kuchnieportal

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do małego mieszkania? Sprawdź!

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do małego mieszkania? Sprawdź!

W małym mieszkaniu każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Dlatego urządzając lokal o niewielkim metrażu, należy ze szczególną starannością dobrać te elementy, które zajmują najwięcej przestrzeni. I wcale nie muszą to być meble czy duże sprzęty – okazuje się, że wiele miejsca zabierają zwykłe drzwi. W małych mieszkaniach otwarte skrzydło drzwiowe może bardzo przeszkadzać. Czasem wręcz zdarza się, że drzwi położonych blisko siebie pomieszczeń zawadzają o siebie albo wręcz na siebie zachodzą.

Jak temu zaradzić? Szczególnie warto zainteresować się drzwiami przesuwnymi oraz łamanymi. W poniższym tekście poznasz podstawowe informacje na ich temat.

Drzwi przesuwne – idealne do małego metrażu

Drzwi przesuwne nadają pomieszczeniu elegancki, nowoczesny styl, przede wszystkim jednak zapewniają ogromną oszczędność przestrzeni. Są bardzo lekkie, więc z ich otwieraniem poradzą sobie nawet dzieci, oraz stabilne, co eliminuje ryzyko, że spadną i zrobią komuś krzywdę. Warto jednak pamiętać, że choć takie drzwi zajmują stosunkowo mało przestrzeni, to jednak po otwarciu zabierają nieco miejsca na ścianie. Nie można więc powiesić obok nich szafki lub chociażby zdjęć.

Drzwi tego typu przesuwają się po prowadnicy, którą montuje się do ściany lub, w przypadku większych skrzydeł, do sufitu. Można też znaleźć modele, których systemy przytwierdza się do podłogi, lecz jest to rzadziej spotykane rozwiązanie. Wiele osób obawia się o estetykę systemów jezdnych, są one jednak proste, niewielkie i nie rzucają się w oczy. Ewentualnie można je ukryć za specjalnym karniszem.

Ciekawym wariantem są drzwi przesuwne montowane w specjalnej kasecie, do której chowają się po otwarciu. Drzwi można również obudować dodatkową ścianką z płyt kartonowo-gipsowych – sprawi ona, że ściana stanie się wyraźnie grubsza, ale za to przestrzeń na niej będzie można wykorzystać na przykład do ustawienia mebli.

Drzwi łamane – alternatywa dla drzwi przesuwnych

Drzwi łamane to ciekawa alternatywa dla modeli przesuwnych. Nie przesuwają się, lecz składają jak harmonijka, dzięki czemu nie zabierają miejsca na ścianie. Są bardzo proste do zainstalowania i umożliwiają zamontowanie w nich zamka.

Drzwi łamane, zwane też harmonijkowymi, są niedrogie w porównaniu z przesuwnymi. Wadą niektórych typów takich drzwi jest większa przepuszczalność dźwięków, dlatego rozwiązanie to może się okazać mało komfortowe dla osób, którym bardzo zależy na ciszy lub na prywatności.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95