kuchnieportal

Inspirujące projekty kuchni w macie

Inspirujące projekty kuchni w macie

Matowe fronty są eleganckie, a zarazem naturalne i stonowane. Na ich bazie możemy tworzyć różnorodne kuchnie, odpowiadające odmiennym stylom aranżacyjnym i wymaganiom architektonicznym wnętrza. Matowy lakier sprawdzi się nawet w niewielkiej kuchni, co udowadniamy w poniższym artykule. O szerokich możliwościach zastosowań matowych frontów opowiadamy na przykładzie projektów kuchni z oferty niemieckiego producenta mebli, firmy Nolte Küchen. 

Fot. Kuchnia z linii Carisma Lack, Nolte Küchen

Mat podkreślający klimat wnętrza.
Projekt kuchni z linii Carisma Lack, kolory Weiß softmatt, Papyrusgrau i Smaragd

Projekt kuchni Old Building z linii Carisma Lack łączy nowoczesność kuchni z jej rodzinnym, domowym klimatem. Stonowane i nienarzucające się matowe fronty bardzo dobrze wpisują się w aranżację kuchni w tradycyjnym budownictwie. Neutralny mat pozwala bowiem zachować nietuzinkowy klimat wnętrza. Fronty z linii Carisma Lack posiadają również cienką ramkę, która jest ich subtelną ozdobą, a zarazem nie narzuca estetyki pomieszczenia. Projekt Old Building pokazuje, że nowoczesne meble z powodzeniem mogą być wykorzystywane w tradycyjnych wnętrzach.

Inspirujące_projekty_kuchni_w_macie.jpg
Fot. Kuchnia z linii Carisma Lack, Nolte Küchen

Wyeksponowanym elementem projektu jest stół, który podkreśla charakter kuchni, czyli centrum domowego życia. Podobną rolę pełnią również otwarte szafki i regały, które przełamują zwartą bryłę mebli. Możemy ustawić na nich nie tylko kuchenne akcesoria, ale również ulubione książki, zdjęcia czy płyty. Wraz z niską półką w szmaragdowym kolorze (która może również pełnić rolę ławki) tworzą one wyjątkowy klimat wnętrza.

W projekcie położono również nacisk na ergonomiczne rozplanowanie przestrzeni. Przykładem tego jest sposób ustawienia zmywarki do naczyń – znajduje się ona na podwyższeniu, dzięki czemu korzystanie z niej jest znacznie bardziej komfortowe. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedno rozwiązanie zastosowane przez projektantów Nolte umożliwiające optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Cokoły mebli, a więc jeden z najczęściej niewykorzystywanych obszarów zabudowy, spożytkowano aranżując w nich szuflady.

Inspirujące_projekty_kuchni_w_macie_2.jpg  Inspirujące_projekty_kuchni_w_macie_3.jpg

Fronty z linii Carisma Lack  (a także Soft Lack, Windsor Lack, Frame Lack) dostępne są w dwóch liniach kolorystycznych matowy lakierów: Castle i Home. Pierwsza obejmuje spokojne i stonowane barwy: śnieżną biel, szarości, zielenie i błękity. Druga to ciepłe, naturalne kolory inspirowane naturą:  szafran, curry, owoc dzikiej róży i papryka, a także biele i szarości. Linie Castle i Home zostały starannie skomponowane, aby poszczególne kolory wchodzące w skład każdej z nich harmonijne z sobą współgrały.

Poniżej podobny projekt kuchni z linii Carisma Lack, jednak z frontami w kolorze Quarzgrau i otwartymi półkami w soczystym kolorze Paprika.

Inspirujące_projekty_kuchni_w_macie_4.jpg

Matowe fronty do małej kuchni.
Projekt kuchni z linii Sigma Lack Weiß softmatt / Soft Lack Weiß softmatt.  

Matowe fronty pochłaniają świtało, dlatego w przypadku niewielkiej kuchni najlepiej zastosować  jasną kolorystykę. W projekcie kuchni Nolte Küchen z linii  Sigma Lack/Soft Lack postawiono na białe fronty, które rozświetlają i optycznie powiększają wnętrze.

Inspirujące_projekty_kuchni_w_macie_5.jpg
Fot. Kuchnia z linii Sigma Lack/Soft Lack, Nolte Küchen

Efekt przejrzystej, uporządkowanej przestrzeni podkreślają frezowane uchwyty, które pozwalają zachować gładką linię frontów. Innym, ciekawym rozwiązaniem są otwarte półki, które dodają projektowi lekkości. Pozwalają one wyeksponować wybrane akcesoria kuchenne, dzięki czemu wnętrze zyskuje bardziej osobisty i domowy charakter. Kuchnia z linii Sigma Lack/Soft Lack doskonale pokazuje, że mat sprawdzi się również w niewielkich wnętrzach.
 

Ciepły mat w tradycyjnej aranżacji.
Projekt kuchni z linii Windsor Lack, kolor Quarzgrau softmatt.

Matowe fronty sprawiają, że kuchnia wydaje się bardziej przytulna i klimatyczna. Z tego względu bardzo dobrze sprawdzają się one w przypadku klasycznych lub rustykalnych aranżacji, w których ważne jest podkreślenie domowego charakteru kuchni. Pokazuje to jeden z projektów Nolte, w którym zastosowano fronty ramowe Windsor Lack w odcieniu ciemnej szarości (kolor: Quarzgrau softmatt). Fronty o budowie ramowej są jednym z wyróżników kuchni klasycznych – podkreślają ich elegancki i luksusowy styl. Jednocześnie linia Windsor Lack doskonale wpisuje się w charakter tego wnętrza – miejsca przyjaznego domownikom, obdarzonego ciepłem i ponadczasowym urokiem.

Inspirujące_projekty_kuchni_w_macie_6.jpg
Fot. Kuchnia z linii Windsor Lack, Nolte Küchen

Tradycyjna stylistyka kuchni idzie w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają wygodę korzystania z niej. Odnajdziemy w niej m.in. kosze Le Mans umożliwiające optymalne zagospodarowanie szafek narożnych czy szuflady o udźwigu do 80 kg, które nawet przy pełnym obciążeniu pracują lekko i stabilnie. Klimat kuchni podkreślają również podświetlane witryny. Barwę światła (ciepła-zimna) oraz jego natężenie (jasne-ciemne) można dowolnie regulować, kreując w ten sposób wygląd i nastrój wnętrza (oświetlenie stosowane w meblach Nolte Küchen posiada zakres temperatury od 2000 do 6000 K). Projektanci Nolte za sprawą tego projektu pokazali, że w tworzeniu kuchennej aranżacji dużą rolę odgrywają również dodatki: wazony z roślinami, stylizowane naczynie czy tradycyjna waga.

Inspirujące_projekty_kuchni_w_macie_7.jpg  Inspirujące_projekty_kuchni_w_macie_8.jpg

Zobacz inne projekty kuchni z wykorzystaniem frontów Windsor Lack:


Przedstawione realizacje są przykładami zastosowań różnych linii matowych frontów z  oferty Nolte Küchen. Na ich bazie można tworzyć różnorodne kuchnie odpowiadające wymaganiom konkretnego wnętrza oraz potrzebom domowników.

AO
1.07.2016

5 komentarzy

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Marek
5 lipca 2016, 19:37
2/1

Fajne i praktyczne. Na połysku widać ślady. Mat jest bardziej funkcjonalny.

kris
3 lipca 2016, 22:14
3/0

Baaardzo ładne kuchnie, szczególenie nr 1 i 3

Luka
3 lipca 2016, 22:13
1/0

Połysk wygrywa dla mnie pod względem elegancji, ale mat chyba jest bardziej funkcjonalny

jaga
3 lipca 2016, 22:12
4/0

Dla mnie matowe fronty rządzą. Bardziej pasują do kuchni, są przytulne i według mnie znacznie bardziej uniwersalne i ponadczasowe.

Bogna
3 lipca 2016, 22:11
2/0

Nice

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95