kuchnieportal

Modna kuchnia 2016 – przegląd wiodących trendów

Modna kuchnia 2016 – przegląd wiodących trendów

Tragi Mebli Kuchennych Hausmesse w niemieckim Löhne (w tym roku wydarzenie to miało miejsce 19-25 września) wyznaczają nowe trendy i są doskonałym źródłem oryginalnych pomysłów na aranżację kuchni. Jakie nowe, ciekawe tendencje w designie mebli i wnętrz kuchennych zaobserwowaliśmy? Czym będzie wyróżniać w tym roku modna, nowoczesna kuchnia? Przedstawiamy najmodniejsze rozwiązania dedykowane kuchniom zaprezentowane na Targach Hausmesse na przykładzie oferty jednego z największych na świecie producentów mebli kuchennych na wymiar – firmy Nolte Küchen.

1. Bliżej natury, czyli piękne forniry w kuchni

W aranżacjach kuchnie pojawia się coraz więcej drewna. Ociepla ono wizerunek kuchni i jednocześnie podkreśla jego ekskluzywny charakter (fornir to jeden z najdroższych materiałów z jakich wykonuje się meble). Nolte Küchen zaprezentowało w tym roku m.in. nową linię frontów fornirowanych o wdzięcznej nazwie Legno (czyt. Lenio). To doskonała komplementacja znanej z ubiegłych lat linii frontów fornirowanych Nature. Czym się wyróżniają nowe forniry Legno? Legno to po włosku drewno naturalne i niedoskonałe a przez to piękne. Widoczna struktura drewna, jego nieregularne usłojenie ? wszystko to podkreśli niepowtarzalność i ekskluzywność mebli.

Modne-kuchnie-2016-przegląd-wiodących-trendów.jpg
Fot. Kuchnia z linii Legno/Soft Lack, Nolte Küchen

Doskonale również wpisuje się w najnowszy trend jakim jest zwrot ?ku naturze?, czyli występowanie ciepłych, naturalnych kolorów i materiałów w aranżacjach pomieszczeń mieszkalnych. 3 nowe kolory (Eiche Champagner, Eiche Marone i Eiche Truffel) z linii Legno można dowolnie zestawiać z frontami szklanymi oraz lakierowanymi w połysku i macie. Linia fornirowanych frontów Leno to zdecydowany hit w ofercie niemieckiego producenta oraz prawdziwa gratka dla miłośników drewna w aranżacjach wnętrz.

2. Otwarte półki, relingi i TV w kuchni

Gładkie, jednolite powierzchnie, brak uchwytów (lub delikatny, niewidoczny frezowany uchwyt) oraz zwarta, kubistyczna zabudowa  ? takie kuchnie zdecydowanie najczęściej kupowaliśmy w latach ubiegłych. Ten trend jednak się zmienia. Już w roku ubiegłym mogliśmy dość często zaobserwować otwarte półki urozmaicające aranżacje kuchenne (czasem stanowiły łącznik pomiędzy strefą dzienna i kuchenną w kuchniach otwartych na salon). W tym roku otwarte regały, duża ilość niezabudowanych półek w zwartej zabudowie oraz półki wolno wiszące to bardzo częsty widok na targach Hausmesse. Nolte Küchen oferuje dodatkowo (oprócz wyżej wspomnianych) bardzo ciekawe systemy paneli, które pozwolą stworzyć indywidualne, niepowtarzalne aranżacje kuchenne.

Modne-kuchnie-2016-przegląd-wiodących-trendów-2.jpg
Fot. Systemem paneli w kuchni firmy Nolte Küchen. Kuchnia z linii Legno/Nova Lack.

Czemu warto się im przyjrzeć bliżej? Systemy paneli umożliwiają oczywiście zawieszenie półek (świetne miejsce na książki kucharskie, elementy dekoracyjne oraz inne przedmioty oddające charakter kuchni i nasze upodobania). System ten daje również możliwość zawieszenia praktycznych relingów ? to doskonały sposób, by mieć w zasięgu ręki akcesoria kuchenne, takie jak chochle do zup, noże i inne potrzebne w kuchni przedmioty. Docenia go także posiadacze mniejszych kuchni, którym pozwoli zaoszczędzić wolną przestrzeń w szafkach i szufladach kuchennych. System paneli umożliwia również zawieszenie odbiornika telewizyjnego w kuchni. Dekoracyjny charakter paneli podkreśla dodatkowo oświetlenie, którego barwę (ciepłe-zimne) oraz natężenie (jasne?ciemne) można sterować za pomocą pilota, podobnie jak inne elementy oświetlenia w kuchniach Nolte.
Nowoczesna, modna kuchnia w najbliższym sezonie coraz lepiej będzie oddawać indywidualność i charakter jej właścicieli. Otwarte, niezabudowane przestrzenie stwarzają doskonałą okazję, by wyeksponować, np. kolekcję książek kucharskich, miniogródek z ziołami czy też przywiezione z podróży orientalne przyprawy.

Fotorelacja z Targów Hausmesse 2016

3. Najmodniejsze wzory i kolory 2016 (drewno, kamień, beże i szarości)

Wzory kamienne oraz drewniane w poprzednich sezonach były ważnym elementem modnych aranżacji kuchennych. Nie inaczej będzie i w najbliższym sezonie. Laminaty kamienne i drewniane nadają kuchni modny, naturalny wygląd oraz oferują duże możliwości aranżacyjne.

Modne-kuchnie-2016-przegląd-wiodących-trendów-3.jpg
Fot. Kuchnia z linii Artwood/Feel, Nolte Küchen.

To co zaskakuje to wręcz perfekcyjne odwzorowanie naturalnego drewna i kamienia, jakie spotkaliśmy na targach Hausmesse. Współczesna technologia umożliwia tworzenie coraz doskonalszych imitacji natury (idealne odwzorowanie kolorów, wypukłości i nierówności charakterystycznych dla kamienia czy drewna). Rozróżnienie natury od imitacji było praktycznie nie możliwie na pierwszy rzut oka. To świetna alternatywa dla droższych materiałów (fornirów kamiennych i drewnianych). Ze względu na wyjątkową odporność na zadrapania i trwałość firma Nolte Küchen dedykuje swoje nowe linie laminatów Artwood i Stone do miejsc, w których meble kuchenne są szczególnie narażone na zniszczenia (obecność dzieci, zwierząt). Obie linie dostępne są również w zestawieniu z nową serią matowych, lakierowanych frontów Feel. Linia Feel (lack laminat w modnych, stonowanych beżach i szarościach), to kolejna nowość zaprezentowaną na targach przez firmę Nolte.

Modne-kuchnie-2016-przegląd-wiodących-trendów-4.jpg
Fot. Kuchnia z lini Stone/Feel, Nolte Küchen.

Kuchnie ?całe w bieli? (szczególnie te na wysoki połyk), modne w ubiegłych sezonach, obecnie coraz rzadziej pojawiają się na salonach. Najwięksi producenci, m.in. Nolte Küchen w tym roku na targach Hausmesse prezentowali gamę matowych lakierów (począwszy od delikatnych, jasnych odcieniach beżu i szarości po bardziej nasycone kolory). Nowoczesna, modna kuchnia jest więc nadal jasna, ale już nie monochromatycznie biała. Królują pastelowe, jasne odcienie. Matowa biel rekomendowana jest, jako dodatek do dekorów drewnianych i kamiennych lub w połączeniu z innymi matowymi kolorami.

4. Technologiczne rozwiązania w meblach kuchennych  
Na Targach Hausmesse tradycyjnie nie zabrakło również ciekawych technologiczne rozwiązań do kuchni. Oprócz znanych technologii takich jak np. fronty mebli zamykane elektrycznie za pomocą przycisku czy okapy, które chowają i wysuwają się z blatu, firma Nolte Küchen zaprezentowała ładowarkę indukcyjna do telefonów komórkowych wbudowaną w blat mebli kuchennych. Wystarczy położyć smartfona w wybranym miejscu na blacie, by ten rozpoczął gromadzenie energii. Coraz więcej modeli telefonów można ładować w ten sposób. Blaty kuchenne z wbudowaną, bezprzewodową ładowarką indukcyjną są odpowiedzią na rosnącą popularność tego rozwiązania technologicznego.
3 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Dendrolog
14 listopada 2017, 15:31
0/0

Drewno w kuchni ponadczasowe,chociaż bałam się tych komunistycznych boazerii! Całkiem niepotrzebnie,bo aranżacje i technologie całkiem inne. No i możemy sobie wybrać dodatki do kuchni w stylu retro[np. okap],lub zaszaleć i kuchnię zrobić całą w stylu skandynawskim.No a telewizor w kuchni ,no chyba nie ,już bym z tej strefy nigdy nie wyszła!

julita
25 sierpnia 2017, 14:20
0/0

Tam gdzie drewno, tam i odnaleźć może się świetnie fenomenalnie funkcjonalny styl skandynawski. Kuchnia w takim stylu przyjmie wszystko, co jej damy, w tym okapykuchenne, które zazwyczaj kojarzą sie nam z ciężkością, nieprzystosowaniem do zadnego wnętrza.

hanka
7 sierpnia 2016, 17:20
3/0

Modna kuchnia i wszędzie drewno jest, moim zdaniem to jest trend, który nigdy się nie zmieni. Artcore ma ładne odcienie podłóg, które również rewelacyjnie się sprawdza,

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95