kuchnieportal

Modna kuchnia w szarościach i beżach

Modna kuchnia w szarościach i beżach

Nowe kolekcje czołowych producentów mebli kuchennych to zwrot w trendach kolorystycznych. Modna kuchnia nadal jest jasna, ale już nie wyłącznie biała. Stylowe beże i szarości coraz częściej zastępują biel lub są z nią efektownie łączone. Jak skomponować estetyczną kuchnię w modnej kolorystyce? O tym w naszym artykule.

Nowe oblicze modnej kuchni – beż i szarość

 

Beż wprowadza do kuchni elegancję oraz ponadczasowy szyk. Sprawia zarazem, że pomieszczenie zyskuje przytulny, prawdziwie domowy klimat. Z tego powodu ciepłe beże doskonale wpisują się w modny koncept kuchni otwartej, w której dąży się do podkreślenia niepowtarzalnego stylu wnętrza oraz charakteru jej właścicieli.

Szarości pozwalają natomiast wykreować kuchnię surową, elegancką, ale również obdarzoną niepowtarzalnym charakterem. Niezwykle ciekawy efekt daje łączenie tego koloru z powierzchniami o drewnianym wybarwieniu: szarość podkreśla nowoczesny styl wnętrza, natomiast drewno subtelnie łagodzi jego charakter.


Fot. Kuchnia z linii Artwood/Feel, Nolte Küchen

Widać to m.in. na przykładzie najnowszych projektów niemieckiego producenta mebli kuchennych na wymiar, firmy Nolte Küchen. Wśród nich odnajdziemy propozycje bazujące na łączeniu szarych lakierów z wysokiej jakości naturalnymi fornirami (linia Legno i Nature) oraz z laminatami imitującymi drewno (linie Manhattan i Artwood). Taka kompozycja pozwala wykreować harmonijne wnętrze: jednocześnie surowe, naturalne i przytulne.

Przytulny, szary total-look

Co ciekawe, szara zabudowa w wersji total-look także może być przytulna. Świetnie ilustruje to kuchnia Nolte Küchen z linii Linea (Linea jest kolejną nowości w ofercie niemieckiego producenta). Aby uzyskać ciepły efekt, projektanci Nolte zestawili szare meble z modnym panelem 3D wiernie imitującym wygląd naturalnego kamienia w odcieniach beżu i brązu.


Fot. Kuchnia z linii Linea, Nolte Küchen

Mat kontra połysk

W najnowszych kolekcjach mebli kuchennych następuje zwrot w kierunku powierzchni matowych. Tendencję tę widać m.in. w nowej ofercie Nolte Küchen. Nolte poszerzyło swoją bazę produktów o linię frontów Feel wykończonych matowymi lakierami w palecie bieli, beży i szarości.


Fot. Kuchnia z linii Stone/Feel, Nolte Küchen

Niemiecki producent już w zeszłorocznej kolekcji promował matowe lakiery, czego przykładem były dwie linie kolorystyczne: Home i Castle. Pierwsza: ciepła i intrygująca, druga bardziej surowa, chłodna oraz stonowana. Nowa seria frontów Feel to kontynuacja tego trendu, przy czym oparta jest ona na neutralnych, klasycznych barwach.

Zobacz też gotowe projekty domów w nowoczesnych i tradycyjnych technologiach: 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych

Moda na matowe powierzchnie nie sprawiła jednak, że fronty w połysku został pominięte przez projektantów Nolte. Linię lakierowanych frontów Lux (w wykończeniu high-gloss) poszerzono bowiem o nowy, szary kolor: Papyrusgrey (barwa ta znalazła się również w liniach frontów Feel i Linea).


Fot. Kuchnia z linii Lux (kolor Papyrusgrey), Nolte Küchen

Zarówno fronty z linii Feel, jak i Lux mogą być łączone z frontami Artwood lub Stone. Pierwsze perfekcyjnie odwzorowują rysunek drewna, drugie ? kamienia.  Laminaty Artwood i Stone odznaczają się wysoką wytrzymałości, dlatego polecane są do kuchni szczególnie narażonych na powstawanie uszkodzeń.

Biel w nowej odsłonie

Zwrot ku beżom i szarością nie oznacza, że musimy całkowicie zrezygnować z bieli w kuchni. Nadal jest ona jedną z najmodniejszych propozycji aranżacyjnych, jednak zmienił się stopień nasycenia nią projektów. Miejsce jednolicie białych mebli zajęły kuchnie, w których biel zestawiana jest z innymi kolorami lub kamiennymi i drewnianymi dekorami.


Fot. Kuchnia z linii Nova Lack/Nature, Nolte Küchen

Takie rozwiązanie rekomendowane jest m.in. przez Nolte Küchen. Łączenie bieli z pięknymi, drewnianymi powierzchniami lub ciepłymi barwami (np. beżem) pozwala stworzyć świeżą, a zarazem przytulną kuchnię zgodną z najnowszymi trendami.

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Joanna
29 stycznia 2016, 11:19
1/0

Ostatnia pokazana w artykule kuchnia jest piękna, zachwyciła mnie

JC
28 stycznia 2016, 22:27
1/0

matowe lakiery wyglądają pięknie, tylko muszą być naprawdę dobrej jakości i dobrze położone

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95