kuchnieportal

Nietypowe połączenia aranżacyjne według Studio Mono

Nietypowe połączenia aranżacyjne według Studio Mono

Fot. Studio Mono. Autor projektu: Magdalena Franz.

Rozwiązania marki Bauformat wykorzystane przez Studio Mono dały efekt w postaci ciekawej, funkcjonalnej przestrzeni, która zachwyca nietypowymi, eklektycznymi zestawieniami materiałów i form. Możemy znaleźć tu inspiracje stylem industrialnym, nowoczesnym, glamour. Całość zachwyca oryginalnością!

Eklektyzm niejedno ma imię!

W przypadku tego projektu, zadaniem projektantów było stworzenie wielofunkcyjnego wnętrza z wydzielonymi strefami: częścią kuchenną, jadalnianą i wypoczynkową. Ponieważ jest to jedna wspólna przestrzeń należało tu szczególnie zadbać o spójność wszystkich elementów aranżacji, tak by tworzyły jedną, stylistycznie zgraną całość. Inwestorzy zostawili autorce tego projektu – Magdalenie Franz swobodę, jeśli chodzi o stylistykę wnętrza i rozwiązania projektowe. Nadrzędnym celem była dla nich kreacja nowoczesnej, oryginalnej przestrzeni przy zachowaniu parametrów funkcjonalnych i użytkowych.

To co w odpowiedzi zaproponowała autorka projektu to subtelny eklektyzm form i materiałów, który łączy w sobie różne trendy i motywy architektoniczne – nawet te,  które na pierwszy rzut oka mogą do siebie zupełnie nie pasować. Projektantka wprowadziła do wnętrza motywy industrialne, nowoczesne oraz glamour. Całość prezentuje się niezwykle szykownie, a przy tym spójnie. Dominuje tu kolorystyka szarości, która została delikatnie przełamana akcentem w postaci m.in. różowych foteli oraz oryginalną barwą miedzi na urządzeniach małego AGD oraz uchwytów gałkowych.

 

Meble na medal

Zabudowa części kuchennej to przykład swobody i wyobraźni w łączeniu różnych form a także doskonałego zmysłu projektowego Magdaleny Franz. W projekcie tej kuchni wykorzystaliśmy fronty marki Bauformat – Torino (stylizowany front z szeroka ramą) i fronty Brest w kolorze Concrete White – prosty w formie front wyróżniający się ciekawą kolorystyką imitujący naturalny cement.  Pomimo, że są to dwa różne stylistycznie typu frontów, łączy je wspólny mianownik w postaci podobnej kolorystyki. Niejednorodność form bazowego dla zabudowy kuchennej materiału, jakim są fronty kuchenne, idealnie wpisuje się w eklektyczny charakter całego wnętrza. – mówi autorka projektu Magdalena Franz.

Zabudowę kuchenną charakteryzują doskonałe parametry użytkowe. Piekarnik wbudowany w zabudowę słupkową, został przez projektantów usytuowany na takiej wysokości, aby korzystanie z niego było jak najbardziej komfortowe. Niewielka przestrzeń aneksu kuchennego została w pełni zagospodarowana, a wszystkie ważne elementy wyposażenia udało się w niej kompatybilnie umieścić. Sprzęty są ustawione obok siebie w odpowiedniej kolejności, według zasady tzw. „ciągu roboczego”. Początkiem ciągu jest lodówka, potem zlew, następnie miejsce do krojenia i przygotowywania żywności, czyli blat, a na koniec piekarnik oraz płyta kuchenna. Taka organizacja przestrzeni jest zgodna z sekwencja czynności wykonywanych podczas przygotowywania posiłków, co sprzyja sprawnemu, komfortowemu ich wykonywaniu.

Dekor-acja z drewna

Oryginalnym detalem w całej aranżacji jest piękny, drewniany stół.  Wyrazisty, ciepły odcień litego drewna z wyraźną linią usłojenia, wybija się swoim nietypowym wyglądem na tle szarości. Kropką nad „i” są tutaj miękkie fotele z welurową tapicerką w odcieniach intensywnej oraz zgaszonej fuksji, a także dominującej w całej kuchni jasnej i ciemnej barwie szarości.

Przy realizacji projektu jej autorzy nie zapomnieli również o odpowiednim oświetleniu. Oprócz podświetlanych wnęk w szafkach kuchennych i oświetleniu podblatowym, nad stołem zamontowano wiszący żyrandol w stylu glamour. Szklane i chromowane elementy m.in. delikatne kryształki odbijające światło, wprowadziły do pomieszczenia element prawdziwego luksusu.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych

 

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95