kuchnieportal

Modne materiały i kolory w aranżacjach kuchni na rok 2019

Modne materiały i kolory w aranżacjach kuchni na rok 2019

Fot. Kuchnia z linii Tavola (kolor: Eiche barolo)/Soft Lack, Nolte Küchen

Kolorystyka i materiały nawiązujące do natury, drewno i jego równie trwałe odwzorowania w postaci frontów laminowanych, meble wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu – to kilka przykładowych trendów, które będą wieść prym w nadchodzącym 2019 roku. Zobaczmy czym będą się charakteryzować modne kuchnie w najbliższym sezonie na przykładzie firmy Nolte Küchen, jednego z czołowych producentów mebli kuchennych.

Kuchnia 2019

Niemiecki producent Nolte Küchen oferuje szeroki wybór frontów w wielu różnych grupach cenowych dopasowanych do potrzeb swoich klientów. Przegląd oferty tej firmy pokazuje bogaty wybór naturalnej, stonowanej kolorystyki frontów kuchennych dostępnej zarówno w chłodniejszych, jak i cieplejszych tonacjach a także dostępność ciekawych materiałów począwszy od naturalnego drewna po nakładany ręcznie cement, ciekawe imitacje naturalnej skóry czy też fronty o niezwykłych właściwościach: ferromagnetyczne (można przyczepiać do nich magnesy) lub pokryte specjalną powłoką zabezpieczającą przed powstawaniem na froncie odcisków palców. Coraz silniejszy jest również trend eko, dbałości o środowisko i zrównoważonej gospodarki surowcami naturalnymi ? dotyczy to zarówno aranżacji wnętrz, jak i naszego codziennego życia. Jeśli cenimy sobie te wartości, z łatwością zrealizujemy również wnętrza kuchenne w tym duchu w nadchodzącym sezonie. W ofercie firmy Nolte Küchen na 2019 jako tegoroczna nowość pojawiła się nowa linia frontów bazującą na materiałach pochodzących  z recyklingu. Przyjrzyjmy się bliżej tym, jak i kilku innym ciekawym trendom w aranżacjach kuchni, które będą obowiązywać w nadchodzących miesiącach.

Stylowe i wyraziste fronty drewniane 2019

Naturalne drewno prezentuje się efektownie, wprowadza domową atmosferę do kuchni i świetnie komponuje się z innymi materiałami. W nadchodzącym sezonie będziemy mieć okazję zobaczyć jeszcze więcej aranżacji z wykorzystaniem tego materiału. Czołowi producenci mebli kuchennych oferują coraz większy wybór frontów bazujących na naturalnym drewnie. Wśród wielu oferowanych przez Nolte Küchen tegorocznych nowości pojawiła się m.in. linia dębowych fornirowanych frontów TAVOLA. Linia ta dostępna jest w dwóch odcieniach: jasnym Pinot i ciemnym Barolo. Nazwy kolorów tych frontów odwołują się nazw francuskich win produkowanych ze szczepów winorośli (pinot) i włoskich, czerwonych win pochodzących z Piemontu (barolo). Ciekawe, oryginalne wybarwienia i naturalny, przyjazny w dotyku materiał, jakim jest drewno to zdecydowane atuty tej linii.

Uzupełnieniem linii frontów kuchennych Tavola mogą być półki ścienne w takiej samej kolorystyce. Dzięki temu aranżując kuchnię otwartą na salon, łatwiej jest z takim rozwiązaniem uzyskać efekt spójności aranżacyjnej obu pomieszczeń. Stylowy charakter półek z linii Tavola podkreśla oświetlenie wbudowane w ich ścianki boczne.

Fot. Kuchnia z linii Legno (kolor: Eiche Sepia)/Nova Lack, Nolte Küchen

Tavola to nie jedyny fornirowany naturalnym drewnem front, jaki ma w swej ofercie Nolte Küchen. Dobrze znaną, ceniona za efektowy wygląd jest również linia Legno wyróżniają się unikalnym, wyrazistym rysunkiem drewna: z widocznym usłojeniem i sękami. Linia ta została  zaprezentowana w ofercie niemieckiego producenta, jako nowość dwa sezony temu. W tym roku w odpowiedzi na rosnącą popularność ciemnych kolorów w aranżacjach wnętrz niemiecki producent wprowadził nowy kolor do oferty frontów z tej linii: efektowny, ciemno szary Eiche Sepia.

Metal i jego odpowiednik o podobnych właściwościach

Niezmiennie modne były, jak i będą industrialne oraz nowoczesne aranżacje kuchenne.  Popularne w poprzednich sezonach cały czas pojawiają się w projektach czołowych projektantów wnętrz, na targach wnętrzarskich, jak i w ofercie producentów mebli kuchennych. Ich cechą charakterystyczna jest wykorzystanie materiałów takich jak: metal i beton.  W ofercie Nolte Küchen dostępna jest  m.in.  linię frontów wykonanych z metalu (fronty METAL) oraz wykończone lakierem ferromagnetycznym z drobinkami metalu (fronty FERRO), które doskonale oddadzą charakter industrialnych oraz nowoczesnych wnętrz.   Do obu rodzajów tych frontów za pomocą magnesów możemy przyczepić zdjęcie, listę zakupów czy karteczkę z wiadomością dla domowników.

Fot. Kuchnia z linii Portland (kolor: Cement antracite )/Corona, Nolte Küchen

Skóra i beton w aranżacji wnętrz

Innym ciekawym materiałem dostępnym w ofercie Nolte Küchen są fronty pokryte warstwą ręcznie nakładanego cementu (linia PORTLAND), które doskonale sprawdzą się w loftowej stylistyce. Fronty są wytrzymałe, a zarazem charakteryzuje je ciekawy wizualnie efekt – w zależności od kata padania światła front za każdym razem będzie prezentował się inaczej. Do wyboru mamy dwa warianty kolorystyczne z tej linii: jasnoszary (Cement agate grey) oraz ciemnoszary (Cement anthracite).

Fronty kuchenne Nappa od Nolte Küchen

Fot. Kuchnia z linii Nappa (kolor: Inca Gold)/Nature, Nolte Küchen

Oryginalne, spersonalizowane wnętrza to coraz częściej marzenie wielu osób aranżujących swoje domy i mieszkania. Ciekawe, nietuzinkowe kuchnie zrealizujemy wykorzystując na frontach kuchennych np. materiał o fakturze naturalnej skóry dostępny w ofercie Nolte Küchen (linia frontów NAPPA). Linia Nappa jest dostępna w dwóch wersjach  kolorystycznych: złocistym beżu (Inca Gold) i głębokim brązie (Brazylian Brown). Elegancka, niepowtarzalna struktura tych frontów przyciąga uwagę i nadaje wnętrzu oryginalnego, wyjątkowego charakteru.

 

     

Fot. Linia frontów Vida (kolor (kolor: Cotton papytus i Cotton quarz), Nolte Küchen

Modna kuchnia 2019 to będzie również taka, która powstała na bazie materiałów pochodzących z recyklingu. Ofertę  nowości niemieckiego producenta mebli uzupełnia linia Vida w dwóch odcieniach – jasno szarym (Cotton papytus)  i kwarcu (Cotton quarz). Fronty mebli z tej linii bazują w 100% (zarówno sama płyta, jak i wierzchnia warstwa dekoru)  na materiałach pozyskiwanych z surowców wtórnych.  Celem takiego sposobu produkcji jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów.  To zresztą nie jedyny element ekologii obecny w procesie powstawania mebli Nolte Küchen. Firma może się pochwalić certyfikatami PEFC i FSC, które świadczy, że produkty tej firmy powstają w ramach prospołecznej gospodarki leśnej opartej o zasady zrównoważonego rozwoju środowiska.

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Piekarnik Ani
13 stycznia 2019, 19:14
6/0

Można oglądać i oglądać

Lidia
23 listopada 2018, 14:52
9/2

Nova Lack Nolte wygląda rewelacyjnie. Chcę taką mieć! 🙂

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95