kuchnieportal

Gzymsy oświetleniowe led – detal, który doda wnętrzu nowoczesnego i dopracowanego wyglądu

Gzymsy oświetleniowe led – detal, który doda wnętrzu nowoczesnego i dopracowanego wyglądu

Gzymsy oświetleniowe doskonale sprawdzają jako modny detal w aranżacji kuchni, salonu, przedpokoju czy każdego innego wnętrza. To nic innego, jak listwa przysufitowa z zamontowaną w środku taśmą led. Spektakularny efekt i stosunkowo prosty montaż sprawiają, że są chętnie wybieranym rozwiązaniem.

Gzymsy oświetleniowe – dużo zalet, mało wad   

 

Funkcją gzymsów oświetleniowych jest dodanie wnętrzu modnego, dopracowanego wyglądu. Czasem także ukrycie jego wad! Jeśli ściany lub sufit są nierówne i popękane, co często zdarza się w przypadku starszego budownictwa, gzyms oświetleniowy może je ukryć zastępując tym samym często wybierane rozwiązanie w takich sytuacjach, czyli sufit podwieszany. Docenimy szybki i stosunkowo prosty ich montaż. W przeciwieństwie do sufitów podwieszanych prace związane z montażem gzymsów nie wymagają bowiem tworzenia metalowych konstrukcji czy żmudnego przykręcania płyt kartonowo-gipsowych. W przypadku listew oświetleniowych wystarczy klej do gzymsów i precyzyjne docięcie ich do wymaganych wymiarów.

Modny efekt!

 

Gzymsy led sprawdzą się nie tylko w sytuacjach, gdy chcemy optycznie wyrównać krzywe linie sufitu i ścian. To rozwiązanie polecane jest do Każdego wnętrza, któremu chcemy nadać modnego wyglądu! Efektowna łuna światła wykreowana za pomocą listew oświetleniowych podkreśla przemyślany charakter aranżacji i nadaje jej klimatu. To również popularne rozwiązanie wykorzystywane przez architektów i projektantów wnętrz ? hit aranżacyjny, który łatwo i bezproblemowo można zastosować we własnej kuchni, salonie czy przedpokoju.

Gzyms gzymsowi nie równy?

 

Popularność listew przysufitowych z oświetleniem rośnie. Na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych rodzajów gzymsów oświetleniowych (zobacz: https://manufakturarzeczy.pl/gzymsy). Możemy wybierać spośród wersji montowanych do sufitu lub montowanych do ściany. Niektóre rodzaje są tak wyprofilowane, że oświetlają wyłącznie sufit, inne wyłącznie ścianę lub jednocześnie sufit i ścianę (tzw. gzymsy oświetleniowe ?góra ? dół?). Wiele z modeli gzymsów led posiada dekoracyjne wycięcia i łuki, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w klasycznych aranżacjach wnętrz. Część z nich to modele o uniwersalnej, prostej formie, którą wykorzystamy w każdej aranżacji, niezależnie od jej stylu.

Jak dobrać gzymsy oświetleniowe do wnętrza?

 

Gzymsy oświetleniowe dopasowujemy do wysokości pomieszczenia. Im wyżej jest sufit, tym szerszy gzyms możemy zastosować. Jeśli w wysokim wnętrzu zastosujemy wąska listwę oświetleniową, proporcjonalnie będzie zbyt mała i „zniknie” w pomieszczeniu. Z kolei zbyt szeroki gzyms oświetleniowy w niskim pomieszczeniu przytłoczy wnętrze.

W przypadku wnętrz o wysokości ok. 4 metrów rekomendowane są gzymsy oświetleniowe o wysokości 13 cm. Dla pomieszczeń powyżej 2,7 metra, sprawdzą się listwy od 8 cm do 13 cm. W wnętrzach poniżej 2,7 metra najlepsza będzie wysokość gzymsów od 8 cm lub 6 cm.

Gzymsy led to modne rozwiązanie, chętnie wykorzystywane we współczesnych aranżacjach wnętrz. Z jednej strony są efektowną dekoracją w danym pomieszczeniu, z drugiej ? dzięki nim zyskujemy alternatywne źródło światła, które doświetla wnętrze. Ich zaletą jest także stosunkowo prosty montaż. Dużo zalet, mało wad!

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95