kuchnieportal

Klasyka wiecznie modna – klasyczne kuchnie

Klasyka wiecznie modna – klasyczne kuchnie

Klasyczne meble kuchenne nie tracą nic ze swej urody, a dla wielu ludzi stanowią niezmiennie od lat atrakcyjne rozwiązanie dla wystroju własnej kuchni. Nie zawsze awangarda i wyszukany design potrafią bowiem dać rozwiązanie najatrakcyjniejsze…

Fot. Kuchnia klasyczna Family Line Anake, www. kuchnie.brw.com.pl

Uroda klasycznych mebli

To, co nazywamy klasycznymi meblami do kuchni, charakteryzuje się spokojną tonacją z kilkoma cechami charakterystycznymi dla takiego rodzaju wystroju kuchni. Meble te, mimo że utrzymane w dyscyplinie budowy modułowej, posiadają na ogół bardziej finezyjne wykończenia, a często nawet drzwiczki szafek wiszących ozdobione są szybami i złoceniami. Szuflady i szafki posiadają uwypuklenia oraz charakterystyczne ozdobne uchwyty. Kolory są spokojne i stonowane, utrzymane w gamie barw naturalnych lub bieli. Biel dla mebli kuchennych świetnie się sprawdza i nawiązuje do długiej tradycji, w której meble kuchenne najczęściej wykańczano w kolorze białym – dla podniesienia estetyki oraz łatwości utrzymania czystości w pomieszczeniu kuchennym.

Kuchnia klasyczna Family Line Anake, BRW

Spokojne zaokrąglone linie mebli we wszystkich naturalnych jasnych odcieniach drewna, z nutą ciepłego dodatku, aby ożywić i ocieplić kolor. Przody wykończone wypukłościami i wytłoczeniami, jednak w spokojnych liniach geometryzujących, bez nachalnych elementów podkreślających familijny charakter tych mebli. Pełna gama różnego rodzaju szafek, dostawek i szafek wiszących – pozwala na dowolne skomponowanie bardzo przyjaznego dla kuchni środowiska pracy. Wszystko razem tworzy wymarzony klimat rodzinnej kuchni dla każdego spokojnej, zwyczajnej, ceniącej urodę domu, rodziny. Szafki i szuflady wykończono stylowymi uchwytami podkreślającymi urok mebli.

Zestawy Sycylia firmy Gawin oraz Gała Meble

Chociaż obydwa zestawy nazywają się podobnie, jednak różnią się nieco. Biały zestaw firmy Gawin uderza swoją prostotą graniczącą ze stylem rustykalnym, przy zachowaniu klasycznej elegancji wykończenia, takiej jak uchwyty, szyby w oknach szafek wiszących oraz wytłoczenia na przodach. Jest bardzo estetycznie dopracowany i delikatny, co zostało podkreślone jeszcze bardziej białym kolorem mebli. W sumie zestaw ten robi bardzo dobre wrażenie poprzez swoją stylizację, nie popadającą ani w anachronizm, ani w przesadę. Tak elegancko i prosto dobrane elementy wystroju mebla pozwalają na dopasowanie naszej kuchni prawie do każdego stylu urządzenia całego mieszkania, a kilka drobiazgów umieszczonych w takiej kuchni może wydobyć tak jej rustykalny charakter, jak i oszczędną elegancję.

Klasyczne meble Gawin
Fot. Kuchnia klasyczna Sycylia, www. gawin.pl

Drugi zestaw, Sycylia, prezentowany przez firmę Gała Meble, jest rozwiązaniem za to niesłychanie praktycznym, proponującym dla naszej kuchni ogromny zakres modułów, z jakich możemy skomponować optymalne miejsce dla siebie. Otrzymujemy otwarty system do swobodnego zabudowywania kuchni. Ta pomysłowa oferta daje ogromne możliwości i łatwo dopasuje się do każdej dostępnej przestrzeni, jaką posiadamy. Meble te ponadto cechują się prostą elegancką linią dostępną w szerokim zakresie naturalnych barw drewna. Dopasowane uchwyty szafek i szuflad tworzą naturalnie elegancki wystrój mebli. Ta kuchnia jest niezwykle uniwersalna i będzie pasować do klasycznie pojętej estetyki domu w spokojnym, stonowanym wystroju,jaki sprzyja rodzinnemu charakterowi wystroju tego kompletu.

Kuchnia klasyczna Sycylia Gała Meble
Fot. Kuchnia klasyczna Sycylia, www. galameble.pl
 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95