pomocą pilota,
 • wyłącznik czasowy, za pomocą którego urządzenie wyłącza się automatycznie po upływie czasu zaprogramowanego przez użytkownika,
 • wskaźnik nasycenia filtrów, który przypomina o konieczności oczyszczenia lub wymiany filtra.

 

Nowe_szklane_okapy_Maris_Plus_od_Franke_4.jpg

Dodatkowe informacje o produkcie:

 • Moc silnika – 270 W
 • Liczba biegów – 3 + Int
 • Oświetlenie – LED: 2×1 W,
 • Wylot powietrza do góry bądź do tyłu
 • Minimalna wysokość nad płytą elektryczną – 450 mm
 • Cena: od 3 099 zł

źródło: FRANKE

 

Zobacz też: 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95